Autor Wątek: artykuł  (Przeczytany 2650 razy)

Offline jazda na kuli

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 477
  • Opinia +0/-0
  • tiger 800 xf
  • Motocykl: 800 XR /XRx
  • Miejscowość: pszczyna
artykuł
« dnia: 03 Grudzień 2016, 13:46:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
taki mój tekst, gdzie na momencik pojawia się tiger - na długie, zimowe wieczory. miłej lektury ! :)
jazda na kuli

Offline jacko

  • Sierściuch
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: artykuł
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Grudzień 2016, 14:43:52 »
Fajnie to opisałeś i trafnie wg. mnie. Znam SV i też ja kocham - za ich charakter i za to że są po prostu zupełnie inne niż konkurencja. Proponuję jeszcze bliższe zapoznanie się z wersją 1000 - to jest dopiero czad  :D. Niemniej jednak dla mnie motocykle typu Tiger zawsze będą na pierwszym miejscu ze względu na ich uniwersalny charakter - latka lecą i człowiek poszukuje jednak trochę wygody a SV jest dość bezkompromisowy. Jako drugi w garażu jest ok.

Offline jazda na kuli

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 477
  • Opinia +0/-0
  • tiger 800 xf
  • Motocykl: 800 XR /XRx
  • Miejscowość: pszczyna
Odp: artykuł
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Grudzień 2016, 18:29:06 »
no sv tysiączka namierzam już od dłużego czasu. fajne są koszty zakupu, sopro części w rozsądnych cenach a fajny sprzęt na wyszalanie :)
jazda na kuli

Offline Stubin

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 668
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: artykuł
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Grudzień 2016, 07:53:09 »
Miałem SV 650S '01 w tym sezonie przez jeden miesiąc i sprzedałem. Wcześniej miałem Monstera 620 '04. Obydwa sprzęty kupione z założenia do latania po mieście. Jedyne plusy, które ma SV to cena i kultura pracy silnika. Monster 620 jest motocyklem idealnym na miasto z pewnym małym mankamentem - charakterystyka silnika nie pozwala jeździć nim spokojnie. Musisz mieć za każdym razem 3500 rpm ponieważ poniżej szerpie łańcuchem niemiłosiernie. Dlatego sprzedałem i kupiłem SV 650. Trafiła się wersja S z owiewką - to też nie jest dobry wybór na miasto ze względu na pozycję za kierownicą. Żeby nie było to zrobiłem nią jakieś 2000 km łącznie z kilkudniowym wypadem na południe Polski więc "na trasie" też ją sprawdziłem. W porównaniu z Monsterem SV ma gorsze zarówno zawieszenie jak i heble. Masa motocykla jest porównywalna co ma znaczenie w jeździe po mieście w korkach. Lepsza jest zdecydowanie kultura pracy silnika, który ciągnie praktycznie z samego dołu co ma znaczenie np. w przeciskaniu się pomiędzy puszkami - w Monsterze to była notoryczna jazda na półsprzęgle. Na pewno cena zakupu będzie atrakcyjna - w szczególności pierwszej wersji o której mówimy. Spalanie jest porównywalne z Monsterem - w trasie takie samo, w mieście nawet trochę lepsze - osiąganie 4-5 litrów na 100km przy normalnej jeździe to norma, a nie żadne bajki. Wygląd mi nie przypadł do gustu, ale to kwestia indywidualna  :)

Jeśli szukasz bezkompromisowego sporta to odpuść sobie SV. To sprzęt budżetowy do normalnej jazdy. Sprawia frajdę z normalnej jazdy. Trzeba pamiętać żeby dbać o silnik. Latanie do odcinki i na gumie od razu możesz sobie odpuścić. Cała pierwsza generacja miała słabe panewki i szukając SV w ogłoszeniu pełno jest z uszkodzonymi silnikami. Najlepiej kupować od znajomego lub z bardzo dużego forum SV gdzie można znaleźć zadbane sprzęty  :)

Offline pawel

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 158
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: artykuł
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Luty 2017, 15:27:05 »
Idzie nowe

You are not allowed to view links. Register or Login
Happiness is a way of travel not a destination ...

Offline blacktiger

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 625
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: artykuł
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Luty 2017, 17:08:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Idzie nowe

You are not allowed to view links. Register or Login

Footrest slider się mnie podoba, dobra innowacja ;D

zbych_77

  • Gość
Odp: artykuł
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Luty 2017, 18:00:59 »
jak go podciągną pod 900cm3 i zwiększą moc to kolejny moto chyba będzie też tygrys :)