Autor Wątek: Termostat - pompa płynu chłodzącego Tiger 1200  (Przeczytany 3449 razy)

Offline Jacek N

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Explorer XR
  • Miejscowość: Pułtusk
Odp: Termostat - pompa płynu chłodzącego Tiger 1200
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Listopad 2019, 22:45:11 »
Jeszcze podejrzewam korek chłodnicy. Po rozgrzaniu część płynu wyrzucił do zbiorniczka ale już nie zaciągnął go z powrotem.

Offline Jacek N

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Explorer XR
  • Miejscowość: Pułtusk
Odp: Termostat - pompa płynu chłodzącego Tiger 1200
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Listopad 2019, 23:35:37 »
Hmmm? Jutro założę tester bezpośrednio na wlew chłodnicy. Obawiam się że to uszczelka I--o

Offline PETER

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 630
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: pruszków
Odp: Termostat - pompa płynu chłodzącego Tiger 1200
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Listopad 2019, 08:55:08 »
nie znam całej historii ale jezeli raz dostało sie powietrze to nie znaczy ze po odpowietrzeniu będzie sie powtarzało czasami wystarczy brak płynu w zbiorniczku i przegrzanie układu , zawsze zanim rozbierzemy pół silnika warto zaczac od tych najprostszych czynności [czyt najtańszych\z doświadczenia nie zawsze musi być jakas poważna awaria czasami bywa ze najprostsze elementy zawodzą,przykład klient przywozi moto na lawecie objaw zgasł i nie pali ale kręci ,przyczyna zasniedziały styki od żarówki rezerwy i skończyło się paliwo a mozna było pół moto rozebrać

karson

  • Gość
Odp: Termostat - pompa płynu chłodzącego Tiger 1200
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Listopad 2019, 01:10:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
odpowietrzasz na otwartym termostacie i chodzącym silniku ,po odpowietrzeniu i ostudzeniu warto sprawdzić czy w chłodnicy jest pod korek czasami trzeba odpowietrzyć jeszcze raz

I to jest precyzyjna podpowiedz  na Twoje problemy. To nie jest uszczelka pod głowicą, tylko upierdliwe odpowietrzanie układu wymyślone przez Triumpha.

Offline Jacek N

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Explorer XR
  • Miejscowość: Pułtusk
Odp: Termostat - pompa płynu chłodzącego Tiger 1200
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Grudzień 2019, 13:42:08 »
Niestety nic nie pomaga. Żadne odpowietrzanie nie pomogło. Dziś nawet pokusiłem się o próbę odpowietrzenia: duży lejek  wsadziłem we wlew w chłodnicy, zalałem go płynem, odpaliłem silnik i czekałem. Cały czas pokazywały się pęcherzyki powietrza i jakieś czarne drobne farfocle. Ściskałem przewody itd. chłodnica cała gorąca. Po rozgrzaniu  , na otwartym obiegu, wprowadziłem silnik kilka razy na wysokie obroty. W efekcie wyrzuciło płyn z lejka.
Oddaję Moto do mechanika na 99 procent obstawiam uszczelkę albo uszkodzoną głowicę. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
Proszę o podpowiedź do kogo mogę oddać Tigera w okolicy Pułtuska lub Warszawy

Offline PETER

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 630
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: pruszków
Odp: Termostat - pompa płynu chłodzącego Tiger 1200
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Grudzień 2019, 14:21:12 »
jeśli zrozumiesz jak działa układ chłodzenia w nowoczesnych pojazdach  układy są ciśnieniowe co oznacza ze pracują pow/ 100stopni c -fizyka ,wzrost ciśnienia pozwala osiągnąć wyższą temperaturę pracy, co  oznacza ze przy odkręconym korku od chłodnicy nie sprawdza się układu chodzenia nagrzanego silnika bo płyn wywala ,moja propozycja zalej płyn pod korek od chłodnicy zakręć korek zrób tak żebyś miał dostep do odpowietrznika  odpal motocykl niech pracuje do otwarcia termostatu na wolnych obrotach przy pracującym silniku poluzuj odpowietrznika az zacznie wypływać płyn można lekko podwyższyć obroty,zakręć odpowietrznik zgas moto odczekaj do ostudzenia sprawdź poziom płynu w chłodnicy dolej powtórz odpowietrzanie nie powinno wylatywać powietrze z odpowietrznika wszystkie czynności na odpalonym moto z zakręconym korkiem od chłodnicy

Offline Jacek N

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Explorer XR
  • Miejscowość: Pułtusk
Odp: Termostat - pompa płynu chłodzącego Tiger 1200
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Grudzień 2019, 17:31:03 »
Ok, jutro ostatnia próba. Zrobię jak opisałeś.
O efektach napiszę jutro.
Dziękuję i pozdrawiam

Offline Jacek N

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Explorer XR
  • Miejscowość: Pułtusk
Odp: Termostat - pompa płynu chłodzącego Tiger 1200
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Grudzień 2019, 00:33:44 »
Dziś cały dzień odpowietrzanie Tigera. Niestety cały czas powietrze w układzie. Poddaję się i oddaję Moto do mechanika. Jestem pewien na 99% że to uszczelka albo głowicą.  I--o
Będą wydatki

Offline Jacek N

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Explorer XR
  • Miejscowość: Pułtusk
Odp: Termostat - pompa płynu chłodzącego Tiger 1200
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Grudzień 2019, 00:36:02 »
Jak ktoś ma zaufanego mechanika dla mojego kota to bardzo proszę o info

Offline oldi

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Opinia +0/-0
    • 4wheelerPL
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: dolny śląsk
Odp: Termostat - pompa płynu chłodzącego Tiger 1200
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Grudzień 2019, 07:16:41 »
korek zmieniłeś w chłodnicy?,podczas jazdy łapię temperaturę czy cz trzyma w normie i dopiero na luzie złapie temperaturę i nie daje radę zbić?mi to nie wygląda na uszczelkę,węże chłodnicy puchną przy dodaniu gazu?kopci?co do utrzymywania wysokiej temperatury,to podobne objawy miałem w trampku jak złapał to nie chciał zejść pomógł korek w chłodnicy,co do odpowietrzania to według hyensa zalewasz płyn na zimnym odkręcasz odpowietrznik i zalewasz układ powolutku płynem aż płyn pojawi się w odpowietrzniku,jeżeli jest problem trzeba zrobić sobie "syfon" i ponowić próbę,i jeszcze jedno jakiego płyny używasz? chodzi mi o temp.wrzenia? w moto powinna być wyższa niż w płynach najcześciej stosowanych w autach i jeszcze jedno jak będziesz go trzymał cały czas zapalonego na jałowym biegu to każdy cykl schłodzenia będzie przebiegał coraz dłużej niestety w układzie jest mało czynnika,gorące kolektory itp,brak chłodzenia oleju,także chłodna głowa spróbuj od korka zanim rozpaprasz pół silnika
Jest TRANSALP XL600,BMW R1150GS,K750,SHLM17GAZELA,byłaYAMAHA TDM 900 ,Tiger955i

Offline biblo

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 838
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Termostat - pompa płynu chłodzącego Tiger 1200
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Grudzień 2019, 08:24:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Jak ktoś ma zaufanego mechanika dla mojego kota to bardzo proszę o info

Stary, to jest HMM(*) Triumph!  o/"
Masz do wyboru warszawskie ASO... no i PETER (Pruszków) też "tyka" się tych motocykli...O nikim innym, polecanym, w promieniu 300 km od Warszawy nie słyszałem...  ha/o


(*) Her Majesty's Motorcycle  >:D
« Ostatnia zmiana: 08 Grudzień 2019, 11:04:02 wysłana przez biblo »
Pozdrawiam,
Jacek
_______________________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650A V-Strom|TEx XC + Honda Forza 350|

Offline Jacek N

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Explorer XR
  • Miejscowość: Pułtusk
Odp: Termostat - pompa płynu chłodzącego Tiger 1200
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Grudzień 2019, 13:20:08 »
Dziękuję za pomoc.
Bardzo proszę o kontakt z Peterem.

Offline Jacek N

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Explorer XR
  • Miejscowość: Pułtusk
Odp: Termostat - pompa płynu chłodzącego Tiger 1200
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Grudzień 2019, 13:30:37 »
Jeśli dobrze pamiętam to poznaliśmy się na ostatnim, jesiennym złocie Tigera. Peter jeżeli jest to możliwe proszę o kontakt.

Offline PETER

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 630
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: pruszków
Odp: Termostat - pompa płynu chłodzącego Tiger 1200
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Grudzień 2019, 13:55:55 »
jak coś potrzeba to dzwoń 608 507 195 jeszcze nie napsułem za dużo to się nie ukrywam :D