Autor Wątek: Wycena czynności serwisowych triumph aso  (Przeczytany 1860 razy)

Offline Ezekiel

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Olkusz
Odp: Wycena czynności serwisowych triumph aso
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Styczeń 2020, 11:49:30 »
Jak widzisz nie każdy może mieć swoje zdanie.  Jak starałem się ustalić ceny serwisowe to zostałem zjechany że chce dowiedzieć się kto ma ile pieniędzy i jakie serwisy robi. Typowo polskie.

Na domiar złego uważam że jak odda się moto do porządnego serwisu który pracuje na swoją markę, klientów i opinie to moto zostanie zrobiony lepiej niż w niejednym ASO w którym tak na prawdę maja w dupie co się dzieje tylko robią co mają robić i nara...  Dzwoniłem do ASO i do Marcina z Boostera.  Jakość i merytorycznosc rozmowy z Marcinem, roboty, wycena i zakres prac które mogę zrobić a których nie przy czym pełna kontrola wydanych pieniędzy przy pewnym serwisie nie do ocenienia.   I w nosie mam ich profesjonalne narzędzia. Dla mnie ASO to w 80 % pieczątka która ma cieszyć oko jak kupujesz moto że nie było robione u Stasia w garażu i tyle.  Albo tak jak ja uważnie sledzisz posty jakie moto gdzie kto pisze ze oddaje na jakie serwisy.  Ludzie na Fcb piszą że mieli uslizgi albo prostowali rury a tobie się wydaje że złapałeś okazję.  Szukają części bo mieli uslizg a jak pisze żeby podali vin dla potomnosci że moto leżało to cisza...
« Ostatnia zmiana: 14 Styczeń 2020, 11:51:41 wysłana przez Ezekiel »

Offline Rafał1973

• Sierściuch
  • **
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Legionowo
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Styczeń 2020, 22:12:15 »
Ezekiel.
Jeżeli jeszcze zapłacisz w ASO i masz pewność 100% że wszystko zrobili tak jak jest odhaczone w protokole to nie ma problemu. Ale to byśmy musieli stawić swoje znaki i ślady itp. co by tylko bardziej świadczyło o nas. Ale jeżeli odbieram moto s ASO po przeglądzie i jest upierdzielony cały silnik od spodu po wymianie filtra i nawet nie umyty to bierze Cie lekki wkurw.  Ale ilu nas tu jest tyle będzie opinii.
 y

Offline ital

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcA
  • Miejscowość: Zielona Góra
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Styczeń 2020, 16:28:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Jak widać nie jest tak źle w naszym kochanym Triumphie😀
Triumph Tiger 1200 XCA
Exhaust Arrow Hot Grip
Gmole Triumph Kufry Triumph
Garmin ZUMO 590 Skid Plate Triumph

Offline max71

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcX
  • Miejscowość: Tarnobrzeg
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Styczeń 2020, 20:18:55 »
 D_o

Offline mircio

• Sierściuch
  • **
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 955i
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Styczeń 2020, 21:05:26 »
A uparliście się na te serwisy. Czasami faktycznie warto zaprowadzić moto do ASO i to nie tylko dla pieczątki ale z powodu tego że specjalizują się tylko w tej marce. I tu... dwa razy miałem swoją poprzednią BMW w serwisie i faktycznie byłem zadowolony ale to kwestia tego jacy ludzie tam pracują. Uważam, że jeśli na danym przeglądzie są np regulacja zaworów, czyszczenie przepustnic itp to sam się za to nie biorę, no ale olej to chyba można sobie samemu wymienić. Podsumowując, kto bogatemu zabroni prowadzać do ASO.... To, że cena 32tkm przeglądu kosztuje w dużym kocie 2200-2500 to nic nadzwyczajnego. Ja w BMW f800r zapłaciłem 2100 i nie robili nic nadzwyczajnego, a to taki se osiołek

Offline RyWin

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcA
  • Miejscowość: Wwa
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Styczeń 2020, 22:28:20 »
"............ kwestia tego jacy ludzie tam pracują. "

To się kwintesencja nazywa  o- -o

ASO czy nie ASO to inna inszość. Są "nieASO" co mają świetnych fachowców i odpowiednie wyposażenie.
Ale coraz częściej mają też zbliżone ceny do ASO, bo jakość i wiedza kosztuje.

Offline TomoP1

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Explorer
  • Miejscowość: Oborniki
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Lipiec 2020, 13:22:31 »
No to faktura w załączniku, wymiana uszczelniaczy (uszczelniacze miałem swoje stąd brak w wycenie) + łożyska główki ramy + ośka koła przedniego + robocizna.
TomoP1