Autor Wątek: Tłumik akcesoryjny.  (Przeczytany 33926 razy)

Offline jmangelico

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Warsaw
Odp: Tłumik akcesoryjny.
« Odpowiedź #75 dnia: 25 Października 2017, 22:42:06 »
Hi guys!

I just upgraded mine with the Akrapovic. The guys at Triumph are still tuning the engine map and throttle balance, because the Arrow map did not work withat the db killers on and even when they're out, the engine is unstable at low revs. Anyone experienced similar issues with non-Arrow exhausts?

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Challenger

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Opinia +0/-0
  • Najpiękniejsza muzyka płynie z tłumika
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Wolverhampton
Odp: Tłumik akcesoryjny.
« Odpowiedź #76 dnia: 06 Grudnia 2017, 17:31:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hi guys!

I just upgraded mine with the Akrapovic. The guys at Triumph are still tuning the engine map and throttle balance, because the Arrow map did not work withat the db killers on and even when they're out, the engine is unstable at low revs. Anyone experienced similar issues with non-Arrow exhausts?

You are not allowed to view links. Register or Login


yes, there were such problems.
leave the standard maps and it should be ok
Komar,ER5,LS650,DL650,TDM900,800XC,R1200GS TE

Offline Ynciol

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 900 Rally
  • Miejscowość: Rybnik
Odp: Tłumik akcesoryjny.
« Odpowiedź #77 dnia: 02 Kwietnia 2018, 14:26:21 »
Siema. Śmigło...mógłbyś co więcej powiedzieć o swoim wydechu. Ile kosztowala przeróbka jak długo byłeś bez moto i czy zauważyłeś jakieś zmiany w Moto np. Spalanie czy zmniejszenie mocy?
W poprzednim Moto jeździłem z dwoma kominami od Leo i po prostu teraz jakoś drażni mnie dzwiek z seryjnych wydechów. A że zakup mnie troche splukal to seryjne kominy troche sa mi nie po kieszeni.
Ewentualnie moze ktoś chce sie pozbyć charakterniejszych wydechów?
Honda CB500-->Honda CB750 SevenFifty-->Yamaha TDM900-->TT 800XC-->TT 900RP

Offline Śmigło

  • Sierściuch
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Explorer
  • Miejscowość: Warszawa/Września
Odp: Tłumik akcesoryjny.
« Odpowiedź #78 dnia: 03 Kwietnia 2018, 17:31:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Siema. Śmigło...mógłbyś co więcej powiedzieć o swoim wydechu. Ile kosztowala przeróbka jak długo byłeś bez moto i czy zauważyłeś jakieś zmiany w Moto np. Spalanie czy zmniejszenie mocy?
W poprzednim Moto jeździłem z dwoma kominami od Leo i po prostu teraz jakoś drażni mnie dzwiek z seryjnych wydechów. A że zakup mnie troche splukal to seryjne kominy troche sa mi nie po kieszeni.
Ewentualnie moze ktoś chce sie pozbyć charakterniejszych wydechów?
Serwus!
Odpisałem na priva...generalnie absolutnie Cię rozumiem w kwestii "brzmienia" oryginalnych wydechów...ten w Texie to jakaś pomyłka stąd poszukiwania alternatywy...gdybym miał kilka tysi wolnych pewnie szukalbym jakichś wypasionych akcesoryjnych kominów z db killerem a, że nie miałem to znalazłem Edka...spoko gościu, da się pogadać i robi robotę choć terminy ma ciasne zwłaszcza w sezonie. Zastanawiam się tylko czy szukać kogoś kto może zerknąć na mapy mojego moto po przeróbce komina...nie żeby mi coś przeszkadzało...bardziej z ciekawości czy da się coś poprawić. Ale nie znam takich fachowców a do ASO nie pojadę gdyż szczerze wątpię by ich wiedza wykraczała poza standardowe kwestie serwisowe.

Offline Ynciol

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 900 Rally
  • Miejscowość: Rybnik
Odp: Tłumik akcesoryjny.
« Odpowiedź #79 dnia: 03 Kwietnia 2018, 23:40:02 »
Dzięki za odpowiedź.
W takim razie zobaczymy co sezon pokaże.
 
Honda CB500-->Honda CB750 SevenFifty-->Yamaha TDM900-->TT 800XC-->TT 900RP

Offline Ezekiel

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Olkusz
Odp: Tłumik akcesoryjny.
« Odpowiedź #80 dnia: 08 Marca 2019, 14:56:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
Siema. Śmigło...mógłbyś co więcej powiedzieć o swoim wydechu. Ile kosztowala przeróbka jak długo byłeś bez moto i czy zauważyłeś jakieś zmiany w Moto np. Spalanie czy zmniejszenie mocy?
W poprzednim Moto jeździłem z dwoma kominami od Leo i po prostu teraz jakoś drażni mnie dzwiek z seryjnych wydechów. A że zakup mnie troche splukal to seryjne kominy troche sa mi nie po kieszeni.
Ewentualnie moze ktoś chce sie pozbyć charakterniejszych wydechów?
Serwus!
Odpisałem na priva...generalnie absolutnie Cię rozumiem w kwestii "brzmienia" oryginalnych wydechów...ten w Texie to jakaś pomyłka stąd poszukiwania alternatywy...gdybym miał kilka tysi wolnych pewnie szukalbym jakichś wypasionych akcesoryjnych kominów z db killerem a, że nie miałem to znalazłem Edka...spoko gościu, da się pogadać i robi robotę choć terminy ma ciasne zwłaszcza w sezonie. Zastanawiam się tylko czy szukać kogoś kto może zerknąć na mapy mojego moto po przeróbce komina...nie żeby mi coś przeszkadzało...bardziej z ciekawości czy da się coś poprawić. Ale nie znam takich fachowców a do ASO nie pojadę gdyż szczerze wątpię by ich wiedza wykraczała poza standardowe kwestie serwisowe.


Siema, jaka była ta cena ? 
Jakiś filmik z brzmieniem na tigerze ?

Offline Ezekiel

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Olkusz
Odp: Tłumik akcesoryjny.
« Odpowiedź #81 dnia: 17 Marca 2019, 14:49:11 »
Koledzy czy Leo z Explorera 1200 z roku 2012 pasuje do Tigera 800XC z 2012 ? 

Są jakieś różnice w montażu albo częściach ?

Mogę kupić za 1400 zł ale nie wiem czy podpasuje do mojego.


Offline ital

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 1 529
  • Opinia +1/-0
  • Motocykl: 1200 GT EXPLORER
  • Miejscowość: Zielona Góra
Odp: Tłumik akcesoryjny.
« Odpowiedź #82 dnia: 17 Marca 2019, 17:54:04 »
Sądzę że wątpię I--o
a tak poważnie to nie pasuje...
Triumph Tiger 1200 GT PRO Explorer
Gmole Triumph Kufry Triumph
Garmin ZUMO XT Skid Plate Triumph

Offline pawel

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 158
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Tłumik akcesoryjny.
« Odpowiedź #83 dnia: 17 Marca 2019, 18:33:26 »
Tłumik pewnie pasuje, nie pasuje dolot

Wysłane z Tapatalka

Happiness is a way of travel not a destination ...

Offline Ezekiel

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Olkusz
Odp: Tłumik akcesoryjny.
« Odpowiedź #84 dnia: 18 Marca 2019, 11:46:27 »
Dobra zakończyłem poszukiwanie zamienników, atrakcji cenowych i kombinacji z edhaustami.... zamówiłem nowego leo i juz :P

Offline pawel

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 158
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Tłumik akcesoryjny.
« Odpowiedź #85 dnia: 18 Marca 2019, 11:48:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Dobra zakończyłem poszukiwanie zamienników, atrakcji cenowych i kombinacji z edhaustami.... zamówiłem nowego leo i juz :P

Zuch  :D
Happiness is a way of travel not a destination ...

Offline Gregor

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 546
  • Opinia +0/-0
  • W życiu piękne są tylko chwile...
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Sieraków
Odp: Tłumik akcesoryjny.
« Odpowiedź #86 dnia: 18 Marca 2019, 12:01:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Dobra zakończyłem poszukiwanie zamienników, atrakcji cenowych i kombinacji z edhaustami.... zamówiłem nowego leo i juz :P
Ja wczoraj pojeździłem i ten Leoś pięknie gada, oj pięknie  2gun 2gun 2gun
Zdrowia !

Offline Ezekiel

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Olkusz
Odp: Tłumik akcesoryjny.
« Odpowiedź #87 dnia: 19 Marca 2019, 17:56:03 »
Dobra, dzisiaj założony I przepalony. Jak oglądałem filmiki na YT to ten dźwięk był spoko ale dupy nie ukrywał. Ale jak założyłem I odpaliłem bez db killer to myślałem że wyrwie mnie z butów :) oczekiwałem lekkiego basowego brzmienia a dostałem prawie dominatora z mojej starej Sv650 :p  Mega różnica. Z db już trochę gorzej ale i tak fajnie mruczy.  Jedynym minusem to to że po zdjęciu starego na dolocie jest ta metalowa opaska która musiałem zdjąć i założyć na nowy dolot żeby pasował a była lekko "dojechana" ale powoli śrubokrętem i zlazła. Powinno to być dawanie od razu nówka sztuka a tak to założyłem stara choć miałem poczucie że powinienem dać nowa.
« Ostatnia zmiana: 19 Marca 2019, 17:59:57 wysłana przez Ezekiel »

Offline jazda na kuli

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 477
  • Opinia +0/-0
  • tiger 800 xf
  • Motocykl: 800 XR /XRx
  • Miejscowość: pszczyna
Odp: Tłumik akcesoryjny.
« Odpowiedź #88 dnia: 19 Marca 2019, 20:01:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Dobra, dzisiaj założony I przepalony. Jak oglądałem filmiki na YT to ten dźwięk był spoko ale dupy nie ukrywał. Ale jak założyłem I odpaliłem bez db killer to myślałem że wyrwie mnie z butów :) oczekiwałem lekkiego basowego brzmienia a dostałem prawie dominatora z mojej starej Sv650 :p  Mega różnica. Z db już trochę gorzej ale i tak fajnie mruczy.  Jedynym minusem to to że po zdjęciu starego na dolocie jest ta metalowa opaska która musiałem zdjąć i założyć na nowy dolot żeby pasował a była lekko "dojechana" ale powoli śrubokrętem i zlazła. Powinno to być dawanie od razu nówka sztuka a tak to założyłem stara choć miałem poczucie że powinienem dać nowa.

Leoś do T800 bez silencera to moim zdaniem nie da się jeździć. Na początku radośc jak na supermoto w torowym boxie a po 10 minutach z prędkością 120 km chce człowiekowi łeb rozpierdolić. Z db killerem już całkiem spoko, ale nie ma tego kkmentu zdołu😁... a może to wcześniej wbijasz wyższy bieg, żeby nie wyło 🤣
jazda na kuli

Offline Ezekiel

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Olkusz
Odp: Tłumik akcesoryjny.
« Odpowiedź #89 dnia: 22 Marca 2019, 17:05:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
Dobra, dzisiaj założony I przepalony. Jak oglądałem filmiki na YT to ten dźwięk był spoko ale dupy nie ukrywał. Ale jak założyłem I odpaliłem bez db killer to myślałem że wyrwie mnie z butów :) oczekiwałem lekkiego basowego brzmienia a dostałem prawie dominatora z mojej starej Sv650 :p  Mega różnica. Z db już trochę gorzej ale i tak fajnie mruczy.  Jedynym minusem to to że po zdjęciu starego na dolocie jest ta metalowa opaska która musiałem zdjąć i założyć na nowy dolot żeby pasował a była lekko "dojechana" ale powoli śrubokrętem i zlazła. Powinno to być dawanie od razu nówka sztuka a tak to założyłem stara choć miałem poczucie że powinienem dać nowa.

Leoś do T800 bez silencera to moim zdaniem nie da się jeździć. Na początku radośc jak na supermoto w torowym boxie a po 10 minutach z prędkością 120 km chce człowiekowi łeb rozpierdolić. Z db killerem już całkiem spoko, ale nie ma tego kkmentu zdołu😁... a może to wcześniej wbijasz wyższy bieg, żeby nie wyło 🤣

Miałeś rację w 100 %... wczoraj przejechałem się trochę  po 10 km i bananie od ucha do ucha nadszedł szybko moment jak by mi mózg przez nos i uszy miał wypłynąć od dźwięku który się wydobywa zza dupy...   Jak w momencie odpuszczenia gazu i zejścia na niższy bieg to to strzelanie w komin to normalnie miód na uszy i anielskie śpiewy ale jak odkręcam gaz to dzwięk jest tak głośny jak by mi ktoś głowe w imadło wkręcał :P Normalnie sajgon.  OD razu stanąłem i założyłem DB bo masakra. Nie ma opcji tak jeździć. Ewentualnie na miasto krótkie dystanse żeby się auta rozjeżdżały na boki.  Coś nagram na dniach to wrzucę na kanał :)