Autor Wątek: Fotoplastikon czy odbierać???  (Przeczytany 646 razy)

Offline pomyslek1979

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 714
  • Motocykl: 955i
  • Miejscowość: Kup medalik u mnie a będzie ci dobrze w trumnie CZĘSTOCHOWA
Fotoplastikon czy odbierać???
« dnia: 06 Maj 2018, 18:03:58 »
Panowie dziś troszkę polatalem  i wracając  z wycieczki zauważyłem że jest fotoradar który zrobił mi zdjęcie przodu 😉
Ale 3 godziny wcześniej chyba zrobił mi z tylu  ten sam byłem tak podniecony jazda moim tygryskiem że nawet ani znaku ani fotoradaru nie zauważyłem 😂
Moje pytanie odbierać jak przyjdzie czy nie ????

Offline Cianek

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Motocykl: 955i
  • Miejscowość: SinnCity
Odp: Fotoplastikon czy odbierać???
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maj 2018, 18:31:14 »
Podrzuć gdzie taki fotograf stoi .
Przyda się  dla potomnych :)
955i

Offline czapa

  • Sierściuch
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Motocykl: 1200 Explorer
  • Miejscowość: Chmielów
Odp: Fotoplastikon czy odbierać???
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Maj 2018, 20:49:17 »
Nie odbieraj. Nie widać Ci twarzy możesz to olać. Była już o tym mowa w tvn turbo.

Offline ODKRYWCA

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 1 163
Odp: Fotoplastikon czy odbierać???
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Maj 2018, 20:59:46 »
Nie słuchaj Czapy. Art. 96 par. 3 kw jasno mówi, że jak nie wskażesz kto użytkował pojazd kwit poleci do ciebie. Jedyne co zaoszczędzisz to punkty karne bo z tego artykułu ich nie ma, ale kwota może przekroczyć kwotę za prędkość bo z klucza wszystkie służby walą wtedy maxa, a jak nie przekroczyłeś dużo to kwit będzie delikatniejszy.

Offline czapa

  • Sierściuch
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Motocykl: 1200 Explorer
  • Miejscowość: Chmielów
Odp: Fotoplastikon czy odbierać???
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Maj 2018, 21:08:57 »
Możesz odmówić podania danych osobowych kierowcy który w tym czasie prowadził pojazd.
Nie musisz również brać kary na siebie.

Offline ODKRYWCA

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 1 163
Odp: Fotoplastikon czy odbierać???
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Maj 2018, 21:13:29 »
Czapa jeśli doradzasz to rób to zgodnie z prawem tak, aby sam Pomysłek zdecydowal co jest dla niego lepszym rozwiązaniem. Przeczytaj art.96 par. 3 kw, zamiast doradzać nieprzemyślane postępowanie. Pewnie, że nie musi podać danych kierowcy, który prowadził pojazd w tym czasie, ale wtedy właśnie odpowiada z ww. artykułu.