Autor Wątek: Przełączanie trybów jazdy TT800 XCX/XRX  (Przeczytany 3041 razy)

Offline pawel

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 158
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Wrocław
Przełączanie trybów jazdy TT800 XCX/XRX
« dnia: 19 Maja 2017, 09:26:57 »
Znalazłem w sieci taki film. Czy u Was ten sposób przełączania trybów za pomocą sprzęgła i manetki gazu działa?
U mnie jakoś nie ...

You are not allowed to view links. Register or Login


Happiness is a way of travel not a destination ...

Offline intruz

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Lębork
Odp: Przełączanie trybów jazdy TT800 XCX/XRX
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Maja 2017, 11:05:31 »
Hmm, gosciu chcial blysnac, ale nie podal kilku istotnych informacji.

U mnie w trakcie jazdy ten sposob dziala, ale...to o czym gosc nie wspomina to:

 - podczas zmiany trybow w trakcie jazdy, nie mozesz miec dodatkowo wcisnietego hamulca, ja mialem tak ze odruchowo trzymalem noge lub dwa palce na hamulcu i to wystarczylo zeby tryb sie nie przelaczyl,
 - tego nie jestem pewien, ale byc moze jest tez jakas ograniczona predkosc podczas ktorej mozesz to zrobic,
 -  jezeli wczesniej skonfigurowales sobie tryb Rider w ktorym oba systemy czyli ABS oraz TTC (kontrola trakcji) masz wylaczony, nie mozesz podczas jazdy zmienic wlasnie na tryb Rider (mozesz tylko na postoju), reszta jest tak jak gosciu przedstawia na filmiku.

 Poza tym wszystko jest opisane w intrukcji wiec filmik nie jest jakis odkrywczy i do tego nie podaje wszystkich informacji.

Fakt jest taki ze Triumph niestety za bardzo skomplikowal to przelaczanie trybow. Szczegolnie upierdliwe jest to ze po wylaczeniu zaplonu i ponownym wlaczeniu np tryb Offroad sie resetuje i musisz go ponownie ustawic. BWM fajniej rozwiazalo tak przydatne w offie wylaczenie chociazby samego ABSu.

Jeszcze jedna uwaga jezeli ktos jeszcze tego nie przerobil. W trakcie ostrzejszej jazdy w offie - wliczjac w to jakies przewrotki (np w trybie Offroad)  zdarza sie tak ze systemy ABS i TTC zeswiruja, zapali sie kontrolka check engine i oba systemu nie beda dzialac (beda sie stale swiecic), trzeba wylaczyc i wlaczyc zaplon i przejechac jakis odcinek (nawet pare kilometrow z wieksza predkoscia) az system sie zresetuje i wroci do normy.
« Ostatnia zmiana: 19 Maja 2017, 11:38:32 wysłana przez intruz »
LS 650 > VS1400 > XL1200C > FLSTN > WR250R > XT660R > TT 800 XCx > AJP PR7 & AT 1100 DCT

Offline Punol

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 160
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Cieszyn
Odp: Przełączanie trybów jazdy TT800 XCX/XRX
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Maja 2017, 11:06:38 »
Chodzi ci o zmianę trybu ,podczas jazdy? Czy masz problem nawet gdy moto stoi?
Podczas jazdy: naciskasz przycisk M , naciskasz sprzęgło i puszczasz gaz. Wtedy wskakuje wybrany tryb. Możesz mieć wbity bieg. Nie naciskasz hamulca.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Offline pawel

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 158
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Przełączanie trybów jazdy TT800 XCX/XRX
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Maja 2017, 14:03:36 »
Pumol, klawiszem na pulpicie to każdy umie.
Chodziło mi o zmianę bez odrywania reki od kiery
Happiness is a way of travel not a destination ...

Offline pawel

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 158
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Przełączanie trybów jazdy TT800 XCX/XRX
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Maja 2017, 15:43:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hmm, gosciu chcial blysnac, ale nie podal kilku istotnych informacji.

U mnie w trakcie jazdy ten sposob dziala, ale...to o czym gosc nie wspomina to:

 - podczas zmiany trybow w trakcie jazdy, nie mozesz miec dodatkowo wcisnietego hamulca, ja mialem tak ze odruchowo trzymalem noge lub dwa palce na hamulcu i to wystarczylo zeby tryb sie nie przelaczyl,
 - tego nie jestem pewien, ale byc moze jest tez jakas ograniczona predkosc podczas ktorej mozesz to zrobic,
 -  jezeli wczesniej skonfigurowales sobie tryb Rider w ktorym oba systemy czyli ABS oraz TTC (kontrola trakcji) masz wylaczony, nie mozesz podczas jazdy zmienic wlasnie na tryb Rider (mozesz tylko na postoju), reszta jest tak jak gosciu przedstawia na filmiku.

 Poza tym wszystko jest opisane w intrukcji wiec filmik nie jest jakis odkrywczy i do tego nie podaje wszystkich informacji.

Fakt jest taki ze Triumph niestety za bardzo skomplikowal to przelaczanie trybow. Szczegolnie upierdliwe jest to ze po wylaczeniu zaplonu i ponownym wlaczeniu np tryb Offroad sie resetuje i musisz go ponownie ustawic. BWM fajniej rozwiazalo tak przydatne w offie wylaczenie chociazby samego ABSu.

Jeszcze jedna uwaga jezeli ktos jeszcze tego nie przerobil. W trakcie ostrzejszej jazdy w offie - wliczjac w to jakies przewrotki (np w trybie Offroad)  zdarza sie tak ze systemy ABS i TTC zeswiruja, zapali sie kontrolka check engine i oba systemu nie beda dzialac (beda sie stale swiecic), trzeba wylaczyc i wlaczyc zaplon i przejechac jakis odcinek (nawet pare kilometrow z wieksza predkoscia) az system sie zresetuje i wroci do normy.

Ooo, dziękuje za wskazówki, lece testować  !ww! D_o
Happiness is a way of travel not a destination ...

Offline intruz

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Lębork
Odp: Przełączanie trybów jazdy TT800 XCX/XRX
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Maja 2017, 16:28:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Pumol, klawiszem na pulpicie to każdy umie.
Chodziło mi o zmianę bez odrywania reki od kiery


Paweł, ale że tak zupełnie bez odrywania rąk od kiery ? Tak sie raczej nie da. Tryb można przerzucić tylko na pulpicie, a jego akceptacja nastąpi dopiero jak zostaną spełnione warunki jak wyżej. Z tym jest niestety lipa, tak samo jak z awaryjnymi.

W instrukcji jest:

Tryby jazdy mogą być wygodnie
zmieniane przyciskiem MODE na panelu
kontrolnym, zarówno na postoju, jak i w
trakcie jazdy.


No ja bym polemizował czy podczas jazdy to jest takie wygodne i do tego bezpieczne  ;)
« Ostatnia zmiana: 19 Maja 2017, 16:30:37 wysłana przez intruz »
LS 650 > VS1400 > XL1200C > FLSTN > WR250R > XT660R > TT 800 XCx > AJP PR7 & AT 1100 DCT

Offline pawel

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 158
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Przełączanie trybów jazdy TT800 XCX/XRX
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Maja 2017, 16:54:45 »
Inrtu,  widziales film? 
Kolo nie odrywa rak od kiery i zmienia tryby.

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

Happiness is a way of travel not a destination ...

Offline intruz

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Lębork
Odp: Przełączanie trybów jazdy TT800 XCX/XRX
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Maja 2017, 17:16:37 »
 
You are not allowed to view links. Register or Login
Inrtu,  widziales film? 
Kolo nie odrywa rak od kiery i zmienia tryby.

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

Widziałem.... przesledź dokladnie film i te pisane objasnienia. Z rękoma na kierownicy on pokazuje (jak widac wprowadzając w błąd  :) ) jak zaakceptowac zmiane trybu podczas jazdy, a nie sam wybór. Pozniej rowniez z rekoma na kierownicy pokazuje jak zmienic ustawienia samego trybu Rider (czyli wylaczanie ABS, TTC itd) co mozna robic z poziomu przelacznikow na kierownicy i tylko na postoju z wylaczonym silnikiem.

Teraz rozumiem skad Twoje pytanie, niestety tak jak wspominalem ten filmik to nic odkrywczego i nie da sie przelaczyc trybow podczas jazdy z poziomu kierownicy.
« Ostatnia zmiana: 19 Maja 2017, 17:48:40 wysłana przez intruz »
LS 650 > VS1400 > XL1200C > FLSTN > WR250R > XT660R > TT 800 XCx > AJP PR7 & AT 1100 DCT

Offline Punol

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 160
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Cieszyn
Odp: Przełączanie trybów jazdy TT800 XCX/XRX
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Maja 2017, 10:42:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Pumol, klawiszem na pulpicie to każdy umie.
Chodziło mi o zmianę bez odrywania reki od kiery
Jak już to koleś na filmie nie zmienia trybów. Zmienia tylko poszczególne ustawienia trybu Rider!
Temat niepotrzebny, tylko przycisk M na liczniku powoduje zmianę trybu.



Offline Punol

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 160
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Cieszyn
Odp: Przełączanie trybów jazdy TT800 XCX/XRX
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Października 2017, 10:20:08 »
Ostatnio na jakimś zagranicznym forum Tigera przeczytałem, że po aktualizacji oprogramowania Tiger nie traci już ustawień trybów jazdy po każdym zgaszeniu motocykla. Ciekawa sprawa!