Autor Wątek: Co dziś zrobiłem/łam dla mojego Tygrysa  (Przeczytany 241991 razy)

karson

  • Gość
Odp: Co dziś zrobiłem/łam dla mojego Tygrysa
« Odpowiedź #345 dnia: 13 Marzec 2018, 10:04:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Jednak jest to opona, która można śmiało powiedzieć jest już klasykiem w swojej klasie. Ma minusy, ale też sporo plusów za które jest tak bardzo ceniona na całym świecie. Nikt kto używa jej zgodnie z przeznaczeniem i z uwzględnieniem jej właściwości nie skłoni się raczej do tak skrajnej opinii.

Jeżdżę też na tych oponach, w tym również sporo po mokrym czarnym i nie miałem nigdy do niej zastrzeżeń. Jeżeli coś  by się wydarzyło na mokrym to nie miałbym pretensji do tej opony tylko do siebie.

I z tą opinią zgadzam się w 100% Przejechałem na tych oponach ok. 20 tyś. Na motocyklach nie posiadających kontroli trakcji i ABS  ;) ;D

Offline Kris78

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 314
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcA
  • Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Odp: Co dziś zrobiłem/łam dla mojego Tygrysa
« Odpowiedź #346 dnia: 13 Marzec 2018, 10:21:53 »
To sa moje odczucia mialem troche motocykli na roznych oponach jezdzilem i pisze czy mi pasowala czy nie . Nikogo nie zmuszam do opon i tez nie mam sklepu z oponami . Piszesz za ma obnizyc cisnienie w czym ? w tym TEX przeciez to bezdentokwe kolo on nie ma trzymakow wiec jest szansa ze opona spadnie w terenie lub sie bedzie slizgala .Opona nie zostal zdjeta tak sobie bo tez malo nie kosztowala .Mi nie pasowala ,koledze tez nie i jak widze koledze Marsowi tez nie. Ale moje zdanie  jest tez takie jak napisal jeden z forumowiczow ,roznie zachowuja sie opony w roznych motocyklach .Jedne maja dobry dol i zrywaja przyczepnosc inne przy gorze biora i moga tak nie zrywac przyczepnosci .MIalem ja w Gs 1200 i do puki nie padalo bylo ok jak popadalo to byla bardzo nie przewidywalna i czesto  robila uslizgi . Motocykl sprzedalem i kolega pytal mnie  jak ja na tej oponie moglem jezdzic :) i zaraz wymienil na Scorpiona 2 . NIe mowie ze sie nie da jezdzic ale sa przyjemniejsze opony . Dla mnie mistrzostwo swiata ma Anake 2 bardzo lubie te oponki moze  bierznik dupy nie urywa ale jest swietna.NIe chce sie klucic bo to nie ma sensu .Ja nie polecam wy polecacie a ktos kto bedzie chcial kupic przynajmniej bedzie mial jakies opinie za i przeciw .  y

karson

  • Gość
Odp: Co dziś zrobiłem/łam dla mojego Tygrysa
« Odpowiedź #347 dnia: 13 Marzec 2018, 10:37:50 »
Kris78 oczywiście, że nikt nie ma zamiaru się kłócić  :) a co do obniżania ciśnienia w oponach bezdętkowych .....
Z tym nie ma żadnego problemu. W Albanii z plecaczkiem zrobiłem pętlę do Theth.
Na przodzie opuściłem do 1.5 a na tyle 1.8 atm.

Offline Kris78

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 314
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcA
  • Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Odp: Co dziś zrobiłem/łam dla mojego Tygrysa
« Odpowiedź #348 dnia: 13 Marzec 2018, 10:50:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
Jednak jest to opona, która można śmiało powiedzieć jest już klasykiem w swojej klasie. Ma minusy, ale też sporo plusów za które jest tak bardzo ceniona na całym świecie. Nikt kto używa jej zgodnie z przeznaczeniem i z uwzględnieniem jej właściwości nie skłoni się raczej do tak skrajnej opinii.

Jeżdżę też na tych oponach, w tym również sporo po mokrym czarnym i nie miałem nigdy do niej zastrzeżeń. Jeżeli coś  by się wydarzyło na mokrym to nie miałbym pretensji do tej opony tylko do siebie.

I z tą opinią zgadzam się w 100% Przejechałem na tych oponach ok. 20 tyś. Na motocyklach nie posiadających kontroli trakcji i ABS  ;) ;D

Ale zobacz piszesz ze zrobiles na niej 20tys to samo to swiadczy jaka to twarda opona. Na miekkich robisz polowe tego moze troche wiecej  .Z tym Cisnieniem poprostu bym sie bal w motocyklu 140 konnym jakis takich kombinacji ,twoj tiger ma 80 wiec jest roznica. Nie mowie ze nie mozna ;)

Offline Kris78

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 314
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcA
  • Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Odp: Co dziś zrobiłem/łam dla mojego Tygrysa
« Odpowiedź #349 dnia: 13 Marzec 2018, 10:53:10 »
Wracajac do tematu z naglowka ja dzisiaj zamowilem stelaz aluminiowy pod kufer centralny givi. Namierzylem za 309zl wiec cena super q--  i dumam nad kanapa dla zony bo jeczy ze twarda  2gun
« Ostatnia zmiana: 13 Marzec 2018, 10:55:09 wysłana przez Kris78 »

karson

  • Gość
Odp: Co dziś zrobiłem/łam dla mojego Tygrysa
« Odpowiedź #350 dnia: 13 Marzec 2018, 11:33:31 »
Małe sprostowanie  ;)
Mój Tygrysek ma 106 kucyków, a 20 tyś km = dwa komplety z czego z drugiego kompletu zostało 50%

Offline Kris78

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 314
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcA
  • Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Odp: Co dziś zrobiłem/łam dla mojego Tygrysa
« Odpowiedź #351 dnia: 13 Marzec 2018, 11:44:43 »
A to przepraszam to juz inna baja ;)  q--

Offline strażowy

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 1 751
  • Opinia +0/-0
  • był Tiger 955i...jest VFR 1200 cross-tur :)
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Co dziś zrobiłem/łam dla mojego Tygrysa
« Odpowiedź #352 dnia: 13 Marzec 2018, 17:46:31 »
Co do odpuszczania pary w kapciach...jadąc solo bez balastowych, aluskowych tornistrów, miałem na swoim 955i po 1.6 atm na każdym kole i ładnie tiger brykał po kamieniach, szutrach, trawie i lekkim piasku - gumowce te same co u Karsona,  :)
Pozdrawiam z Poznania

Offline Janekos

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Opinia +0/-0
  • MG Stelvio 1200
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Jarocin
Odp: Co dziś zrobiłem/łam dla mojego Tygrysa
« Odpowiedź #353 dnia: 15 Marzec 2018, 20:20:57 »
Ja z racji zmiany roboty przebywam na urlopie, wiec jest okazja do serwisu ‚ olej , wyczyszczony filtr kn , świeczki irydowe, klocki hamulcowe, podniesienie kiery. Nawinięte 250 km  . Jest radość i snuję plany....

Offline Kris78

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 314
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcA
  • Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Odp: Co dziś zrobiłem/łam dla mojego Tygrysa
« Odpowiedź #354 dnia: 15 Marzec 2018, 20:28:12 »
Doszla plyta wiec kufer juz na swoim miejscu 58l niezla krowa ;)

Offline biblo

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 838
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Co dziś zrobiłem/łam dla mojego Tygrysa
« Odpowiedź #355 dnia: 15 Marzec 2018, 20:51:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Doszla plyta wiec kufer juz na swoim miejscu 58l niezla krowa ;)

No łaaadniee....  D_o Będziesz teraz jak pizza boy  o/"
Pozdrawiam,
Jacek
_______________________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650A V-Strom|TEx XC + Honda Forza 350|

Wicher

  • Gość
Odp: Co dziś zrobiłem/łam dla mojego Tygrysa
« Odpowiedź #356 dnia: 17 Marzec 2018, 00:32:05 »
Środa, czwartek kontrola stanu łożyskowania zawieszenia tylnego.
Ktoś tam już chyba zaglądał wczesniej, bo ku mojemu zdziwieniu, wszystko stan bardzo dobry, więc skończyło sie na czyszczeniu i nabiciu nowego smaru.


Zamontowałem też zamowiony wczesniej, aluminiowy zbiorniczek płynu hamulcowego Accel. Nie znałem jego wymiarów, wzrokowo wydawał się odpowiedni i wstrzeliłem się idealnie. Jest nawet nieco mniejszy od oryginału, co mi pasuje, bo wygląda dyskretniej ;)


Została już tylko kosmetyka 8)

Offline lukiies

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 898
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Explorer
  • Miejscowość: warszawa
Odp: Co dziś zrobiłem/łam dla mojego Tygrysa
« Odpowiedź #357 dnia: 17 Marzec 2018, 01:09:14 »
Zestaw świece, filtry i olej już zamówione :) Akurat uda się wykorzystać powrót zimy na przeglądzik :)

Offline Krzychu

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 1 489
  • Opinia +1/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Wołomin
Odp: Co dziś zrobiłem/łam dla mojego Tygrysa
« Odpowiedź #358 dnia: 17 Marzec 2018, 22:00:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Zestaw świece, filtry i olej już zamówione :) Akurat uda się wykorzystać powrót zimy na przeglądzik :)

Wypluj to, znaczy powrót zimy  2gun
Krzychu

Offline lukiies

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 898
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Explorer
  • Miejscowość: warszawa
Odp: Co dziś zrobiłem/łam dla mojego Tygrysa
« Odpowiedź #359 dnia: 17 Marzec 2018, 23:27:18 »
Krzychu, zrobiłem zgodnie z wszelkimi zasadami skutecznego szamana. Oczywiście, że najpierw przyszła zima a konkretnie naprawdę słaba prognoza pogody, a dopiero potem zamówiłem graty :)