Autor Wątek: Dobre ciuchy z membraną typu Adventure  (Przeczytany 4398 razy)

Offline biblo

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Dobre ciuchy z membraną typu Adventure
« Odpowiedź #45 dnia: 06 Październik 2020, 08:17:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nie wiem skąd takie informacje ale są nie prawdziwe, membrana jest zalaminowana w materiał przez co w ogóle nie przesiąka ani nie namaka. Woda po prostu spływa po wierzchu, kurtka nie robi się ciężka i bardzo szybko schnie. Chyba, że mowa o membranach wpinanych wtedy to prawda, że kurtka/spodnie namakają, poza tym membrana ma styczność z ciałem i jest niefajne uczucie zimna i wrażenie jakby się jechało w mokrej kurtce. Obecnie używam Klima Badlands Pro i jeśli chcesz mieć dobry i fajny kombinezon polecam w 101% - dla mnie osobiście najlepsze ciuchy jakie miałem.

Slavko, ja właśnie o takich "wprasowanych" membranach pisałem wcześniej. Tak robi Rukka, jak widać Klim i może ktoś jeszcze. Jednak zdecydowana większość kurtek z membraną ma je wpinane lub wszyte gdzieś w środku...
Pozdrawiam,
Jacek

Offline Naczelnik

• Sierściuch
  • **
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcX
  • Miejscowość: Cz-wa
« Odpowiedź #46 dnia: 06 Październik 2020, 08:27:49 »
Poza wszystkim co powyżej to jeszcze membrana to membrana i musi byc cieplejsza niż jej brak. Wobec tego jednak ja preferuje rozwiązanie z lekka kurtką pod którą w razie zimna można wrzucic podpinkę lub polar. Podczas jazdy w upale cięzko wyobrazic mi sobie membranę, szczególnie na Tigerze.

Offline andbold

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #47 dnia: 06 Październik 2020, 08:54:54 »
Kurcze muszę zbadać temat kondomów oddychających bo to jest właśnie mój największy problem przez który zawsze podczas jazdy zwlekam z założeniem kondomów i prawie zawsze mnie koniec końcem złapie deszcz :) jazda w kondomach szczególnie kiedy nie pada jest juz po godzinie męcząca ze względu na gromadzącą się wilgoć, dla mnie szczególnie uciązliwe w kroku, pupa się odparza. Mam kurtkę z wpinaną membraną i tylko raz jechałem z jej użyciem w deszczu, tak jak pisaliście - kurtka przesiąknięta i cała w syfie a i tak szybko poczułem przemakanie najpierw na brzuchu i kroku, później już wszędzie, a ewentualne zatrzymywanie się żeby ją włożyć lub wyjąć to już całkiem dramat. Dokupiłem szybko najtańsze kondomy i już nigdy nie wpinam tych dodatkowych bajerów pod kurtkę.

Napiszcie coś więcej o tych oddychających przeciw-deszczówkach scotta, jak z trwałością rzepów itd...

Offline biblo

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #48 dnia: 06 Październik 2020, 10:46:23 »
Zaletą Scotta jest to, że możesz kurtkę i spodnie założyć wcześniej, bo jest to oddychający materiał i nie gromadzi się wilgoć. Dobra rzecz, to dość długie suwaki na nogawkach ułatwiające zakładanie spodni. Nie ma też tych denerwujących siateczek pod spodem, które czepiają się do rzepów rękawic, kurtki i w końcu drą, strzępią, itd...

Co do trwałości, to ja mam taki komplet już z 5 lat, zjeździł ze mną kawałek świata i jedynie tasiemka przy rękawie zaczęła się odpruwać (ta, za którą ciągniesz, żeby naciągnąć rękaw np. na rękawice). Ale wystarczyło ją przyszyć i wszystko jest OK. Poza tym, zamki szczelne, wszystkie ściągacze OK, jedynie trochę zabrudziła się żółta, oczojebna kurtka  ;)

Tak jak pisałem wcześniej, materiał wykorzystany przez Scotta jest tak jakby gumowany i elastyczny i dobrze się dopasowuje do człowieka, a spodnie mają wysoki stan, tak więc podciąga się je dość wysoko, przez co nie grozi podciekanie wody. Kurtka ma też gumowy pasek, którym możesz spiąć przez krok jej tył i przód, żeby się nie podciągała. Ale z tego nigdy nie korzystałem, bo spodnie można podciągnąć praktycznie do piersi - a ja podczas dużych opadów naciągam je jeszcze na kurtkę tekstylną, a na to idzie kurtka p-deszczowa - tak więc nie ma ryzyka zamoczenia czegoś pod spodem...

Spodnie nie mają żadnych rzepów, kurtka chyba też nie... jakoś sobie nie przypominam...  8)

Ten zestaw tani nie był, ale to jedne z lepiej wydanych pieniędzy  :)
« Ostatnia zmiana: 06 Październik 2020, 11:08:44 wysłana przez biblo »
Pozdrawiam,
Jacek

Offline Naczelnik

• Sierściuch
  • **
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #49 dnia: 06 Październik 2020, 12:03:43 »
No spojrzałem na ceny ... można dobry kombinezon za to kupić. Ale fakt po przejechaniu z Ustrzyk do Tarnowa mój kondom był mokry w środku.
@biblo, a ile taki Scott zajmuje miejsca po złożeniu? 

Offline biblo

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #50 dnia: 06 Październik 2020, 18:11:07 »
W komplecie z kurtką i spodniami dostajesz woreczki/etui z tego samego materiału. Mają one ok. 10-11 cm średnicy i 30 cm długości. Są na tyle luźne, że zapakowane spodnie lub kurtkę możesz wciskać w jakąś ciasną przestrzeń (np. w kufrze), możesz je złożyć na pół, itd. Ja kiedyś obie części garderoby ;) wsadziłem do jednego woreczka.

W sklepach turystycznych można kupić worki "kompresyjne" stosowane głównie do śpiworów, ale taki zestaw przeciwdeszczowy też dałby się mocno skompresować...
Pozdrawiam,
Jacek

Offline Naczelnik

• Sierściuch
  • **
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #51 dnia: 06 Październik 2020, 18:12:35 »
Czyli nawet mniejszy od zwykłej gumy !ww!

Offline Predi

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • DL650 T/Ex-Xc
  • Motocykl: 1200 Explorer Xc
  • Miejscowość: Pniewy WLKP
« Odpowiedź #52 dnia: 06 Październik 2020, 18:17:50 »
Potwierdzam,
ciuchy rewelacyjne. Ja moje ostatnio zapakowałem w torby na gmole i jeszcze coś bym tam upchał

Offline PIT

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
  • "Simplicity is the ultimate sophistication"
  • Motocykl: 1200 Explorer
« Odpowiedź #53 dnia: 06 Październik 2020, 19:10:20 »
Ja też potwierdzam, co przedmówcy napisali i potwierdzili.
Mam ten komplet 2 sezony i przejechał już kilka deszczy i jest 106 rewelacyjny.
Mam doświadczenie z membraną wpinaną i z "gumą", a raczej folią i to nie ma co porównywać. Ja polecam.
==Piotr==
The difference between TRI and TRIUMPH is a little umph!

Offline andbold

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #54 dnia: 07 Październik 2020, 06:27:00 »
Super, dzieki Panowie za szczegóły!

Offline MarcinN

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Poznań
« Odpowiedź #55 dnia: 16 Październik 2020, 12:25:14 »
Super wielkie dzięki za wypowiedzi.
W końcu kupiłem Revita na wyprzedaży w intermotors, na zasadzie zimowego  kompletu. Na lato mam co innego.
Ale wracając do tematu Scotta Ergonomic. Widzę że tanio nie będzie, a muszę wyposażyć siebie i małżę, ktora też jest aktywną motocyklistką.

Jaki rozmiar dobrać powinienem dla siebie skoro noszę rozmiar M, 48 lub 50 w zależności od producenta?
Czy przeciwdeszczowka M bedzie pasować na kurtkę M?

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> F800GS -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country

Offline PIT

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
  • "Simplicity is the ultimate sophistication"
  • Motocykl: 1200 Explorer
« Odpowiedź #56 dnia: 16 Październik 2020, 13:09:47 »
Ja mam zestaw w rozmiarze L, a Scotta w rozmairze XL i  jest OK.
Wydaje mi się, że gdybym wziął 1:1 czyli L:L to byłoby ciasno i krótko.
==Piotr==
The difference between TRI and TRIUMPH is a little umph!

Offline MarcinN

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Poznań
« Odpowiedź #57 dnia: 16 Październik 2020, 14:18:05 »
Czyli najlepiej przymierzyć jednak jeśli będzie okazja

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

CŽ175 typ 450 -> Honda Shadow 600 -> F650GS -> F650GS Dakar -> F800GS -> Triumph Tiger 800XCX / BMW G650X-Country