Autor Wątek: Przedłużona gwarancja  (Przeczytany 2758 razy)

Offline Hyde911

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 XR /XRx
  • Miejscowość: Łódź
Odp: Przedłużona gwarancja
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Lutego 2020, 11:24:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tak z ciekawości na 800 to ile 3 lata dodatkowej gwarancji kosztuje?
W moim przypadku to jest niecałe 1.5k PLN za 3 lata i uważam, że 500 PLN za rok to jest do przełknięcia.
Z grubsza tyle samo. Tylko, że warunkiem utrzymania gwarancji jest serwisowanie w ASO, a więc dodatkowe koszty.

Offline Majka11

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Wielun
Odp: Przedłużona gwarancja
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Lutego 2020, 14:29:16 »
Jest możliwe to co mówicie jesli chodzi o widocznosc napraw i obsługi w systemie. Tak w przypadku samochodów jest w PSA - Citroen Pełżot. Tylko ten punkt aso który to robił widzi wczesniejsze naprawy. Jest tylko globalna baza do napraw na kosz producenta : naprawy na gwarancji / akcje serwisowe

Takie jaka z odmowami na gwarancji i brak elektronicznej książki serwisowej. A podobno Triumph aspiruje na markę premium.

Offline Rayo

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcA
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Przedłużona gwarancja
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Lutego 2020, 20:01:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Z grubsza tyle samo. Tylko, że warunkiem utrzymania gwarancji jest serwisowanie w ASO, a więc dodatkowe koszty.
Dla mnie to jest oczywiste i nie rozumiem co tu rozkminiać.
Do tej pory wszystkie moje maszyny w momencie kupna były używane. Serwis robię sam, albo oddaję mechanikom, bo mi się nie chce, albo nie mam czasu. AC nawet mnie nie interesowało, bo po co?
Ale jak się kupuje nowy motocykl, to opcje są inne. Nikt przecież nie każe korzystać z ASO, ani tym bardziej kupować dłuższej gwarancji. Można grzebać samemu i zaoszczędzić na ASO, oddać mechanikowi i zaoszczędzić mniej, ale konsekwencje są, jakie są.

Offline Hyde911

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 XR /XRx
  • Miejscowość: Łódź
Odp: Przedłużona gwarancja
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Lutego 2020, 20:18:27 »
Ja przede wszystkim obawiam się awarii elektroniki, bo nikt mi tego nie naprawi. A potencjalne koszty mogą być bardzo wysokie.