Autor Wątek: Sprawdzenie śrub mocujących silnik w ramie...  (Przeczytany 154 razy)

Offline Rafał FSW

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Explorer Xc
  • Miejscowość: Świebodzin
Sprawdzenie śrub mocujących silnik w ramie...
« dnia: 02 Czerwiec 2019, 22:13:37 »
Swoim Tigerem mam nakręcone 27000km i dzisiaj tknęło mnie aby sprawdzić śruby mocujące silnik w ramie... okazało się że wszystkie były odkręcone. Do zalecanych Nm brakowało naprawdę  dużo...
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec 2019, 13:26:57 wysłana przez Rafał FSW »
TDM 850- VARADERO 1000- GSX650 FA- TRIUMPH  EXPLORER

Offline chemik

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Sprawdzenie śrub mocujących silnik w ramie...
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Czerwiec 2019, 07:19:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
...dzisiaj tknęło mnie aby sprawdzić śruby mocujące silnik w ramie... okazało się że wszystkie były odkręcone.

A myślałem, że tylko ja jestem takim pechowcem - nie dalej jak miesiąc temu na wyprawie zgubiłem lewą górną śrubę. Odkręciła się i wypadła. Prawa też była luźna. Niby pierdoła, ale niełatwo było zdobyć taką śrubę pośrodku kazachskiego stepu. Pomocny okazał się "serwis" ciężkiego sprzętu budowlanego typu spychacze, koparki itp. Śrubę mi dorobili (skrócili z jakiejś mega długiej szpilki).

Offline motomaniax

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800
  • Miejscowość: Peterborough UK
Odp: Sprawdzenie śrub mocujących silnik w ramie...
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Czerwiec 2019, 17:28:52 »
takie rzeczy się zdarzają w każdym motocyklu ,wibracie itp itd,ja w sumie z nudów a też że lubie to przed jakimiś dużymi wypadami przelatuje wszystkie śrubki i nakrętki ,też przed sezonem sobie lubie takie rzeczy posprawdzać ,i nie ma znaczenia że mały przebieg czy że nowy  :)