Autor Wątek: Kolejny motocykl na wspólne wypady z plecaczkiem Tiger Sport?  (Przeczytany 4221 razy)

Offline Śledziu

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Gdańsk
Kolejny motocykl na wspólne wypady z plecaczkiem Tiger Sport?
« dnia: 09 Września 2018, 13:30:04 »
Witam

Rozgladam się za nowym motocyklem dla siebie i plecaczka.
Po kilku jazdach na różnych maszynach do objeżdżenia został mi triumph - mój wybór padł na tigera sport.
Wersja po 2016r ma w moim guście wszystko co bym potrzebował - no prawie ;)
Mam pytanie do Was :)
- jakie sa minusy i plusy tego motocykla z Waszej perspektywy ?
- czemu nie wygryzł jeszcze ducatów i mu podobnych ;) (pomijajac kwestie elektroniki i elekronicznych zawieszeń).


Czy posiadacie może informacje aby Triumph zechciał odświeżyć ten model w 2019?

Pozdrawiam Marcin.

« Ostatnia zmiana: 09 Września 2018, 14:48:57 wysłana przez Śledziu »

Wicher

  • Gość
Odp: Kolejne motocykl na wspólne wypady z plecaczkiem Tiger Sport?
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Września 2018, 14:25:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
- jakie sa minusy i plusy tego motocykla z Waszej perspektywy ?
- czemu nie wygryzł jeszcze ducatów i mu podobnych ;) (pomijajac kwestie elektroniki i elekronicznych zawieszeń
Największym minusem tego motocykla jest to,że w żadnej kategorii, czy zadaniu przed którym go postawisz nie jest znakomity ani bardzo dobry.Co najwyżej dobry.
To poprostu nadzwyczaj poprawny motocykl i jeżeli pogodzisz się z tym,że nie będzie brylował w żadnej dziedzinie, to będzie ok ;)
« Ostatnia zmiana: 09 Września 2018, 14:27:37 wysłana przez Wicher »

Offline biblo

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 842
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Kolejne motocykl na wspólne wypady z plecaczkiem Tiger Sport?
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Września 2018, 14:28:33 »
Minusem, jak w przypadku wszystkich nowych Triumphów, jest bardzo słaba sieć serwisowa w naszym kraju...
Pozdrawiam,
Jacek
_______________________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650A V-Strom|TEx XC + Honda Forza 350|

Offline Śledziu

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: Kolejne motocykl na wspólne wypady z plecaczkiem Tiger Sport?
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Września 2018, 14:48:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
- jakie sa minusy i plusy tego motocykla z Waszej perspektywy ?
- czemu nie wygryzł jeszcze ducatów i mu podobnych ;) (pomijajac kwestie elektroniki i elekronicznych zawieszeń
Największym minusem tego motocykla jest to,że w żadnej kategorii, czy zadaniu przed którym go postawisz nie jest znakomity ani bardzo dobry.Co najwyżej dobry.
To poprostu nadzwyczaj poprawny motocykl i jeżeli pogodzisz się z tym,że nie będzie brylował w żadnej dziedzinie, to będzie ok ;)
tak jak pisałem nie jezdziłem jeszcze sportem, natomiast jeździłem 800 i silnik 3 cylindrowy jest fantastyczny (Na Tracer 900 jest bardziej "wyskokowo") - więc idąc tym tropem silnik to chyba mocny atut?

Offline balles

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 573
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: Trójmiasto
Odp: Kolejne motocykl na wspólne wypady z plecaczkiem Tiger Sport?
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Września 2018, 14:51:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Największym minusem tego motocykla jest to,że w żadnej kategorii, czy zadaniu przed którym go postawisz nie jest znakomity ani bardzo dobry.Co najwyżej dobry.
To poprostu nadzwyczaj poprawny motocykl i jeżeli pogodzisz się z tym,że nie będzie brylował w żadnej dziedzinie, to będzie ok ;)
W silniku będzie brylował ;-), uważam że jest znakomity.
Zbiera się od dołu maksymalny moment obrotowy jest w okolicach 6-7 tys.
I dodatkowo to co pisał Kazikos w swoim wątku o sprzedaży TT 1050 zgadzam się w pełni You are not allowed to view links. Register or Login
"ale gdybym miał zmieniać na coś innego typu T1050 to raczej...... nie wiem co by to było. Jeździłem multistradami (1200, 950), suzuki DL1000 i Yamaha MT09 (z owiewkami i bez) i żaden nie daje tego co T1050 (Głownie chodzi o sinik który jest mocarny i liniowy jak cholera !)."

Wicher

  • Gość
Odp: Kolejny motocykl na wspólne wypady z plecaczkiem Tiger Sport?
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Września 2018, 15:01:12 »
Tak,z pewnością silnik jest bardzo mocną stroną.Prosty i niezawodny,a zarazem bardzo trwały.
Pierwszy 1050, nie borykał się z żadnymi chorobami wieku dziecięcego i o ile mi wiadomo nie było żadnych, serwisowych akcji przywoławczych związanych z silnikiem czy jego osprzętem,więc śmiem twierdzić, że raczej nic cię nie zaskoczy w ostatniej wersji.
Mocny silnik,bardzo liniowy,nawet nieźle zbiera się z dolnej partii obrotów na wysokim przełożeniu i idzie miarowo niemal do odcięcia.Nie jest łapczywy na paliwo. Nie wiem jak ostatnie wcielenie,ale mój pierwszej generacji nie żre praktycznie oleju przy przebiegu 130tkm.Mam nadzieję,że druga wersja i trzecia są równie grzeczne :)

Wicher

  • Gość
Odp: Kolejne motocykl na wspólne wypady z plecaczkiem Tiger Sport?
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Września 2018, 15:07:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
Największym minusem tego motocykla jest to,że w żadnej kategorii, czy zadaniu przed którym go postawisz nie jest znakomity ani bardzo dobry.Co najwyżej dobry.
To poprostu nadzwyczaj poprawny motocykl i jeżeli pogodzisz się z tym,że nie będzie brylował w żadnej dziedzinie, to będzie ok ;)
W silniku będzie brylował ;-), uważam że jest znakomity.
To fakt,ale miałem kiedyś bandita 1200,olejaka na gaźnikach  z technologią starszą niż węgiel kamienny.Parametry na papierze nieco gorsze id 1050,ale to co robił z 40km/h na ostatnim przełożeniu,to miażdży 1050 już na wstępie ;)

Offline balles

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 573
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: Trójmiasto
Odp: Kolejne motocykl na wspólne wypady z plecaczkiem Tiger Sport?
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Września 2018, 15:32:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login

To fakt,ale miałem kiedyś bandita 1200,olejaka na gaźnikach  z technologią starszą niż węgiel kamienny.Parametry na papierze nieco gorsze id 1050,ale to co robił z 40km/h na ostatnim przełożeniu,to miażdży 1050 już na wstępie ;)
Rónież miałem podobny motocykl olejak na gaźnikach GSX750 Inazuma i fakt był bardzo elastyczny można było jeździć 50 km/h na 6 biegu. Tylko według mnie to nie jest zarzut dla silnika TT1050, frajda z jego pzyspieszenia jest nieziemska. ;-)

Wicher

  • Gość
Odp: Kolejny motocykl na wspólne wypady z plecaczkiem Tiger Sport?
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Września 2018, 15:38:08 »
Nie,nie spokojnie.To żaden zarzut, tylko taki przykład podałem, żebym sam nie popadł w dziki zachwyt nad 1050 ;)

Offline Śledziu

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: Kolejny motocykl na wspólne wypady z plecaczkiem Tiger Sport?
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Września 2018, 16:13:37 »
Może napiszę na czym mi zależy:

Wymagania dla niej:
Ma być wygodny dla plecaczka :)

Wymagania dla mnie:

Turystyka - po asfalacie (szutry mnie nie kręcą).
- Elastyczność silnika w średnim przedziale obrotów.
- Regulowane zawieszenie,
- kontrola trakcji,
- ABS,
- dozowalność hamulców
- feedback tego co się dzieje z przednią oponą.

Raz w miesiącu wypad na tor  (autodrom) - bez napinkii, doszkalania się.

ma się podobac :)
Rozsądna eksploatacja.


Wicher

  • Gość
Odp: Kolejny motocykl na wspólne wypady z plecaczkiem Tiger Sport?
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Września 2018, 16:24:25 »
No to 1050 powinien spokojnie wstrzelić się w te wymagania ;)

Offline strażowy

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 1 751
  • Opinia +0/-0
  • był Tiger 955i...jest VFR 1200 cross-tur :)
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Kolejny motocykl na wspólne wypady z plecaczkiem Tiger Sport?
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Września 2018, 10:40:00 »
cze

miałem 2 przyjemności pośmigać 1050 z 2017 r. - i w obu banan na ryjku  ;D
nie wiem jakiego wzrostu jesteś, moje 187 cm sprawiało że oryginalna,regulowana szyba w najwyższym położeniu była lekko za nisko - to chyba jedyny mankament jaki widzę biorąc ten motek do jazdy turystycznej z prędkościami powyżej 140 km/h , zresztą sprawnie można go wyeliminować.

 W przeciwieństwie do ciebie ja jednak zachorowałem na off-a, jazdę również tam gdzie kończy się asfalt a zaczyna sypkie podłoże. Tutaj 1050 nie zrobi kompromisu-to hulajnoga typowo zestrojona na szosę. Nie sposób przejść obojętnie obok tej kasty-styliści odrobili solidnie zadanie,pewnie całe wakacje przebalowali z tymi od Made In Italia  >:D, wykończenia, drobne smaczki producenckie - Tiger nie będzie się podobał jedynie ślepemu .

ps  ...miałem już wczoraj Wichrowi lekko pocisnąć za to co napisał ( "1050 poprawny w każdej kategorii ale w żadnej bez szału ..." ) ale jak widzę temat mocy silnika i jej oddawania został szerzej omówiony  ^-^, ....dodatkowo zawias-prowadzenie w zakrętach, koleinach - może się nie znam "zawodowo" ale potrafię rozpoznać moto które kocha winkle i daje  mase frajdy ze SPORTOWEJ turystyki . Nie wiem jaki jest wzorzec hampli w dzisiejszych czasach-te w 1050 gryzą zawodowo i w połączeniu z regulowanym zawiasem sprawiają że moto nie nurkuje tylko zdecydowanie, liniowo przysiada na przednich łapach jeśli jest potrzeba wyhamowania z większej prędkości. Mechanika skrzyni czy nawet całego silnika jest dla mnie o wiele bardziej miła niż w Tigerze 1200....ale to Tobie ewentualnie powinien "zakręcić korbką" skoro planujesz wydać niemało kasy na świeży sprzęt ;)

Jeszcze pół roku temu nowy 1050 był moim kolejnym typem po 955i  ( drugi, lżejszym moto do off-a stoi w garażu ),  ale tegoroczny wyjazd na Rumunie ponownie zweryfikował moje potrzeby przy dalszych wyjazdach: ADV czyli asfalt ALE również to co poza nim  o/"
« Ostatnia zmiana: 10 Września 2018, 10:43:42 wysłana przez strażowy »
Pozdrawiam z Poznania

Offline Śledziu

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: Kolejny motocykl na wspólne wypady z plecaczkiem Tiger Sport?
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Września 2018, 13:17:43 »
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
Czeka mnie próbna jazda sportem, zobaczymy co się z tego urodzi.

Offline Śledziu

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: Kolejny motocykl na wspólne wypady z plecaczkiem Tiger Sport?
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Września 2018, 21:35:39 »
Jesteśmy  po próbnej jeździe z plecaczkiem - sportem.
I motocykl nas nie kupił. A szkoda bo już myślałem że to będzie to.
Plusy - świetny silnik, prowadzenie - składanie sie w zakretach petarda lepiej niz moje ducati :)
Minusy - plecaczek odczuwał wibracje na podnożkach, dla mnie odrobine zbyt "duze" ugiecie kolan, nie najlepsza ochronna przed wiatrem (łatwe do ogarnięcia)
Ale niestety to nie bylo to.
 Motocyklowi w mojej opini czegos brakuje. Tak jak by konstruktorzy coś przespali. Po drugie jeździliśmy testowka i stopien mankamentow nie wywarl na mnie dobrego wrazenia  - np brak w lewym podnozku gumy i w kolejnym sie odklejala, lekko bijace tarcze hamulcowe. Wiem ze to testowka ale jednak.
Moze za duzo wymagam w tej cenie - bede musial to zweryfikowac.

Wicher

  • Gość
Odp: Kolejny motocykl na wspólne wypady z plecaczkiem Tiger Sport?
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Września 2018, 15:31:04 »
Powiedz ile masz wzrostu??
Pytam,bo miałem problemy z nogami na nowym sporcie.Trochę jakby za wysoko,kolana szeroko??
Trochę dziwne te przypadłości testówki.
Nie zaobserwowaliśmy w trakcie jazd żadnych wibracji. Na starym modelu też nie mamy do czego się przyczepić....