Autor Wątek: Trans Euro Trail  (Przeczytany 646 razy)

Offline beny

• Klakier
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: Przysucha
Trans Euro Trail
« dnia: 24 Kwiecień 2018, 20:48:12 »
Dziś kolega podesłał mi poniższy link z trasami po europie, jest i Polska :), coś dla naszych kocurów.
You are not allowed to view links. Register or Login
Triumph Tiger 1050
HONDA XR 400

Offline Peter75

• Top Cat
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Gdynia
Odp: Trans Euro Trail
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Kwiecień 2018, 14:05:47 »
Ale raczej dla tych wprawionych:

Cytat ze strony:

"What kind of bike is suitable?
The Trans Euro Trail® is aimed at small and medium capacity trail bikes - bikes such as Yamaha’s WR250R and XT600 and XT660Z Tenere, CCM’s GP450, KTM’s 690 and Suzuki’s DRZ400. Larger bikes can tackle it but riders need to be more experienced and competent. Soft luggage, travelling light is the ethos – leave those panniers and armchairs at home. This is overlanding in its purest form"

Offline intruz

• Klakier
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Lębork
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Kwiecień 2018, 15:00:48 »
Potwierdzam, niektóre odcinki są dla baardzo wprawionych. Parę dni temu wróciłem w wyprawy którą była trasa TET dookoła Portugalii (ok 1800km w terenie) i niektóre odcinki zaskoczyły mnie dość mocno, mimo iż byłem na lżejszej klasie  motocyklu dla którego ta trasa jest dedykowana (XT660R). Chociaż można i większymi bo był z nami uczestnik na dużym KTM (1190) i dawał radę, tyle że reprezentował bardzo wysoki stopień zaawansowania jazdy w terenie, co nie oznacza że się momentami nie umęczył. Były takie odcinki na których  bardzo wprawione chłopaki na leciutkich Huśkach 701 mieli strach w oczach :)
Sam jestem ciekaw jaki stopień trudności ma odcinek TET w Polsce. Może uda sie w tym sezonie sprawdzić. 

TET Portugal

« Ostatnia zmiana: 25 Kwiecień 2018, 16:31:34 wysłana przez intruz »
LS 650/VS1400/XL1200C/FLSTN/ WR250R / XT 660R - TT 800 XCx - AJP PR7

Offline chemik

• Top Cat
  • Miejscowość: Wrocław
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Kwiecień 2018, 08:29:34 »
Dziś kolega podesłał mi poniższy link z trasami po europie, jest i Polska :), coś dla naszych kocurów.

Gdzie przespałeś ostatni rok? ;)
TET oficjalnie ruszył w 2017, zatem to żadna nowość. Od tego czasu niektóre fragmenty przeszły modyfikacje kosmetyczne. Obecnie powstaje kilka innych wariantów, np. przez Serbię i Węgry. Ukraina ma mieć zupełnie na nowo wytyczną trasę TET, gdyż obecna jest nieprzejezdna. Polska ma też mieć nowy odcinek z południowego zachodu na północny wschód (tak po skosie od Kotliny Kłodzkiej na Podlasie).
My już jutro wyruszamy na Bałkany i będziemy się TETem posiłkować. Chcemy zrobić ok 4 tys. km off'em. Największy odcinek wykorzystamy w Grecji.

Offline intruz

• Klakier
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Kwiecień 2018, 10:04:05 »
Sporo bieżących informacji można znaleźć tutaj:

Offline karson

• Moderator forum
  • Stary kocur
  • Motocykl: 955i
  • Miejscowość: Częstochowa
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Kwiecień 2018, 13:34:14 »

Sporo bieżących informacji można znaleźć tutaj:

Kolego  Beny, Kolego Intruz w imieniu Administracji Forum i oczywiście własnym dziękuję za udostępnienie ciekawych informacji  ;) :)  D_o !ww!

Szkoda że do Grecji lecę na szosówkach, ale może chociaż jakiś mały rekonesans da się zrobić.
FJ 1200 , TDM 850 , Tiger 955i

Offline strażowy

• Stary kocur
  • Tiger = użytkowe enduro = :) :) :)
  • Motocykl: 955i
  • Miejscowość: Poznań
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Kwiecień 2018, 14:19:35 »

Szkoda że do Grecji lecę na szosówkach, ale może chociaż jakiś mały rekonesans da się zrobić.

....ojtam, ojtam...w sierpniu będzie okazja poobijać tigera albańskimi kamykami więc ciesz się Panie Modzie asfaltowymi rozrywkami tym razem  o- -o
Pozdrawiam z Poznania

Online pawel

• Stary kocur
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Styczeń 2019, 15:38:32 »
news z TET

Happiness is a way of travel not a destination ...

Offline Peter75

• Top Cat
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Gdynia
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Luty 2019, 20:25:27 »
A myślałem, że takie atrakcje tylko w Polsce  2gun

Offline maras_mws

• Top Cat
    • Tu jestem na FB:
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Płońsk
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Luty 2019, 11:37:50 »
Kurła, a ja na początku kwietnia do Hiszpanii na TET chciałem jechać :(
Marek [maras_mws]
--
TRIUMPH Motocykle/Części/Akcesoria -sprzedam/kupię/zamienię:

Offline intruz

• Klakier
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Luty 2019, 13:32:14 »
Należy nadmienić że w poście na FB jest zaznaczone, że ta sytuacja najprawdopodobniej nie miała miejsca na tracku TET co nie wyklucza że może też się wydarzyć.

Online Jarczoq

• Top Cat
  • Motocykl: 885
  • Miejscowość: Poznań
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Luty 2019, 16:15:38 »
Generalnie takie sytuacje (znane mi) były spowodowane, albo ujeżdżaniem po prywatnych gruntach, albo po zakazach wjazdu (w większości wszystkie lasy), nie wspominając o quad-ach niszczących uprawy. Nie popieram takich metod, jak na filmie, ale też się nie dziwię. Osobiście znam przypadek, gdzie koleś jadąc lasem, zabił młodą sarnę, niszcząc sobie przy okazji sprzęt i zdrowie. Tu karma zadziałała natychmiast, ale nie zawsze tak jest. Należy pamiętać, że człowiek w lesie i na czyimś polu jest intruzem.
... szukam drogi, gdzie pierdolą nakazy i zakazy ...

Offline chemik

• Top Cat
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Luty 2019, 08:24:52 »
Nie popieram takich metod, gdyż działają one trochę jak samosąd i mogą dosięgnąć niewinnych ludzi. Rozwieszający linkę, podkładający deski z gwoździami nigdy nie mają pewności, że te "pułapki" zadziałają akurat na osobnika, który wyrządza mu szkody. Dość mocno siedzę w środowisku rowerowego enduro i tu głośna była sprawa gościa, który w sezonie 2018 nadział się podczas zjazdu na rozwieszoną linkę "przeciw" motocyklistom.
Staram się jednak zrozumieć ludzi, którzy takie rzeczy robią. Wierzę, że pcha ich do tego desperacja. Widzę, co się dzieje w środowisku motocyklowo-offroadowym, gdzie panuje zasada "wiem, że nie wolno, ale ja bardzo chcę, a jak ktoś bardzo chce to może". Widzę na grupach motocyklowych na FB fotki motocykli w zbożu i wiele komentarzy pod nimi "zajebiście", "ale fajnie", "gdzie takie pole?". Taki właściciel pola/lasu/drogi prywatnej/posesji, któremu motocykliści notorycznie niszczą własność, któremu już skończyły się legalne metody walki z nimi, może chwytać się innych sposobów, niekoniecznie legalnych, ale skutecznych. Desperacja.