Autor Wątek: Triumph pozazdrościł BMW...  (Przeczytany 6049 razy)

Offline goncior

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Desert
Triumph pozazdrościł BMW...
« dnia: 06 Czerwca 2018, 23:04:13 »
I tym sposobem mamy pierwszy ośrodek szkoleniowy Triumpha
Podobno w innych krajach maja powstawać kolejne pod egida Triumpha, tak przynajmniej komentuje autor filmiku.
Triumph idzie na bogato, szkolą ludzie z Dakaru
A swoją drogą jak on q..... podniósł szybko Texa 1200

You are not allowed to view links. Register or Login
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu - my żujemy pszczoły 😈

Offline goncior

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Desert
Odp: Triumph pozazdrościł BMW...
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Czerwca 2018, 23:39:28 »
Dobra...po poniższym filmie stwierdzam ze gowno wiem o motocyklach i jak sie nimi jeździ...

You are not allowed to view links. Register or Login
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu - my żujemy pszczoły 😈

Offline blacktiger

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 625
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Triumph pozazdrościł BMW...
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Czerwca 2018, 10:22:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
I tym sposobem mamy pierwszy ośrodek szkoleniowy Triumpha
Podobno w innych krajach maja powstawać kolejne pod egida Triumpha, tak przynajmniej komentuje autor filmiku.
Triumph idzie na bogato, szkolą ludzie z Dakaru
A swoją drogą jak on q..... podniósł szybko Texa 1200

You are not allowed to view links. Register or Login

może i fajnie i szybko podniósł tylko zawsze to wygląda spektakularnie jak podnoszą te motóry z asfaltu i betonu na szkoleniach a ja to bym chciał zobaczyć jak on to moto podnosi z błota albo z piachu gdzie właśnia w 90 % zdarzają się takie wywrotki a nie na parkingówkach, wtedy już tak lekko nie jest. Po za tym jestem w pełni za takimi szkoleniami  y

Offline biblo

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 838
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Triumph pozazdrościł BMW...
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Czerwca 2018, 11:08:37 »
Faktycznie jest to widowiskowe, ale moim zdaniem dużo bardziej przydatne dla szerszego grona użytkowników są szkolenia podobne do tych Suzuki Shell Moto Szkoła. Są niedrogie, odbywają się w kilku miejscach w Polsce i każdego roku gromadzą wielu zainteresowanych. Szkolenia "specjalistyczne", jak te pokazane na filmach skierowane są do wąskiego grona motocyklistów...


"Każdego roku w szkoleniach Suzuki Shell Moto Szkoły bierze udział kilkuset motocyklistów z całej Polski. Kursy podnoszące umiejętności i doskonalące technikę jazdy są przeznaczone dla osób na wszystkich poziomach zaawansowania.

Każde szkolenie obejmuje część teoretyczną i ćwiczenia praktyczne w zakresie bezpiecznego pokonywania zakrętów, taktyki jazdy, obserwacji toru jazdy, punktu skrętu, szczytu zakrętu oraz zasad efektywnego operowania hamulcem i gazem. W trakcie zajęć wykwalifikowani instruktorzy techniki jazdy opiekują się kilkuosobowymi grupami, demonstrując na torze poszczególne zagadnienia. Na bieżąco obserwuje się zachowanie każdego z uczestników oraz przekazuje uwagi dotyczące realizacji zamierzonych celów.

Doświadczeni instruktorzy dbają o to, by przekazać wiedzę w ciekawy sposób, a nieduże grupy szkoleniowe i starannie przemyślany program zapewniają komfort nauki. Szkolenia odbywają się w całej Polsce, opłata za kurs wynosi 170 zł od osoby i obejmuje całodniowe szkolenie wraz z obiadem."
Pozdrawiam,
Jacek
_______________________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650A V-Strom|TEx XC + Honda Forza 350|

Offline PIT

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 651
  • Opinia +0/-0
  • "Simplicity is the ultimate sophistication"
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Żywiec
Odp: Triumph pozazdrościł BMW...
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Czerwca 2018, 14:53:36 »
Podzielam opinię przedmówcy i polecam You are not allowed to view links. Register or Login

"Technika jazdy motocyklem, szkolenia na torze i placu manewrowym - eksperci MotoPomocnych nauczą cię jak doskonalić swoje umiejętności, pokonywać ciasne zakręty, skutecznie hamować i zawracać.

Wśród naszych ekspertów są czołowi zawodnicy gymkhany i wyścigów motocyklowych. Doskonalenie jazdy motocyklem to kluczowa sprawa dla własnego bezpieczeństwa. Nasze szkolenia odbywają się na torze, w Kotlinie Kłodzkiej i w Hiszpanii.

Tłumaczymy prawidłowy tor jazdy, pokazujemy jak korzystać z hamulców, objaśniamy prawidłową pozycję na motocyklu. Nasza szkoła jazdy to najlepsi instruktorzy techniki jazdy motocyklem i skuteczne opanowanie umiejętności."
=The end=
MTS 😁

Offline Ezekiel

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Olkusz
Odp: Triumph pozazdrościł BMW...
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Czerwca 2018, 15:17:17 »
Problem jest tym że nie jesteśmy bogaci i każdy patrzy żeby się nic nie stało że swoim moto.  Jak by każdy dostał Tigera 800xc I powiedzieli by że stan na oddaniu go ich nie interesuje to po 1...  O miliard % podniósł byś swoją technikę jazdy użytkowej bo by ci nie zależało. Wywal byś się 200 razy to 200 ale wkoncu byś załapał a po 2 to te motocykle by co 2 wróciły w śrubkach :)    Poza tym nie oszukujmy się jak by założyli forum prze hu... Co Cisna tymi motocyklami tylko w terenie to pewnie mówili byśmy tu o innych usterkach niż tylko o "coś mi stuka chyba w silniku" albo "amor skrzyp czy to normalne?"  wydaje mi się że oni mają to w du...  Jak coś odleci albo stanie to dopiero reperuja :)


Offline biblo

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 838
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Triumph pozazdrościł BMW...
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Czerwca 2018, 16:35:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Problem jest tym że nie jesteśmy bogaci i każdy patrzy żeby się nic nie stało że swoim moto.  Jak by każdy dostał Tigera 800xc I powiedzieli by że stan na oddaniu go ich nie interesuje to po 1...  O miliard % podniósł byś swoją technikę jazdy użytkowej bo by ci nie zależało. Wywal byś się 200 razy to 200 ale wkoncu byś załapał a po 2 to te motocykle by co 2 wróciły w śrubkach :)    Poza tym nie oszukujmy się jak by założyli forum prze hu... Co Cisna tymi motocyklami tylko w terenie to pewnie mówili byśmy tu o innych usterkach niż tylko o "coś mi stuka chyba w silniku" albo "amor skrzyp czy to normalne?"  wydaje mi się że oni mają to w du...  Jak coś odleci albo stanie to dopiero reperuja :)

Sorry, ale trudno zrozumieć Twoją wypowiedź, bo jest jakaś taka bez ładu i składu...

Każda inicjatywa producenta pozwalająca podnieść umiejętności kierowników, a dodatkowo spajająca środowisko właścicieli maszyn jakiejś marki jest wartościowa i godna pochwały. Ale - tak jak napisałem wcześniej - lepszy skutek marketingowy i wizerunkowy przynoszą mniej widowiskowe, ale tańsze działania skierowane do szerszej grupy klientów. A i pożytek z mniej "specjalistycznych" szkoleń jest też większy, jednocześnie ryzyko uszkodzenia siebie lub maszyny mniejsze.

P.S. To stwierdzenie
Cytat: Ezekiel
Wywal byś się 200 razy to 200 ale wkoncu byś załapał
to już zupełne nieporozumienie, bo po drugiej lub trzeciej przewrotce można trafić do szpitala... a czasem nawet po pierwszej... pechowej...
Pozdrawiam,
Jacek
_______________________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650A V-Strom|TEx XC + Honda Forza 350|

Offline biblo

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 838
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Triumph pozazdrościł BMW...
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Czerwca 2018, 16:38:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Triumph idzie na bogato, szkolą ludzie z Dakaru

Jak mają klientów, którzy płacą od 299 do 499 funtów za dzień, to nie ma się co dziwić... Za taką kasę, to mogliby zatrudnić do prowadzenia szkoleń nawet Clarksona z Top Gear...  o/"
Pozdrawiam,
Jacek
_______________________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650A V-Strom|TEx XC + Honda Forza 350|

Offline JDaniels

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 955i
  • Miejscowość: Grudziądz
Odp: Triumph pozazdrościł BMW...
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Czerwca 2018, 18:36:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
Triumph idzie na bogato, szkolą ludzie z Dakaru

Jak mają klientów, którzy płacą od 299 do 499 funtów za dzień, to nie ma się co dziwić... Za taką kasę, to mogliby zatrudnić do prowadzenia szkoleń nawet Clarksona z Top Gear...  o/"
Clarkson nie znosi motocykli i sam zresztą twierdzi że za bardzo nie potrafi na nich jeździć  ;)

Offline biblo

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 838
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Triumph pozazdrościł BMW...
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Czerwca 2018, 19:38:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Clarkson nie znosi motocykli i sam zresztą twierdzi że za bardzo nie potrafi na nich jeździć  ;)

 ;D Chodziło o kogoś znanego i zapewne drogiego...  8) No, ale skoro on nie lubi, to może z innej beczki - taka instruktorka mogłaby być?  o/"




Ewentualnie jej koleżanka, ale zdjęcia nie będę wstawiał, żebym nie dostał bana, bo marka motocykla to trzy litery  >:D

You are not allowed to view links. Register or Login
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwca 2018, 19:49:42 wysłana przez biblo »
Pozdrawiam,
Jacek
_______________________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650A V-Strom|TEx XC + Honda Forza 350|

karson

  • Gość
Odp: Triumph pozazdrościł BMW...
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Czerwca 2018, 20:46:16 »
Chciałbym jechać za tą drugą Panią, gdy będzie pokonywać na stojąco z przesunięciem ciała na tylne koło kopny piach.... O matko  ;) :)

Offline Ezekiel

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Olkusz
Odp: Triumph pozazdrościł BMW...
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Czerwca 2018, 21:58:56 »
Chodziło mi tylko o to że ty masz hamulec w głowie w postaci wartości motocykla dlatego mas opory żeby pozwolić sobie na taką jazdę. W takich filmikach jak ten "reżyserowany" wszystko wygląda zarąbiście a moto świetnie chodzą i nie ma problemu. Kolesie na tych filmach dostają takie maszyny i mają zrobić wszystko żeby film wyglądał wybitnie a maszyna była niezawodna.  Maszyn takich sie nie szanuje dlatego za 10-15 ujęciem wreszcie wyjdzie z zakrętu tak żeby dobrze to wyszło a że przy tym 10 razy była gleba to juz nieistotne. Ma wyjść dobrze na promo.  Ty nie możesz sobie na takie coś pozwolić bo po tylu glebach miał byś połowe moto do wymiany.  Dlatego ktoś stwierdził " jednak nie umiem jeździć na motocyklu i guzik o tym wiem"  wszystko to marketing... 


A z tymi glebami to bez przesady.  Logiczne że jak wyglebisz na kamcorach to cienko ale ostatnio wstawiają u mnie na "wsi" słupy nowe i obsypują je szeroko żółtym pięknym piaskiem. To wyjechałem z tego piasku jak po raz 30 podnosiłem moto i nie miałem już siły bo ćwiczyłem sobie zwroty, zawrotki i tańczyłem dupą po piachu. I wiesz co ?  zero uszkodzeń i zahamowań bo piasek ideał.  I wiesz co ?   jak bym dostał taki moto do testów bez stresu o niego to robił bym dokładnie to samo na kamcorach i gruzie :)

Offline PIT

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 651
  • Opinia +0/-0
  • "Simplicity is the ultimate sophistication"
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Żywiec
Odp: Triumph pozazdrościł BMW...
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Czerwca 2018, 22:20:46 »
 OK.
=The end=
MTS 😁

Offline goncior

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Desert
Odp: Triumph pozazdrościł BMW...
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Czerwca 2018, 22:39:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Chodziło mi tylko o to że ty masz hamulec w głowie w postaci wartości motocykla dlatego mas opory żeby pozwolić. Ty nie możesz sobie na takie coś pozwolić bo po tylu glebach miał byś połowe moto do wymiany.  Dlatego ktoś stwierdził " jednak nie umiem jeździć na motocyklu i guzik o tym wiem"  wszystko to marketing... 


To nie tak do końca... wjeżdżam swoim w off na tyle ile opony standardowe pozwolą. Brodzilem do połowu w wodziejiz jak miał 300 km przebiegu. Po to jest ten sprzęt, do zabawy oczywiście z głowa. Powerslaidy na szutrze tez już umiem
Nasze motongi maja super kontrole trakcji i na wiele pozwalają. Co więcej wiele wybaczają
Ale patrząc na ten filmik... 🧐
Koleś który tak zapieprza w takich warunkach jest albo skrajnym idiotą albo doskonale wie co robi. Wydaje mi się ze to drugie.  Ten Tiger nie wyglądał na bardzo pokiereszowany. Zazdro umiejętności ale nie pochwalam takiej brawury.
Myśle ze takie umiejętności to się na 250 cm3 najpierw zdobywa a potem doskonali.
W Dakar idą 450 cm3
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu - my żujemy pszczoły 😈

Offline Ezekiel

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Olkusz
Odp: Triumph pozazdrościł BMW...
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Czerwca 2018, 07:50:52 »
Coś w tym jest bo powiem Ci ze jak podnosiłem go z piachu 5 raz to mówię sobie "przecież to jest nie możliwe żeby tak jeździć"   a po 15 już mi ładnie wychodziło zamiatanie dupa i zwroty 180 st. bez jakiegoś większego wysiłku.