Autor Wątek: Odświeżenie wyglądu Tigera  (Przeczytany 1405 razy)

Offline pawel

• Stary kocur
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Odświeżenie wyglądu Tigera
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Październik 2018, 08:26:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Po co jechać aż 1500 km z duszą na ramieniu ja się pytam  :-\

A dreszczyk emocji, nuta niewiadomej, wyczekiwany happy end?
Karson, to tak jakbyś zapytał dlaczego ogląda się horrory  :D

Happiness is a way of travel not a destination ...

Offline redbaron

• Klakier
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Szczecin
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Październik 2018, 09:58:48 »
Ale żeby nie wiedzieć,że w tamtym rejonie świata takie specjalistyczne narzędzia jak przecinak i młotek są dostępne w każdej chałupie, tego nie mogę pojąć ....

Może nie chciał fajnego moto z wypasionym korkiem jakimś wiejskim przecinakiem traktować  o^ . Przecinak z Irkucka , no to już inna rzecz - wielkomiejska rzec by można  o/\o

Po co jechać aż 1500 km z duszą na ramieniu ja się pytam  :-\

W końcu to była extremalna wyprawa, to i emocje powinny być extremalne. Choć po 1500 km ramię może rozboleć od tej duszy...  o/" ha/o

Offline strażowy

• Stary kocur
  • Tiger = użytkowe enduro = :) :) :)
  • Motocykl: 955i
  • Miejscowość: Poznań
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Październik 2018, 10:02:54 »
Każda historia czegoś uczy...przywoływany młotek i przecinak okazał się pewnego razu problemowym rozwiązaniem tzn zamiast ułatwić to skomplikował kontrolę oleju. Korek wykonany z jakiegoś bliżej nieokreślonego stopu solidnie zawulkanizował się z pokrywą. Rozwiązanie o tyle kiepskie w okręceniu bo korek w zasadzie plaski z jednym podłużnym nacięciem na środku. Finalnie przecinak "odkręcił" korek krusząc go przy okazji ??? . Składając powstałe "puzzle" okazało się że część korka wsypała się pod dekiel ...co oznaczało jego demontaż, nową uszczelkę dorabianą na szybko, solidne wypłukanie silnika w zainfekowanym rejonie, poskładanie całości i dopiero wtedy WYMIANĘ całego oleju. Nowy korek zamknął całą imprezę.
Tak to czasem bywa jak się człowiek spieszy  o/^

Ja tam jestem zadowolony że mój Tiger ma oryginalny, "plastikowy" korek wlewu oleju  ;D a co do złośliwców chcących uszkodzić komuś motocykl-są wygodni i chcą być "efektowni" więc pewnie wolą przyjebać z kopa co by się sprzęt obalił na niepodpartą stronę, rurką albo pałką po czaszy, zbiorniku -zdecydowanie lepiej wygląda taka destrukcja niż kłopot silnikowy ...ehhh, swoją drogą, ile agresji w narodzie ?  I--o
« Ostatnia zmiana: 25 Październik 2018, 10:05:15 wysłana przez strażowy »
Pozdrawiam z Poznania

Offline pawel

• Stary kocur
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Październik 2018, 10:11:04 »
Każda historia czegoś uczy...przywoływany młotek i przecinak okazał się pewnego razu problemowym rozwiązaniem tzn zamiast ułatwić to skomplikował kontrolę oleju. Korek wykonany z jakiegoś bliżej nieokreślonego stopu solidnie zawulkanizował się z pokrywą. Rozwiązanie o tyle kiepskie w okręceniu bo korek w zasadzie plaski z jednym podłużnym nacięciem na środku. Finalnie przecinak "odkręcił" korek krusząc go przy okazji ??? . Składając powstałe "puzzle" okazało się że część korka wsypała się pod dekiel ...co oznaczało jego demontaż, nową uszczelkę dorabianą na szybko, solidne wypłukanie silnika w zainfekowanym rejonie, poskładanie całości i dopiero wtedy WYMIANĘ całego oleju. Nowy korek zamknął całą imprezę.

Ja tam jestem zadowolony że mój Tiger ma oryginalny, "plastikowy" korek wlewu oleju  ;D a co do złośliwców chcących uszkodzić komuś motocykl-są wygodni i chcą być "efektowni" więc pewnie wolą przyjebać z kopa co by się sprzęt obalił na niepodpartą stronę, rurką albo pałką po czaszy, zbiorniku -zdecydowanie lepiej wygląda taka destrukcja niż kłopot silnikowy ...ehhh, swoją drogą, ile agresji w narodzie ?  I--o
Jeszcze raz zapytam,  czy komuś z Was dosypano czegoś do silnika czy tylko o uszy się obiło?
Z tą agresja to przesada moim zdaniem, no chyba że jestem szczesciarzem i przez ostatnią dekadę nikt mi nic złego z pozostawionym na ulicy motocyllem nie zrobił

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

« Ostatnia zmiana: 25 Październik 2018, 12:40:37 wysłana przez pawel »

Offline Kobrzak

• Stary kocur
  • Jade!
  • Miejscowość: Tłuszcz okolice
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Październik 2018, 12:37:10 »
Ja też nie słyszałem ale ja to młody i głupi jeszcze jestem ;)
Honda NT650V 1999 -> Honda NT700V 2008 -> Tiger 955i 2004

Offline pawel

• Stary kocur
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Październik 2018, 12:41:27 »
Ja też nie słyszałem ale ja to młody i głupi jeszcze jestem ;)

Przynajmniej masz dużo przez sobą  ;D

Offline strażowy

• Stary kocur
  • Tiger = użytkowe enduro = :) :) :)
  • Miejscowość: Poznań
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Październik 2018, 12:55:48 »
...ehhh, swoją drogą, ile agresji w narodzie ?  I--o

...stwierdzenie dotyczyło ogólnie sytuacji w kraju, nie tylko kwestii motocyklowych... o/^

ps mnie się nigdy nie zdarzyła podobna wrzutka od czasu jak jeżdżę swoimi motorkami...hmmm, od 92r.to już jest chwila i mam nadzieję że tak zostanie  ^-^
Pozdrawiam z Poznania

Offline goncior

• Top Cat
  • Motocykl: 1200 XcA
« Odpowiedź #37 dnia: 26 Październik 2018, 01:48:32 »

Jeszcze raz zapytam,  czy komuś z Was dosypano czegoś do silnika czy tylko o uszy się obiło?
Z tą agresja to przesada moim zdaniem, no chyba że jestem szczesciarzem i przez ostatnią dekadę nikt mi nic złego z pozostawionym na ulicy motocyllem nie zrobił

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

Mogę napisać, ale czy uwierzycie......?
Rzecz miała miejsce jakieś 10 lat temu, pamietam ze ja miałem wtedy CBF 650 NA.
Kolega moj w zasadzie przyjaciel, co na motocykl nawet prawka nie ma, ale jest dobrym człowiekiem, stał sobie w Jankach przed wejściem do GH i palił fajeczke. Podjechał koleś na moto zaparkował i poszedł do środka. Moj kolega jako ze czekał na swojego kuzyna, stał sobie dalej. Jakiś czas minął i już odpalał druga fajeczke, jak pod moto podszedł jakiś nastolatek lat około 12-15 max.
Nie wiele myśląc zakręcił się koło moto, notabene to był chyba jakiś starszy motocykl pół naked. Odkręcił korek z olejem i zabrał się za zbieranie piasku w górkę. Nie zdążył wsypać bo zarobił z kopa od mojego przyjaciela. Młodzian zbiegł, kumpel korek włożył na miejsce, kuzyn z GH wyszedł i pewnie właściciel moto do dnia dzisiejszego nie wie jaka przysługę otrzymał od losu.
Możecie wierzyć lub nie, ja tam sobie koreczek zmieniam, co by nie było tak łatwo.

Offline CINU

• Top Cat
  • Miejscowość: Kętrzyn
« Odpowiedź #38 dnia: 26 Październik 2018, 06:39:54 »
Wydaje mi się, że skoro oryginalne korki dokręcamy ręką,to taka siła powinna wystarczyć w przypadku każdego zamiennika. Więc jeżeli ktoś widząc możliwość użycia klucza nie dociągnie go jak głowicy w Jelczu, to nie będzie potrzeby używania młotka i przecinaka przy odkręcaniu.

Offline karson

• Moderator forum
  • Stary kocur
  • Miejscowość: Częstochowa
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Październik 2018, 08:31:30 »
Moim zdaniem korek taki zda egzamin, gdy w silniku jest wizjer do sprawdzania stanu oleju.
W przypadku 955i oryginalny korek jest zarazem bagnetem do sprawdzenia oleju i tu akcesoryjny będzie raczej lipna alternatywą.
FJ 1200 , TDM 850 , Tiger 955i

Offline Ezekiel

• Klakier
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Olkusz
« Odpowiedź #40 dnia: 28 Styczeń 2019, 14:29:16 »
Będzie ?

Offline Marttino

• Stary kocur
  • Miejscowość: ŁÓDŹ/ROKICINY