Autor Wątek: znikający olej  (Przeczytany 906 razy)

Offline jazda na kuli

• Top Cat
  • tiger 800 xf
  • Motocykl: 800 XR /XRx
  • Miejscowość: pszczyna
Odp: znikający olej
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Czerwiec 2018, 07:45:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ja zalewam Motulem 7100 od nowości. 800XC 2012r. Przebieg 57 tys.
Nigdy nie dolewałem oleju między przeglądami i nigdy nie zaobserwowałem ubytku niezależnie od warunków zewnętrznych - długie przeloty autostradowe, jazda w ekstremalnie wysokich temperaturach, jazda w offie.

Wiele zależy od tego w jaki sposób motocykl był docierany.

Właśnie. Może twój był kiedyś demo :)  zobacz czy nie kopci
jazda na kuli

Offline Kris78

• Klakier
  • Motocykl: 1200 Explorer Xc
  • Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Czerwiec 2018, 08:14:28 »
Na zuzycie oleju ma duzy wplyw styl jazdy jak nie palujesz to oleju nie bierze albo odrobine a jak maneta krecisz to idzie go znacznie wiecej ;) ja mysle ze jak kolega ktory jedzie z tylu nie smierdzi frytkami to nie ma co sie martwic jedynie przy wymianie oleju zmienic producenta oleju i tzrymac kciuki aby nie bral ;) U mnie w gs byl dziwny objaw ze jak na bocznej nozce postal kilka dni to po zapaleniu z rury kopcil przez chwile na niebiesko jak by puszczalo na tlok  2gun

Offline jazda na kuli

• Top Cat
  • tiger 800 xf
  • Miejscowość: pszczyna
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Czerwiec 2018, 10:24:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na zuzycie oleju ma duzy wplyw styl jazdy jak nie palujesz to oleju nie bierze albo odrobine a jak maneta krecisz to idzie go znacznie wiecej ;) ja mysle ze jak kolega ktory jedzie z tylu nie smierdzi frytkami to nie ma co sie martwic jedynie przy wymianie oleju zmienic producenta oleju i tzrymac kciuki aby nie bral ;) U mnie w gs byl dziwny objaw ze jak na bocznej nozce postal kilka dni to po zapaleniu z rury kopcil przez chwile na niebiesko jak by puszczalo na tlok  2gun

Jest tak też w "cegłach" olej lezy na tłokach i są mikro przecieki do cylindrów które wypalają się kopcąc chwilkę.Co do Tigera 800 ja nie potwierdzam żeby brał olej czy kopcił i "było to normalne"  Super silnik, bardzo trwały nawet powiem że sprawia wrażenie niezniszczalnego
jazda na kuli

Offline Adam

• Świeża krew
  • *
  • Miejscowość: WARSZAWA
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Grudzień 2018, 21:21:07 »
Dawno tu nie zaglądałem i dopiero teraz widzę, że pojawiły się nowe komentarze. Za wszystkie dziękuję. Myślę, że we wszystkich jest jakieś ziarno prawdy, razem to się składa w pewną całość. Rzeczywiście za pierwszym razem spaliłem sporo Castrola, po zmianie na Motula, takich ubytków nie było. Nie kopci, choć jak kiedyś ostro odkręciłem, to kolega powiedział, że jednak troszkę chmurka uleciała. Na pewno styl jazdy i warunki mają znaczenie. No i może co najważniejsze da mnie, a co napisałem w pierwszym zdaniu, później tak dużych "niespodzianek" nie było. W sumie na 15 tys zrobionych w tym sezonie na dolewki poszło ok. litra  (poza pierwszym uzupełnieniem Castrola), więc myślę, że dramatu nie ma.
Jeszcze raz dzięki za komentarze.
Adam