Autor Wątek: Kaski - te posiadane i te wymarzone  (Przeczytany 18752 razy)

Offline Gregor

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • W życiu piękne są tylko chwile...
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Sieraków
Odp: Kaski - te posiadane i te wymarzone
« Odpowiedź #90 dnia: 02 Sierpień 2019, 10:14:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Schuberth owszem produkował kaski dla BMW, ale do modelu System 6. Obecny System 7 jest produkowany przez jakąś włoską firmę (AGV?).

W zeszłym roku przymierzałem się do niego, ale zniechęciła mnie cena kasku i dedykowanego interkomu (a taki chciałem). No i przy okazji dowiedziałem się, że w BMW są problemy z częściami/akcesoriami do wcześniejszych modeli kasków. Pytałem o interkom do System 6, bo wówczas na wyprzedażach można było kupić te kaski w bardzo dobrej cenie, ale wspomnianego interkomu już nigdzie nie było... Dlatego stwierdziłem, że lepiej kupować kask firmy zajmującej się kaskami, a nie produkowany na zamówienie... Szczególnie, że Schuberth i Shoei oferuje różne "bonusy" - np. wydłużoną gwarancję lub duży rabat przy wymianie kasku po W.

Poza tym, System 7 ma wypinaną szczękę. Niby to fajna rzecz, ale dodatkowo komplikuje konstrukcję, po jej zdjęciu na wierzchu są pokryte smarem "bebechy", no i z samą szczęką nie wiadomo co za bardzo zrobić... Nie ma na nią jakiegoś pokrowca lub futerału. Dla mnie to kłopotliwy kwiatek do kożucha...

Na forum BMW opinie są bardzo podzielone - jedno go chwalą, inni narzekają... Typowe ;)

Wg mnie kask trzeba kupować wyłącznie po jego przymiarce.
Kris, Ty masz stosunkowo blisko do Berlina, a tam - z tego co słyszałem - mają w którymś sklepie Louisa tunel aerodynamiczny, właśnie do testowania kasków. Ja bym się tam przejechał, bo masz do wydania parę złotych, no i będziesz potem spędzał w takim kasku długie godziny. Dlatego musi on dobrze leżeć na Twojej głowie.

Ja miałem wcześniej Schubertha C3 z dedykowanym interkomem. Spośród różnych kasków on najbardziej mi podpasował i byłem z niego bardzo zadowolony do samego końca. Jedynym problemem była pod koniec drobna usterka interkomu, ale wymiana kabelka za 30 zł rozwiązała problem :) Równolegle używałem/używam na krótkich trasach Nolana N43 Air, ale to zupełnie inna liga, nie dająca się pod żadnym względem porównać do Schubertha...
W zeszłym roku zacząłem szukać jego następcy i pierwszym wyborem był Schuberth C4 (nowa konstrukcja, wewnętrzny interkom), ale okazało się, że kształt skorupy mi nie pasował, nie leżał dobrze na głowie i jakoś ogólnie mnie nie ujął... No i pojawiły się kiepskie opinie użytkowników pierwszych egzemplarzy (jakieś przeciekanie, parowanie, dokładnie już nie pamiętam).

Wówczas przymierzałem się też do BMW System 7, ale on odpadł jeszcze szybciej...

I w zasadzie miałem się wstrzymać z zakupem kasku, ale wpadł w moje ręce jeszcze pachnący fabryką ;) Neotec II. O ile pierwsza wersja tego kasku przegrała u mnie z C3, to dwójka okazała się dużo ciekawsza od C4 :) Bardzo dobrze leży na głowie (choć po zakupie musiałem przez kilka minut pougniatać wyściółkę), nic nie paruje, nie przecieka, otwieranie/zamykanie jedną ręką działa bardzo dobrze, no i mam wrażenie, że jest dużo bardziej wygodny od C4, a nawet C3... Dodatkowym bonusem była cena zakupu - niebieskiego Neoteca II z oryginalnym interkomem udało mi się kupić za ~2,8-2,9 kPLN - a było to zaraz po premierze tego kasku :)

Co do wentylacji - podstawowe znaczenie ma szyba w motocyklu - jeśli jest wysoka lub ma deflektor i kieruje opływające powietrze do góry, to każdy zamknięty kask będzie miał problem z wentylacją, bo on też jest osłonięty. W tym wypadku tylny otwór wylotowy stosowany w Neotecu może poprawić sytuację, wytwarzając coś w rodzaju podciśnienia, które wymusza dodatkowy ruch powietrza w kasku. Ja nie narzekam na gorąco w kasku, a cały czas  jeżdżę w kominiarce :)

Shoei Notec II - jest moim cichym faworytem bardzo mi się podoba design, choć nie ukrywam, że ten Schuberth E1 jest bardzo blisko ze względu na dodatkowy daszek, który ułatwia patrzenie przy jeździe pod słońce, no chyba, że Shoei ma tak fajną blendę, że słońce nie stanowi wielkiego problemu.
Cóż zakup i tak w planach po sezonie, więc będzie czas się przymierzyć i potestować.

Zdrowia !

Offline biblo

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
« Odpowiedź #91 dnia: 02 Sierpień 2019, 10:22:23 »
Gregor, E1 to w zasadzie zmodyfikowany C3 Pro, czyli konstrukcja sprzed kilku lat...
Główne (może jedyne?) różnice, to powiększony otwór wentylacyjny na szczęce oraz wspomniany przez Ciebie daszek. Tyle, że ten ostatni podobno przeszkadza podczas szybkich przejazdów szosowych (dodatkowy hałas i opór powietrza). Nie wiem, czy tu na forum ktoś tego nie opisywał...

Była też wersja E1 produkowana przez Schuberhta dla firmy Touratech.

P.S. Nie zauważyłem problemów "ze słońcem" podczas jazdy w swoim Neotecu... :)
Pozdrawiam,
Jacek

Offline X ELEVEN

• Klakier
  • Opinia +0/-0
  • "Wstań rano koło 5 tej, latem to już widno...
  • Motocykl: 885
  • Miejscowość: Sieradz
Odp: Kaski - te posiadane i te wymażone
« Odpowiedź #92 dnia: 02 Sierpień 2019, 11:02:40 »
Ja osobiście odradzam Nolana N104.

Zalety:
Bardzo dobra widoczność
Blenda
Antyfog
wygodny, idealnie dopasował się do łba i super dla okularników

Wady:
regulacja otwierania szczęki tylko trzypunktowa
głośny
mój egzemplarz przeciekał na łączeniu szyby z uszczelką, nawet reklamacja w serwisie nie pomogła
I to u mnie dyskwalifikuje ten badź co bądź flagowy kask Nolana

Teraz kupiłem sobie integrala Scorpiona, zobaczymy.

Posiadam 104 N neon - i niestety nie zgodzę się z powyższą opinią. Kask ma 5 letnią gwarancję. Do tego jest fenomenalny w deszczu, nie paruje, i szybko odprowadza wilgoć, bardzo dobra wentylacja. Cieknięcie Twojego modelu to jakiś przypadek. Jest głośny jak większość szczęk za te pieniądze. Niestety, ale porządny kask, kosztuje, porządne pieniądze. Nie spodziewajmy się cudów i mega materiałów za 1000PLN, za te pieniądze kask, może być tylko bezpieczny i poprawny.
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2019, 11:08:28 wysłana przez X ELEVEN »
Maciej B. X-eleven
CB1100 X11 / Mojito Custom 125 / LS SP250 / Tiger 885

Offline Gregor

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • W życiu piękne są tylko chwile...
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Sieraków
« Odpowiedź #93 dnia: 02 Sierpień 2019, 12:24:24 »
Gregor, E1 to w zasadzie zmodyfikowany C3 Pro, czyli konstrukcja sprzed kilku lat...
Główne (może jedyne?) różnice, to powiększony otwór wentylacyjny na szczęce oraz wspomniany przez Ciebie daszek. Tyle, że ten ostatni podobno przeszkadza podczas szybkich przejazdów szosowych (dodatkowy hałas i opór powietrza). Nie wiem, czy tu na forum ktoś tego nie opisywał...

Była też wersja E1 produkowana przez Schuberhta dla firmy Touratech.

P.S. Nie zauważyłem problemów "ze słońcem" podczas jazdy w swoim Neotecu... :)

Dzięki,
myślałem, że E1 to zmodyfikowany C4. Czytałem, że daszek wibruje w E1. Obecnie mam kask Caberg Duke od 4 sezonów, jak jeździłem Africa Twin, to był ten kask ok, mniejsze prędkości i jakoś to było,  a i blenda jest, działa, natomiast w słońcu słabo, ale jak piszesz, że w Notecu nie przeszkadza słońce...
Zdrowia !

Offline Cianek

• Sierściuch
  • **
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 955i
  • Miejscowość: SinnCity
« Odpowiedź #94 dnia: 02 Sierpień 2019, 18:17:47 »
Dla mnie oryginalna blenda"Neotec2" jest ciut za jasna , podczas jazdy w pełnym słońcu musiałem się dozbroić w oksy przeciwsłoneczne.
Niestety E1 w ogóle na moją głowę nie pasował a kozacko wygląda :)

@Biblo mam pytanie.
Czy występuje u Ciebie problem z trzaskami w interkomie podczas jazdy z uniesioną szczęka  ?
Bo kilka razy zwrócono mi uwagę , dopiero po zamknięciu szczęki mówili że jest ok.
955i

Offline biblo

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
« Odpowiedź #95 dnia: 02 Sierpień 2019, 18:29:42 »
@Biblo mam pytanie.
Czy występuje u Ciebie problem z trzaskami w interkomie podczas jazdy z uniesioną szczęka  ?
Bo kilka razy zwrócono mi uwagę , dopiero po zamknięciu szczęki mówili że jest ok.

Domyślam się, że te trzaski słyszał ktoś, z kim byłeś połączony. Czy tak?

Ja używam interkomu tylko do słuchania muzyki, poleceń z nawigacji, i ewentualnie (ale to rzadko) połączeń telefonicznych. I w takich zastosowaniach nie zauważyłem żadnych trzasków...
Pozdrawiam,
Jacek

Offline Cianek

• Sierściuch
  • **
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 955i
  • Miejscowość: SinnCity
« Odpowiedź #96 dnia: 02 Sierpień 2019, 19:42:12 »
Tak dokładnie , podczas wspólnej jazdy i połączeniu w grupie.
Rozmowy tel. bez problemu.
Podmienię jeszcze gąbkę na mikrofonie ze starej seny .
955i

Offline PETER

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: pruszków
« Odpowiedź #97 dnia: 03 Wrzesień 2019, 11:10:54 »
ostatnio miałem okazje obejrzeć kask airoh exekutiwe -wyjmowana szczeka i spodobały mi sie jego rozwiązania muszę gdzieś przymierzyć czy by się nadał na moją głowę

Offline Penguin

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: Płock
« Odpowiedź #98 dnia: 25 Marzec 2020, 18:25:35 »
Ja na początku śmigałem w Sharku S700, który był bardzo wygodnym kaskiem. Niestety po dłuższym użytkowaniu, w środku pojawiała się totalna wichura. Nie było różnicy, czy wloty są otwarte, czy też nie. Jeździłem bez pinlocka i na duży plus szybka, którą ciężko było zaparować. Na początek jak najbardziej.

Obecnie użytkuję Arai Axces III no i na chwilę obecną same plusy. Bardzo wygodny (ale to zależy jak dobrany do danego kształtu głowy), bardzo opływowy przez swój kształt, można przy dowolnej prędkości patrzeć w dowolnym kierunku bez jakichś dziwnych zawirowań. Wykonanie to sprawa oczywista. System wentylacji bardzo udany, sporo opcji regulacji. Mocno polecam. Dodatkowo są to najbezpieczniejsze kaski na świecie.