Autor Wątek: Halogeny XC  (Przeczytany 1621 razy)

Offline Naczelnik

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcX
  • Miejscowość: Cz-wa
Halogeny XC
« dnia: 08 Marca 2020, 20:52:10 »
Takie pytanko mam. Czy halogeny z XC 2015 beda pasowały do XCX 2017? Oczywiscie nie pytam o uchwyty bo są całkiem inne i te do XCX bym sobie dokupil. Chodzi mi wtyczki i zasilanie typ samych lamp.

Offline biblo

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 838
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Halogeny XC
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Marca 2020, 21:24:51 »
Nie mam bladego pojęcia, czy pasują wtyczki, kable, itd, ale musisz wiedzieć, że TEx pierwszej generacji ma halogeny z żarówkami (bodajże H3), a późniejsze wersje dostały lampy LED-owe. A zatem różnice mogą też być w zasilaniu - te z żarówkami mogą mieć jakiś przekaźnik w obwodzie... Czy LED-owe również? Nie wiem...

Angole mają czasem dziwne pomysły, jak np. brak przerywacza kierunkowskazów (z żarówkami) w pierwszym TEx-ie - ich zasilanie idzie bezpośrednio z głównego komputera...

Myślę, że najszybciej znajdziesz jakieś dokładne informacje na forum tiger-explorer.com
Pozdrawiam,
Jacek
_______________________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650A V-Strom|TEx XC + Honda Forza 350|

Offline Naczelnik

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcX
  • Miejscowość: Cz-wa
Odp: Halogeny XC
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Marca 2020, 12:53:50 »
Może się komuś przyda. Lampy z XC z 2015 majo H3, dzwoniłem do sprzedawcy który aktualnie takie ma.
Może jakiś posiadacz XCX z 2017 potwierdzić czy ma LED'y czy tez jeszcze H3?

Offline biblo

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 838
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Halogeny XC
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Marca 2020, 14:05:21 »
Wg parts katalogu Explorery 2-gen. (od roku 2017) mają lampy LED (poz. 4).



T2701465 - FOG LAMP, LED - cena za 1 szt. £138.16 lub €149.21

You are not allowed to view links. Register or Login
Pozdrawiam,
Jacek
_______________________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650A V-Strom|TEx XC + Honda Forza 350|

Offline Olomag

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Explorer Xc
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: Halogeny XC
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Marca 2020, 09:39:58 »
Tak będą pasowały.
Od Ciebie zależy czy będziesz chciał mieć led czy zwykłe żarówki...

Offline Naczelnik

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcX
  • Miejscowość: Cz-wa
Odp: Halogeny XC
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Maja 2020, 13:57:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tak będą pasowały.
Od Ciebie zależy czy będziesz chciał mieć led czy zwykłe żarówki...

Możesz jakoś rozwinąć? Byłem dzis po drodze obejrzeć takie no i wtyczki nie pasują. Więc nie dało sie nawet sprawdzic czy działają...

Offline bikermerida

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Explorer Xc
  • Miejscowość: Wawa
Odp: Halogeny XC
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Maja 2020, 08:46:37 »
Ja montowałem do siebie halogeny LED, do moto z 2013 roku. Kupiłem OEM wiązkę (między motor a lampy). Wszystko pasowało tip-top. Więcej info u mnie w wątku You are not allowed to view links. Register or Login
Jak coś, to pytaj śmiało, postaram sie pomóc.

Czy te halogeny są OEM Triumph? Jak tak, to wtyczki podłączeniowe są tożsame dla H3 i LED. Są one wodoszczelne.

Tomek

Offline Naczelnik

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcX
  • Miejscowość: Cz-wa
Odp: Halogeny XC
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Maja 2020, 09:31:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Czy te halogeny są OEM Triumph? Jak tak, to wtyczki podłączeniowe są tożsame dla H3 i LED. Są one wodoszczelne.

Tomek

No właśnie lampy które oglądałem są z moto z 2012 roku. Moj jest po lifcie z 2017 i ni ch...ja te wtyczki nie pasowały....

Offline Naczelnik

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcX
  • Miejscowość: Cz-wa
Odp: Halogeny XC
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Czerwca 2020, 09:26:45 »
Wczoraj przymierzyłem sie do tematu raz jeszcze. Efekt ten sam mizerny. Probowałem podpiac do ory instalcji jakies ledy z ali co se je kolega kupił. Zanim je podłączyłem to sprawdzilem na wtyczkach w motorze napiecie. No i nic null. Pomyslałem ze moze ecu madrzejsze i jak nie wykrywa obudwu podłaczonych to nie daje napiecia. Wiec wpiałem cały kpl na krotko używakac mosieznych drucikow wcisnietych do wtyczek. Niestety dalej nic. Czy ecu jest takie mądre ze rozpoznaje ledy ory? Czy moze instalacja jest rozpieta gdzies tajemnie w środku jesli moto był sprzedany bez? Zaznacze iż kontrolka prawidłowo sygnalizuje uruchomienie przecimgielnych....

Offline Naczelnik

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcX
  • Miejscowość: Cz-wa
Odp: Halogeny XC
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Czerwca 2020, 15:17:02 »
Sam sobie odpowiem trudno..

I attempted to but gave up on my 18 XCX. The plug ends are right underneath the side panels/fairings near both sides of the upper corners of the radiator. I dont remember the exact placement but as I recall they were actually clipped onto the outside edge of the radiator. If so you could possibly get to them by just pulling the inside panels (I had my bike stripped down quite a ways for some other items). I played with it a little bit but couldn't get any power to the plug ends when pressing the switch. I did a little more research and it seemed the problem is that there is a relay for the circuit that isn't installed on the XCX, so that would need to be ordered to get the switch to function. There is a spot for it (near the battery) just no relay plugged in. I didn't pursue it beyond that. It was more of a curiosity. I had ordered Baja Squadron Pros with a Skene dimmer and from some other posts I had come across it sounded like something in the way that stock switch operates wouldn't allow the skene dimmer to function properly, but without the relay I couldn't say for certain. From everything I was seeing though everything is in place and ready to go, other than that relay.

Takie coś znalazłem na triumphrat.net
Kojarzy ktoś może który to ten przekaźnik i jakie ma parametry?