Autor Wątek: Odświeżenie wyglądu Tigera  (Przeczytany 6859 razy)

Offline strażowy

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 1 751
  • Opinia +0/-0
  • był Tiger 955i...jest VFR 1200 cross-tur :)
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Odświeżenie wyglądu Tigera
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Października 2018, 10:02:54 »
Każda historia czegoś uczy...przywoływany młotek i przecinak okazał się pewnego razu problemowym rozwiązaniem tzn zamiast ułatwić to skomplikował kontrolę oleju. Korek wykonany z jakiegoś bliżej nieokreślonego stopu solidnie zawulkanizował się z pokrywą. Rozwiązanie o tyle kiepskie w okręceniu bo korek w zasadzie plaski z jednym podłużnym nacięciem na środku. Finalnie przecinak "odkręcił" korek krusząc go przy okazji ??? . Składając powstałe "puzzle" okazało się że część korka wsypała się pod dekiel ...co oznaczało jego demontaż, nową uszczelkę dorabianą na szybko, solidne wypłukanie silnika w zainfekowanym rejonie, poskładanie całości i dopiero wtedy WYMIANĘ całego oleju. Nowy korek zamknął całą imprezę.
Tak to czasem bywa jak się człowiek spieszy  o/^

Ja tam jestem zadowolony że mój Tiger ma oryginalny, "plastikowy" korek wlewu oleju  ;D a co do złośliwców chcących uszkodzić komuś motocykl-są wygodni i chcą być "efektowni" więc pewnie wolą przyjebać z kopa co by się sprzęt obalił na niepodpartą stronę, rurką albo pałką po czaszy, zbiorniku -zdecydowanie lepiej wygląda taka destrukcja niż kłopot silnikowy ...ehhh, swoją drogą, ile agresji w narodzie ?  I--o
« Ostatnia zmiana: 25 Października 2018, 10:05:15 wysłana przez strażowy »
Pozdrawiam z Poznania

Offline pawel

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 158
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Odświeżenie wyglądu Tigera
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Października 2018, 10:11:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Każda historia czegoś uczy...przywoływany młotek i przecinak okazał się pewnego razu problemowym rozwiązaniem tzn zamiast ułatwić to skomplikował kontrolę oleju. Korek wykonany z jakiegoś bliżej nieokreślonego stopu solidnie zawulkanizował się z pokrywą. Rozwiązanie o tyle kiepskie w okręceniu bo korek w zasadzie plaski z jednym podłużnym nacięciem na środku. Finalnie przecinak "odkręcił" korek krusząc go przy okazji ??? . Składając powstałe "puzzle" okazało się że część korka wsypała się pod dekiel ...co oznaczało jego demontaż, nową uszczelkę dorabianą na szybko, solidne wypłukanie silnika w zainfekowanym rejonie, poskładanie całości i dopiero wtedy WYMIANĘ całego oleju. Nowy korek zamknął całą imprezę.
Tak to czasem bywa jak się człowiek spieszy  o/^

Ja tam jestem zadowolony że mój Tiger ma oryginalny, "plastikowy" korek wlewu oleju  ;D a co do złośliwców chcących uszkodzić komuś motocykl-są wygodni i chcą być "efektowni" więc pewnie wolą przyjebać z kopa co by się sprzęt obalił na niepodpartą stronę, rurką albo pałką po czaszy, zbiorniku -zdecydowanie lepiej wygląda taka destrukcja niż kłopot silnikowy ...ehhh, swoją drogą, ile agresji w narodzie ?  I--o
Jeszcze raz zapytam,  czy komuś z Was dosypano czegoś do silnika czy tylko o uszy się obiło?
Z tą agresja to przesada moim zdaniem, no chyba że jestem szczesciarzem i przez ostatnią dekadę nikt mi nic złego z pozostawionym na ulicy motocyllem nie zrobił

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

« Ostatnia zmiana: 25 Października 2018, 12:40:37 wysłana przez pawel »
Happiness is a way of travel not a destination ...

Kobrzak

  • Gość
Odp: Odświeżenie wyglądu Tigera
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Października 2018, 12:37:10 »
Ja też nie słyszałem ale ja to młody i głupi jeszcze jestem ;)

Offline pawel

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 158
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Odświeżenie wyglądu Tigera
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Października 2018, 12:41:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ja też nie słyszałem ale ja to młody i głupi jeszcze jestem ;)

Przynajmniej masz dużo przez sobą  ;D
Happiness is a way of travel not a destination ...

Offline strażowy

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 1 751
  • Opinia +0/-0
  • był Tiger 955i...jest VFR 1200 cross-tur :)
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Odświeżenie wyglądu Tigera
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Października 2018, 12:55:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
...ehhh, swoją drogą, ile agresji w narodzie ?  I--o


...stwierdzenie dotyczyło ogólnie sytuacji w kraju, nie tylko kwestii motocyklowych... o/^

ps mnie się nigdy nie zdarzyła podobna wrzutka od czasu jak jeżdżę swoimi motorkami...hmmm, od 92r.to już jest chwila i mam nadzieję że tak zostanie  ^-^
Pozdrawiam z Poznania

Offline goncior

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Desert
Odp: Odświeżenie wyglądu Tigera
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Października 2018, 01:48:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
Każda historia czegoś uczy...przywoływany młotek i przecinak okazał się pewnego razu problemowym rozwiązaniem tzn zamiast ułatwić to skomplikował kontrolę oleju. Korek wykonany z jakiegoś bliżej nieokreślonego stopu solidnie zawulkanizował się z pokrywą. Rozwiązanie o tyle kiepskie w okręceniu bo korek w zasadzie plaski z jednym podłużnym nacięciem na środku. Finalnie przecinak "odkręcił" korek krusząc go przy okazji ??? . Składając powstałe "puzzle" okazało się że część korka wsypała się pod dekiel ...co oznaczało jego demontaż, nową uszczelkę dorabianą na szybko, solidne wypłukanie silnika w zainfekowanym rejonie, poskładanie całości i dopiero wtedy WYMIANĘ całego oleju. Nowy korek zamknął całą imprezę.
Tak to czasem bywa jak się człowiek spieszy  o/^

Ja tam jestem zadowolony że mój Tiger ma oryginalny, "plastikowy" korek wlewu oleju  ;D a co do złośliwców chcących uszkodzić komuś motocykl-są wygodni i chcą być "efektowni" więc pewnie wolą przyjebać z kopa co by się sprzęt obalił na niepodpartą stronę, rurką albo pałką po czaszy, zbiorniku -zdecydowanie lepiej wygląda taka destrukcja niż kłopot silnikowy ...ehhh, swoją drogą, ile agresji w narodzie ?  I--o
Jeszcze raz zapytam,  czy komuś z Was dosypano czegoś do silnika czy tylko o uszy się obiło?
Z tą agresja to przesada moim zdaniem, no chyba że jestem szczesciarzem i przez ostatnią dekadę nikt mi nic złego z pozostawionym na ulicy motocyllem nie zrobił

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

Mogę napisać, ale czy uwierzycie......?
Rzecz miała miejsce jakieś 10 lat temu, pamietam ze ja miałem wtedy CBF 650 NA.
Kolega moj w zasadzie przyjaciel, co na motocykl nawet prawka nie ma, ale jest dobrym człowiekiem, stał sobie w Jankach przed wejściem do GH i palił fajeczke. Podjechał koleś na moto zaparkował i poszedł do środka. Moj kolega jako ze czekał na swojego kuzyna, stał sobie dalej. Jakiś czas minął i już odpalał druga fajeczke, jak pod moto podszedł jakiś nastolatek lat około 12-15 max.
Nie wiele myśląc zakręcił się koło moto, notabene to był chyba jakiś starszy motocykl pół naked. Odkręcił korek z olejem i zabrał się za zbieranie piasku w górkę. Nie zdążył wsypać bo zarobił z kopa od mojego przyjaciela. Młodzian zbiegł, kumpel korek włożył na miejsce, kuzyn z GH wyszedł i pewnie właściciel moto do dnia dzisiejszego nie wie jaka przysługę otrzymał od losu.
Możecie wierzyć lub nie, ja tam sobie koreczek zmieniam, co by nie było tak łatwo.
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu - my żujemy pszczoły 😈

Offline CINU

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 477
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Kętrzyn
Odp: Odświeżenie wyglądu Tigera
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Października 2018, 06:39:54 »
Wydaje mi się, że skoro oryginalne korki dokręcamy ręką,to taka siła powinna wystarczyć w przypadku każdego zamiennika. Więc jeżeli ktoś widząc możliwość użycia klucza nie dociągnie go jak głowicy w Jelczu, to nie będzie potrzeby używania młotka i przecinaka przy odkręcaniu.

karson

  • Gość
Odp: Odświeżenie wyglądu Tigera
« Odpowiedź #37 dnia: 26 Października 2018, 08:31:30 »
Moim zdaniem korek taki zda egzamin, gdy w silniku jest wizjer do sprawdzania stanu oleju.
W przypadku 955i oryginalny korek jest zarazem bagnetem do sprawdzenia oleju i tu akcesoryjny będzie raczej lipna alternatywą.

Offline Ezekiel

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Olkusz
Odp: Odświeżenie wyglądu Tigera
« Odpowiedź #38 dnia: 28 Stycznia 2019, 14:29:16 »
Będzie ?

Offline Marttino

  • Moderator forum
  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 1 799
  • Opinia +5/-2
  • Motocykl: 1200 Desert
  • Miejscowość: ŁÓDŹ/ROKICINY
Odp: Odświeżenie wyglądu Tigera
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Stycznia 2019, 14:37:39 »
 Będzie pan zadowolony