Autor Wątek: Bardzo polecam buciory: GAERNE - MIDLAND GORE-TEX  (Przeczytany 13757 razy)

Offline Stubin

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 668
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Bardzo polecam buciory: GAERNE - MIDLAND GORE-TEX
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Września 2017, 07:20:17 »
No to chyba zamiast dwóch par butów: turystycznych i miejskich zdecyduję się na te jedne. Dzięki Panowie za utwierdzenie mnie w przekonaniu, że dokonuje jedynego słusznego wyboru  ;)

Offline intruz

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Lębork
Odp: Bardzo polecam buciory: GAERNE - MIDLAND GORE-TEX
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Września 2017, 09:35:20 »
U mnie również po ok 25 tys km, wszystko ok, klamry całe, żadnych wystających nitek itp. Jeździły w różnych warunkach w tym dużo offa.  Jeździłem całe dnie w ok 40 stopni i nigdy nie miałem odczucia że noga się gotuje. Nadal nie przemakają.  Tylko w okolicach czubków trochę wyblakły, ale po zaaplikowaniu czarnej pasty wyglądają nadal jak nowe.
LS 650 > VS1400 > XL1200C > FLSTN > WR250R > XT660R > TT 800 XCx > AJP PR7 & AT 1100 DCT

Offline marek_w

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 339
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: Bardzo polecam buciory: GAERNE - MIDLAND GORE-TEX
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Września 2017, 09:52:11 »
No ciekawe, ciekawe. Ja ma teraz alpiny smx6 zwykle i bardzo wygodne ale deszcz i moment mokre. Myślę nad wersją gore tex albo jakimiś innymi a w zimę sprzedam te co mam. Po jednym sezonie i nie zbiszczone

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


Offline PIT

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 651
  • Opinia +0/-0
  • "Simplicity is the ultimate sophistication"
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Żywiec
Odp: Bardzo polecam buciory: GAERNE - MIDLAND GORE-TEX
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Września 2017, 11:46:21 »
Panowie no bez przesady....w +34st lub 40st nie ma szans żeby się nogi niezagotowały. Różnica z membraną i bez jest taka, że z membrane wilgoć "odparuje" i znów będzie prawie "sucho", podczas gdy w zwykłych butach będzie jak w dziurawym kaloszu.

Mam te buty i mogę potwierdzić to o czym przedmówcy pisali: solidne, trwałe, nie przemakają(choc potraktowałem je impregnatem), wygodne, sztywno trzymają stopę i raczej trzeba brać o nr większe niż normalnie, cenowo atrakcyjne.....i nie skrzypią podczas chodzenia tak jak np. Sidi Adventure(powinni do nich dodawać wd40  ;) )
=The end=
MTS 😁

Offline intruz

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Lębork
Odp: Bardzo polecam buciory: GAERNE - MIDLAND GORE-TEX
« Odpowiedź #34 dnia: 21 Września 2017, 14:13:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Panowie no bez przesady....w +34st lub 40st nie ma szans żeby się nogi niezagotowały...

Pisałem o swoich doświadczeniach i ktoś może w to wierzyć lub nie. Może to być też kwestia odpowiednich skarpet, a przede wszystkim indywidualnych cech. 
LS 650 > VS1400 > XL1200C > FLSTN > WR250R > XT660R > TT 800 XCx > AJP PR7 & AT 1100 DCT

Offline marek_w

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 339
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: Bardzo polecam buciory: GAERNE - MIDLAND GORE-TEX
« Odpowiedź #35 dnia: 21 Września 2017, 14:49:49 »
A można je gdzieś przymierzyć w  Warszawie albo trójmieście?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


Offline Stubin

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 668
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Bardzo polecam buciory: GAERNE - MIDLAND GORE-TEX
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Września 2017, 15:39:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A można je gdzieś przymierzyć w  Warszawie albo trójmieście?

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline perro

  • Sierściuch
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 955i
  • Miejscowość: Sobótka, Wrocław
Odp: Bardzo polecam buciory: GAERNE - MIDLAND GORE-TEX
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Września 2017, 08:07:52 »
jeżdżę od pół roku. w słońcu deszczu i błocie.
na razie super. tylko trzeba pamiętać że raczej rozmiar należy wziąć o jeden numer większy. Ja mam największy produkowany (48), a z Probike nosiłem 47. Kupiłem we Wrocławiu, sklep Moto-Point.

Pozdrowienia

Offline Stubin

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 668
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Bardzo polecam buciory: GAERNE - MIDLAND GORE-TEX
« Odpowiedź #38 dnia: 08 Października 2017, 09:38:56 »
Wczoraj sobie zakupiłem w MotoRuus w Wawie. Własciciel większa gaduła niż ja - miałem tylko wpaść przymierzyć i kupić a spędziłem w jego sklepiku 2 godziny  :o Jeśli ktoś szuka produktów Lazer lub Buse to gość będzie na koniec tego sezonu wyprzedawać stany sklepowe więc można ponegocjować ceny  :)

Wicher

  • Gość
Odp: Bardzo polecam buciory: GAERNE - MIDLAND GORE-TEX
« Odpowiedź #39 dnia: 25 Września 2018, 21:56:34 »
Odgrzeję trochę kotlecika.
Rozglądam się już za nowymi trzewiczkami, bo moje Formy wyzioneły dycha po trzech, albo czterech sezonach.
Zastanawiam się nad czymś nieco bardziej "adwenczyr" ;D
Fajne te Gaerne,właściwie wszyscy je chwalą niemal na każdym forum, ale cholera nie wiem czy będę miał sumienie żeby tyle kasiory wydać na kalosze....znaczy nie wiem czy jestem na to gotowy ;D
Czy ktoś może miał do czynienia z tańszą alternatywą, taką jak Vanucci VTB9??
You are not allowed to view links. Register or Login

Gdybym już był gotowy wydać więcej, to jeszcze zapytam o TCX Infinity Evo Gore. Ktoś używa??

A może Daytona Trans Open??
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline marek_w

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 339
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: Bardzo polecam buciory: GAERNE - MIDLAND GORE-TEX
« Odpowiedź #40 dnia: 25 Września 2018, 22:52:07 »
Te vanuci całkiem dobrze się prezentują. Ja pokusiłem się na gaerne jednak. 800 zł za buty to nie jest duzo do tego gore tex. Wcześniej miałem wysokie buty ale zupełnie inne. Te mimo wrażenie dużych wielkie nie są. Chodzi się wygodnie. Zapięcie ok. Membrana po same łydy. Co prawda w deszczu ich nie sprawdziłem, jakoś się udało w tym sezonie(A w tamtym lało cały czas). Gorąco w nich jak w każdych innych. Mimo całego dnia w 30 stopniach nogi nie odparzone generalnie ja polecam

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


Kobrzak

  • Gość
Odp: Bardzo polecam buciory: GAERNE - MIDLAND GORE-TEX
« Odpowiedź #41 dnia: 25 Września 2018, 23:01:15 »
Ja dodam, że jak brodziliśmy w tym roku w strumieniu to Gaerne były mokre bo wlało mi się górą i to po dobrych 20 minutach łażenia po wodzie. Poza tym w deszcze nigdy nie przepuściły.

Wicher

  • Gość
Odp: Bardzo polecam buciory: GAERNE - MIDLAND GORE-TEX
« Odpowiedź #42 dnia: 25 Września 2018, 23:34:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Te vanuci całkiem dobrze się prezentują. Ja pokusiłem się na gaerne jednak. 800 zł za buty to nie jest duzo do tego gore tex. Wcześniej miałem wysokie buty ale zupełnie inne. Te mimo wrażenie dużych wielkie nie są. Chodzi się wygodnie. Zapięcie ok. Membrana po same łydy. Co prawda w deszczu ich nie sprawdziłem, jakoś się udało w tym sezonie(A w tamtym lało cały czas). Gorąco w nich jak w każdych innych. Mimo całego dnia w 30 stopniach nogi nie odparzone generalnie ja polecam

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Jak da się chociaż trochę połazic to spoko :)
Chyba jednak rozważę te Midlandy albo TCX-y, bo mam wrażenie, ze mają nieco "łagodniejszą" podeszwę, ale moge się mylić :)

Offline abdul25

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800
  • Miejscowość: Wadowice
Odp: Bardzo polecam buciory: GAERNE - MIDLAND GORE-TEX
« Odpowiedź #43 dnia: 27 Września 2018, 09:41:39 »
Buty Gaerne Midland  kupowałem w 2014 roku , wtedy jeszcze były   w wersji bez membrany gore , od tego czasu w ciągłym użytkowaniu . Ja nie mam do nich żadnych zastrzeżeń ,   cholewka buta - zero uszkodzeń  , podeszwa już lekko starta  , podszewka jednego z  butów  przetarta   w okolicy  pięty   . Żeby nie było , nie dbam  specjalnie   o obuwie motocyklowe , mam na myśli   bardzo rzadkie pastowanie ,   buty były taplane w błocie , piasku , wodzie  itp. Ponadto   z uwagi na to iż  do garażu  muszę przejść ok 400 m   to przez te wszystkie lata  były też dużo chodzone  . Kiedyś pewnie się zużyją , ale wtedy     też  kupię   Midlandy   , a teraz mają jeszcze porządną  membranę   :))

Wicher

  • Gość
Odp: Bardzo polecam buciory: GAERNE - MIDLAND GORE-TEX
« Odpowiedź #44 dnia: 27 Września 2018, 10:54:34 »
Jadę przymierzyć Midlandy i TCX-y :)
Zobaczymy :)