Autor Wątek: Lampy razem ?  (Przeczytany 305 razy)

Offline Maciej1986

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 955i
  • Miejscowość: Berlin
Lampy razem ?
« dnia: 06 Maj 2020, 12:31:09 »
Witam ,szukam odpowiedzi bo sam znaleźć na forum nie mogę... Słyszałem że za pomocą jakiegoś przekaźnika lub montażu drugiego może sprawić by światła mijania świeciły razem i światła drogowe również razem.
1.Czy ktoś to ma u siebie ?
2. Jaki to przekaźnik i skąd go wziąć ?
3. Czy można to ogarnąć samemu?
4. Jak to działa i czy są problemy np.z przeciążeniem alternatora ?
W nocy troszkę ślepy jestem a nie wiem czy warto montować lightbary... Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Offline chudy1982

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 955i
  • Miejscowość: Wasilków
Odp: Lampy razem ?
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maj 2020, 13:25:02 »
Cześć,

aby oba świtał w Tigerze 885/955 świeciły razem, należy zamontować dwa przekaźniki. Jest na to fabrycznie przewidziana instalacja. Masz zespół przekaźników (na cztery przekaźniki) pod czachą po lewej stronie. Są one przykryte taką gumową nakładką. Tam obecnie masz zamontowane tylko dwa przekaźniki. Jak dobrze pamiętam to od podwójnych świateł są zewnętrze miejsca na przekaźniki. Tam montujesz przekaźniki i to wszystko.
Jaki to model przekaźnika to nie jestem teraz w stanie ci odpowiedzieć, ale pisz do forumowicza o nicku ODKRYWCA (taki nasz nadworny dostawca części do Tigerów 885/955), powinien mieć takie na zbyciu.
Co do obciążenia alternatora itd., to nigdy nie miałem problemów, że się świecą dwie lampy.