Autor Wątek: Jakość lakieru na baku  (Przeczytany 644 razy)

Offline Mavick

• Klakier
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Kraków
Jakość lakieru na baku
« dnia: 02 Kwiecień 2017, 17:37:44 »
Cześć,

oglądałem wczoraj jeden egzemplarz XCX-a i chciałbym skonsultować z wami sprawę jakości lakieru na baku, otóż egzemplarz w okolicach wlewu paliwa posiada skazę taką jak na zdjęciu. Właściciel twierdzi, że musiał rozlać paliwo w trakcie tankowania i go nie wyczyścić. Gdy przyjrzałem się wewnętrznej stronie baku ( w otworze od strony główki ramy) zauważyłem zaciek lakieru. Czy spotkaliście się z czymś takim w waszych egzemplarzach, czy możecie zauważyć, że baki nie są jakoś super precyzyjnie polakierowane czy może to świadczyć o ingerencji w lakier poza fabryką?

Z góry dzięki za odpowiedź.

You are not allowed to view links. Register or Login
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień 2017, 18:13:31 wysłana przez Mavick »

Offline Bilobil

• Klakier
  • Opinia +0/-0
Odp: Jakość lakieru na baku
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwiecień 2017, 18:56:59 »
Sprawdziłem w swoim i nie mam żadnych zacieków w okolicy wlewu (gdzie indziej tez nie ma ;-)) Wiele razy przez nieuwagę rozlałem paliwo (nie duże ilości) na zbiornik i plastiki. Nie zauważyłem aby lakier był w tych okolicach bardziej "zużyty" czy posiadał widoczne ślady wpływu rozlanego paliwa.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Mavick

• Klakier
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Kraków
Odp: Jakość lakieru na baku
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Kwiecień 2017, 19:07:17 »
Dzieki za odpowiedź. Zaciek był w języku czterech kółek od strony komory silnika :)  wygląd baku nad kierunkowskazami też nie wyglądał na mistrzostwo lakiernictwa. Trochę mnie to zastanawia. Szczególnie, że handbar ma spawane wewnętrzne mocowanie. I plastiki ponizej baku mają ślad "dostawienia" Do czegoś twardego. Nie sprawiaja one wrażenia super solidnych więc to nie musi być dowód czegoś poważnego ale wolałbym rozwiać wątpliwości.