Autor Wątek: Torba na graty na postoju  (Przeczytany 1109 razy)

Offline Kamil_007

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • Opinia +0/-0
  • Tekst ten to tekst osobisty
  • Motocykl: 1200 Explorer
  • Miejscowość: Marki/Warszawa
Torba na graty na postoju
« dnia: 10 Marzec 2021, 15:31:45 »
Cześć,
z moją lepszą połową często jeździmy na jednodniowe wycieczki. Często jeździmy do pałacyków czy innych przyległych tam parków. Czasem podjeżdżamy do różnych miasteczek bądź zameczków ale zawsze mamy problem z gratami. Po dojechaniu na miejsce przebieramy się luźniejsze ciuchy i tu zaczyna się problem z: kaskami, spodniami, kurtkami i butami. Część z tego można upchnąć do kufrów ale nie wszystko wejdzie. Czy macie jakieś patenty lub ciekawe torby? Chodzi o to by spakować ją na drogę a po dojechaniu wyjąć i korzystać na spacerze.
Oczywiście torba IKEA jest bardzo pojemna ale jakoś tak słabo wygląda :)

Może takie coś jak niżej (z komorami) albo coś podobnego?
You are not allowed to view links. Register or Login

Macie jakieś propozycje?
Pozdrawiam, Kamil.

Tajger jest Tajger, kóń jakich mało.

Offline Mario mast

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 160
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 xrx
  • Miejscowość: Wolsztyn
Odp: Torba na graty na postoju
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Marzec 2021, 18:04:14 »
Ja właśnie biorę IKEA i mam to gdzieś jak to wygląda.  :) W dalszych podróżach liczy się każdy gram i cm3, szczególnie, że latamy we dwoje. W bliższych przelotach może i fajna taka torba ale zawsze zostawiamy garki i kurtki u Pana parkingowego, Pani z budki z pamiątkami, itp. Nikt ani w Polsce ani gdzie indziej nam nie odmówił. Za parę złoty czy jakieś inne drobne i duży uśmiech można to spoko załatwić.

Offline Pisak

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 362
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcX
Odp: Torba na graty na postoju
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Marzec 2021, 18:40:59 »
Ja na przykład biorę linkę gdzie na miejscu poprzez rękaw przypinam kurkę swoją i żony do motocykla . Wtedy w kufrach luźniej . Można włożyć buty itd

Offline Naczelnik

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcX
  • Miejscowość: Cz-wa
Odp: Torba na graty na postoju
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Marzec 2021, 19:28:02 »
Na Vstromie miałem boczne z firmy kufry olx asymetryczne 20 cm i 25cm a centralke Givi Maxia 3. Na Spitfirze mam boczne expeditioncases obydwa 25 cm i centralke TRK52. W jednym i drugim zestawie miesci mi sie wszystko bez wzgledu czy jade z żoną czy z córka. Kaski mam integrale i ale do maxii weszły by tez szczękowce. Spodnie kurtki i buty na miekko idą w boczne. Właśnie ze względu na rodzaj kasków które mam centralkę kupiłem teraz mniejszą i nie tak obła żeby mi bardziej pasowała do bocznych aluminiaków. Sto jednodniówek za nami. Góry, zamki i inne muzea.

Offline biblo

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 838
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Torba na graty na postoju
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Marzec 2021, 19:56:55 »
Na jednodniowe wypady po Polsce jeżdżę w motocyklowych jeansach (w centralce zawsze mam kurtkę + spodnie przeciwdeszczowe), tak więc kurtkę i kask chowam do kufra. Buty mam w typie Daytony (wysokie), tak więc do chodzenia nadają się one doskonale. W tego typu butach zjeździłem zresztą kawał świata, a kupione kiedyś offroadowe kamasze Triumpha leżą nietknięte w pudełku  8)

A jak jadę gdzieś dalej i mam pełne kufry, to stosuję patent z linką i przypięciem kurtki i kasku do moto lub wariant z parkingowym  :)

Kamil_007:: może lepiej zmienić kufry lub centralkę na większą, niż dokładać sobie jakieś torby i potem dźwigać te wszystkie graty...
Pozdrawiam,
Jacek
_______________________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650A V-Strom|TEx XC + Honda Forza 350|

Offline andbold

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Torba na graty na postoju
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Marzec 2021, 08:49:27 »
Też chciałem zaproponować patent z linką, używam spirali od disc locka.