Autor Wątek: klamka sprzęgła  (Przeczytany 2544 razy)

Offline marcin

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcX
  • Miejscowość: PIASECZNO
klamka sprzęgła
« dnia: 20 Kwietnia 2018, 01:24:41 »
Witam, czy ma ktoś do sprzedania klamkę sprzęgła do TEX z 2016r.? Poprzednia sie wzieła i złamała. Ogólnie powiem tak, chyba się powoli zakochuję w swoim TEX'ie, ale to co przytrafiło mi się kilka dni temu, doprowadziło mnie do szewskiej pasji. Ale od początku, stało się nieszczęście, niespotykanie rzadkim przypadkiem, podczas postoju na luzie, złożyła się boczna stopka, moto pizdło na beton, stoję, patrzę, łzy lecą, nic podnoszę (kilka prób było). Stawiam znowu na bocznej! i oczom nie wierzę: kierunkowskaz przedni rozpadł się na betonie, lusterko porysowane, osłona plastikowa poniżej zbiornika obita, gmol cały obity, klamka sprzęgła złamana, handbar pęknięty i tu się zatrzymam na dłużej: w momencie uderzenia o beton kierownicą, aluminiowy dystans który jest pomiędzy handbarem a manetką, wbił się do środka plastikowej manetki tak mocno, że porwał druty oporowe-grzałki!), dodatkowo porysowana dźwignia zmiany biegów, podnóżek pasażera, porysowany koniec wału, tuż przed gumową maskownicą, mało tego, nawet sama maskownica się przetarła na dł. ok. 2cm. No po prostu, jakość materiałów jak z chińskiego skutera! Tak myślę, co by zostało z moto, gdyby trzeba położyć moto przy prędkości 30-40km/h? Chyba tylko łopata i wiadro. Także poszukuję klamki sprzęgła, jak nie znajdę to kupię jakieś akcesoryjne, pozdrawiam     

Offline Stubin

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 668
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: klamka sprzęgła
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Kwietnia 2018, 06:04:51 »
Oryginał pewnie jakieś 160-170, zamiennik TRW/Lucas 350-400  :(

You are not allowed to view links. Register or Login

Zakładka <pasuje do> i wybierasz sobie markę oraz zaznaczasz opcję <zobacz wszystkie>.

To wbrew pozorom bardzo popularna klamka, którą Kawasaki i Yamaha montowały do swoich turystyków od połowy lat '80-tych. Pasuje od wielu roczników Tygrysa 1200, a nawet od pierwszej generacji Speeda  z lat 1994-96.

Owocnych poszukiwań  :)


Offline biblo

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 838
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: klamka sprzęgła
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Kwietnia 2018, 07:01:23 »
Faktycznie szkody masakryczne! Współczuję...

Jedyny sposób zabezpieczenia motocykla, to dołożenie górnych gmoli, bo te dolne, to nie wiadomo przed czym chronią... Pasują gmole SW-Motech i chyba Heed - było już o tym na forum. Ewentualnie możesz wyrzucić te dolne i założyć jedne dłuższe  od góry do dołu (Touratech).

Klamkę sprzęgła polecam łamaną...

Z kolei ochronę tylnej gumy na obudowie wału zapewnia crash pad jak na zdjęciu
You are not allowed to view links. Register or Login

Pozdrawiam,
Jacek
_______________________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650A V-Strom|TEx XC + Honda Forza 350|

Offline biblo

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 838
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: klamka sprzęgła
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Kwietnia 2018, 07:36:53 »
Co do klamek, to mogę polecić V-Trec:



You are not allowed to view links. Register or Login

Mają, moim zdaniem, łatwiej dostępną regulację, szczególnie jak używasz handbarów. Są wprawdzie droższe od tych z Aliexpress (100€ za obie klamki), ale mają homologację i dostawa z Niemiec będzie zapewne krócej trwała :)

Na tej stronie masz całą ich ofertę klamek You are not allowed to view links. Register or Login


You are not allowed to view links. Register or Login
To nie jakość materiałów tylko fizyka, której nie oszukasz. Jakby nie patrzeć walnęło o beton ćwierć tony masy.

A siłę uderzenia i zniszczenia spotęgował wysoko położony środek ciężkości Explorera oraz rozszerzające się ku górze i niczym nie osłonięte "nadwozie" TEX-a...
« Ostatnia zmiana: 20 Kwietnia 2018, 07:58:01 wysłana przez biblo »
Pozdrawiam,
Jacek
_______________________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650A V-Strom|TEx XC + Honda Forza 350|

Offline blacktiger

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 625
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: klamka sprzęgła
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Kwietnia 2018, 10:51:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Witam, czy ma ktoś do sprzedania klamkę sprzęgła do TEX z 2016r.? Poprzednia sie wzieła i złamała. Ogólnie powiem tak, chyba się powoli zakochuję w swoim TEX'ie, ale to co przytrafiło mi się kilka dni temu, doprowadziło mnie do szewskiej pasji. Ale od początku, stało się nieszczęście, niespotykanie rzadkim przypadkiem, podczas postoju na luzie, złożyła się boczna stopka, moto pizdło na beton, stoję, patrzę, łzy lecą, nic podnoszę (kilka prób było). Stawiam znowu na bocznej! i oczom nie wierzę: kierunkowskaz przedni rozpadł się na betonie, lusterko porysowane, osłona plastikowa poniżej zbiornika obita, gmol cały obity, klamka sprzęgła złamana, handbar pęknięty i tu się zatrzymam na dłużej: w momencie uderzenia o beton kierownicą, aluminiowy dystans który jest pomiędzy handbarem a manetką, wbił się do środka plastikowej manetki tak mocno, że porwał druty oporowe-grzałki!), dodatkowo porysowana dźwignia zmiany biegów, podnóżek pasażera, porysowany koniec wału, tuż przed gumową maskownicą, mało tego, nawet sama maskownica się przetarła na dł. ok. 2cm. No po prostu, jakość materiałów jak z chińskiego skutera! Tak myślę, co by zostało z moto, gdyby trzeba położyć moto przy prędkości 30-40km/h? Chyba tylko łopata i wiadro. Także poszukuję klamki sprzęgła, jak nie znajdę to kupię jakieś akcesoryjne, pozdrawiam   

wow spore straty jak na paciaka na parkingu  :-\

Offline goncior

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Desert
Odp: klamka sprzęgła
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Kwietnia 2018, 20:12:22 »
Z tego wszystkiego to zamówiłem dzisiaj ten crash pad na wał 🧐
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu - my żujemy pszczoły 😈