Autor Wątek: Kurtka i spodnie : ICON RAIDEN DKR "Glory"  (Przeczytany 395 razy)

Offline strażowy

• Stary kocur
  • Tiger = użytkowe enduro = :) :) :)
  • Motocykl: 955i
  • Miejscowość: Poznań
Kurtka i spodnie : ICON RAIDEN DKR "Glory"
« dnia: 30 Październik 2018, 23:17:50 »
Cze ;)

Jakiś czas temu liznąłem nieco wiedzy o firmie ICON a zachęcony pozytywnymi opiniami ich produktów sprawnie zadziałałem  kilka dni temu jak nadarzyła się okazja zakupu takiego kompletu w bardzo atrakcyjnej cenie.

You are not allowed to view links. Register or Login

Paczka już w domu, wstępna przymiarka i pierwsze wnioski:
1. kurtka  XL jest ok ( mam 187 cm wzrostu i 95-100 kg wagi ) ,producent określa ten model jako "luźny" więc gdyby trafiła się L-ka to też bym łyknął  ;D ...
2. spodnie XL są zbyt workowate i lekko przydługie - zdecydowana wymiana na L.

...przy okazji - ktoś z forum używa ciuchów tej firmy ? jakieś doświadczenia : wygoda, trwałość ??

cdn
« Ostatnia zmiana: 31 Październik 2018, 09:38:16 wysłana przez strażowy »
Pozdrawiam z Poznania

Offline chemik

• Top Cat
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Kurtka i spodnie : ICON RAIDEN DKR "Glory"
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Październik 2018, 07:56:04 »
Panie, toś Pan mercedesa kupił. Nie miałem, nie macałem, ale ciuchy w internecie mają bardzo dobre opinie.

Offline pawel

• Stary kocur
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Wrocław
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Październik 2018, 08:25:21 »
Zamawiałeś w stanach?
Happiness is a way of travel not a destination ...

Offline strażowy

• Stary kocur
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Październik 2018, 08:48:10 »
... Nie miałem, nie macałem, ale ciuchy w internecie mają bardzo dobre opinie.

...no właśnie i biorąc pod uwagę, że do niedawna również posiadałem tylko wiedzę "czytaną" jakoś nie celowałem w tego producenta znając jego cennik  :-\ .

Zamawiałeś w stanach?

W Poznaniu nie trafiłem na ofertę Icon-a, sytuację zmieniła mega promocyjna cena na zestaw w szczecińskiej firmie : kurtka 740 pln , spodnie 530 pln   o/\o  co pozwoliło wreszcie pomacać te szmatki we własnym dosmostwie.  Pierwszy kontakt-mega pozytywny, bardzo solidne materiały, przemyślane rozwiązania, czuć tzw konkret  >:D  Wygląd to sprawa dyskusyjna a raczej osobista więc powiem tylko że po wstępnym wyborze beżu ( nie chciałem ciemnych kolorów) uznałem że "biały" będzie bardziej uniwersalny - w rzeczywistości biały to raczej jasny popiel i to mnie na pewno nie martwi  ;D

Co do samego zamówienia, realizowałem w firmie red hot chili customs która zamawia towar z niemieckiej centrali. Zakup bardzo sprawny, kontakt i wysyłka - bezproblemowe, co było zasługą p. Marty z którą telefonicznie wszystko dogrywałem...przy zamianie spodni przekonałem się jak szybko ubywają zapasy magazynowe jeśli producent robi wyprzedaż posezonową ( w ciągu godziny ktoś łyknął 10 kompletów i prawie zajechało dramatem  )  ale sprzedawca ogarnął temat tak jak się zobowiązał 

ps  fajna odmiana brzydkiego kaczątka stworzona przez firmę  o/"

« Ostatnia zmiana: 31 Październik 2018, 09:16:57 wysłana przez strażowy »
Pozdrawiam z Poznania

Offline goncior

• Klakier
  • Motocykl: 1200 XcA
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Październik 2018, 19:51:24 »
Ja zamawiam ICON z FC-moto.de
Mam rękawice i kurtkę z seri Timax od 2008 roku i maja się bardzo dobrze.
Rozmiary amerykańskie wiec zawsze trzeba brać mniejszy niż na codzień.
Zdecydowanie polecam.

Offline Mavick

• Sierściuch
  • **
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Kraków
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Listopad 2018, 20:20:02 »
Od roku mam letnie rękawiczki tej firmy. Jedyna wada, to farbują ręce jak cholera. W kwestii dopasowania wygody i trwalości jest bardzo dobrze. W tym roku przymierzałem sie do lekkiej miejskiej kurtki na lato ale byl problem z trafieniem rozmiaru. Niestety krój amerykański nie każdemu będzie pasował.

Offline strażowy

• Stary kocur
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Listopad 2018, 21:11:50 »
... Niestety krój amerykański nie każdemu będzie pasował.

zdołałem się przekonać że jest spory przeskok między L a XL i raczej większość rozmiarów jest lekko zawyżona względem europejskiej metki

W tej chwili czekam na mniejsze spodnie, trafiłem z zakupem na czas przedświąteczny więc początkiem przyszłego tygodnia mam otrzymać . Liczę że dam radę przetestować komplet jeszcze w tym sezonie  >:D
Pozdrawiam z Poznania

Offline Mavick

• Sierściuch
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Listopad 2018, 22:27:00 »
Z zawyżoną rozmiarówką można sobie poradzić, gorzej z "prostym" krojem. Rzeczy na US są słabo taliowane, szyte na gangsta chłopaków ze złotymi łańcuchami, albo stałych bywalców fastfoodów po potrójnej coli i  poczwórnym burgerze.  Jak nie wyhodowałeś do tej pory słusznego prezesowskiego brzucha to na tej wysokości będziesz miał żagiel.

Offline strażowy

• Stary kocur
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Listopad 2018, 09:31:39 »
...Jak nie wyhodowałeś do tej pory słusznego prezesowskiego brzucha to na tej wysokości będziesz miał żagiel.

...hehe, zawsze jakaś taśma zaciskowa jest w kuferku  >:D albo....wypełnię wolne miejsce zrolowanym ręcznikiem, będzie dodatkowa " poduszka bezpieczeństwa"  ha/o
Pozdrawiam z Poznania

Offline Mavick

• Sierściuch
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Listopad 2018, 16:00:19 »
potrzeba matką wynalazków D_o

Offline strażowy

• Stary kocur
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Listopad 2018, 10:49:39 »

...no i spodnie we właściwy rozmiarze dotarły  ;D, L-ka  ( tutaj oznaczenie LG - nie mylić z  producentem elektroniki  ha/o ) na takiego kolesia jak ja są idealnie spasowane tzn pas w pozycji na max-a ogarnia 100 cm z możliwością dociągnięcia,   długość przy wzroście 187 jest właściwa przy ugiętej nodze w pozycji na motocyklu, przy "spacerowaniu" nogawka lekko marszczy się i opiera na buciorze co nie stanowi dla mnie problemu - jazda jest priorytetem  o/"  , aha, szelki które można odpiąć również rozmiarowo na mój wzrost pasują.

Krój jak wcześniej wspomniałem tzw luźny, zobaczymy jak to się ma w czasie jazdy. Materiał z którego zrobione są ciuchy jest  ::) hmmm jak to określić, ani cienki, ani gruby ...mam nadzieję że zbędnego łopotania nie będzie, a to że będzie wygodnie wiem już teraz  o/\o ...o przewianie i wodoszczelność się nie obawiam-model mocno zabezpieczony ( również warstwą teflonu ) pod tym kątem, w ciepłe dni zapewniona skuteczna wentylacja, spory odblask dodaje walorów bezpieczeństwa ( jasna część materiału jest wykonana w podobnej technologii jak folie na znakach drogowych )

...dziś praca więc może jutro dam radę przegonić Tygrysa i wreszcie sprawdzę komplet w czasie jazdy >:D
Pozdrawiam z Poznania