Autor Wątek: Stado dużych tygrysów do oceny  (Przeczytany 400 razy)

Offline Przemszon

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Szczecinek
Stado dużych tygrysów do oceny
« dnia: 12 Maj 2020, 16:09:14 »
Cześć,

jak w innym poście pisałem, rozglądam się za Tigerem, tak więc może poradzę się i tu pytanie czy ktoś zna poniższe maszyny, powie coś ciekawego na ich temat a może to ktoś z forum? zapraszam do dyskusji, może ktoś inny też znajdzie tu coś dla siebie.

na początek ciekawostki:
Złotów - You are not allowed to view links. Register or Login - cena trochę poza mój zasięg, a przebieg budzi wręcz niepokój, ale tak na marginesie czy to oryginalna owiewka? prawa maskownica kartera ze znaczkiem Triumpha i inne tylne kierunki?
Szczecin - You are not allowed to view links. Register or Login - czy komuś kiedykolwiek ściągało motocykl po założeniu gmoli?

Do rzeczy:
Rzeszów - You are not allowed to view links. Register or Login - egzemplarz, który podrożał z czasem, choć domyślam się, że mógł przejść jakiś poważniejszy serwis
Strzałkowo - You are not allowed to view links. Register or Login - ta sama bajka
Warszawa - You are not allowed to view links. Register or Login - faworyt zestawienia
Gostyń - You are not allowed to view links. Register or Login - czy to ktoś z forum? - bardzo atrakcyjny przebieg jak na ten rocznik, chociaż nie jest napisane czy to w km czy w milach

Od handlarzy:
Gubin - You are not allowed to view links. Register or Login - Palicie gumę dużymi Tigerami?
Lubraniec - You are not allowed to view links. Register or Login - kolejna wersja budżetowa od handlarza

mam jeszcze jedną dobrą ofertę ale nieco nadwyręża mój budżet i jest na drugim krańcu Polski, więc jeszcze trochę się boksuję

pozdrawiam, LwG

Offline morhot

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcA
  • Miejscowość: Myślenice
Odp: Stado dużych tygrysów do oceny
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Maj 2020, 08:13:54 »
Cześć!!

Jestem dokładnie na tym samym etapie, w końcu zapadła decyzja o zakupie Explorera 1200XC z początków produkcji.
Ale ogłoszenia śledzę już od prawie dwóch lat, więc jestem mniej więcej na bieżąco z tym co jest dostępne w PL.

Tak więc po kolei:

Szczecin You are not allowed to view links. Register or Login
Wyskakująca dwójka - dyskwalifikacja! Wisi już jakiś czas, pewnie koło pół roku, ale info w opisie o wyskakującej dwójce to nowa rzecz.

Rzeszów You are not allowed to view links. Register or Login
Wygląda sensownie, ale ja w zasadzie orzucam ogłoszenia, w których ktoś nie ma nic do powiedzenia na temat motocykla. Zwykle na miejscu okazuje się, że jest gruz, albo że to handlarz. Cena nie jest mega atrakcyjna. A podrożał, bo... się sezon zrobił. Moim zdaniem za daleko masz, żeby sobie d... zawracać.

Warszawa You are not allowed to view links. Register or Login
Ooooo Paaaaanie! Również mój faworyt :-) Był...
Ale, ale... import z USA! Po zdekodowaniu VINu wychodzi rok 2013, w papierach 2012, wersja 2014... Poza tym pod tym VINem na archiwalnych aukcjach w USA jest zupełnie inny motocykl. Więc wszystko wskazuje na to, że to jakiś przeszczep... Do tego aktualnie moto jest w częścich, bo właściciel robi rozrząd. Sam... i nie ma kiedy go poskładać. Na przesłanych dodatkowych fotach widać sporo uszkodzeń: porysowany bak, lewy bok koło szyby, uszkodzony dziób, trochę pokiereszowane gmole. Płyta pod kufer centralny widoczna na zdjęciach nie jest w komplecie...
Ogólnie... moim zdaniem ryzykowna sprawa, chociaż na zdjęciaqch w ogłoszeniu wygląda zacnie, że "nic ino brać" :-)

Gubin You are not allowed to view links. Register or Login
Wisi na ogłoszeniu już 2 lata!!! Nie ma się co dziwić, jak taka tablicę chłop zakręcił do zdjęć  :o
W każdym razie ta cena 2 lata temu była całkiem normalna, teraz za takiego golasa jest mega za wysoka. Blisko masz? Jedź i ubij na 27 tysi, można brać  ::)

Będzie mi bardzo miło, jeśli będziesz się dzielił opiniami o obejrzanych sztukach :-)
Chyba, że już kupiłeś???

armatura -> sportowy turystyk -> adventure -> sport + adventure
Kawasaki -> Triumph -> Suzuki -> Honda + Triumph

Offline Przemszon

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Maj 2020, 13:27:47 »
hura:D ktoś mi odpowiedział:D
też prowadzą bazę ogłoszeń od zeszłego roku mniej więcej i widzę, że za 1200 TEX trzeba dać około 32k, zależy od wyposażenia i historii serwisowej, i rzeczywiście jak ktoś miał pełny serwis to się tym chwali

teraz Bbikemaster z Gdańska ma coś nowego,  na pewno pojadę zobaczyć, może za tydzień jak się uda. chociaż Bikemaster ma skrajnie różne opinie, ogólnie warto jechać zobaczyć ale trzeba się nieco znać na mechanice, jedni chwalą sobie podejście i traktowanie inni nie, widać, że zależy od człowieka. ale ogólnie oni zajmują się importowaniem motocykli i można coś zamówić, chociaż model z linka jest z polskiego salonu wg ich informacji
You are not allowed to view links. Register or Login

a ten model z Warszawy od początku mi nie pasował, wydawało się za tania to już wiem dlaczego...
jest inny pod Warszawą fajny ale w rezerwacji z tego co widzę, z tym że to explorer
You are not allowed to view links. Register or Login

jeszcze nie kupiłem, ale będę się dzialił opiniami:)
w Złotowie blisko mnie jest You are not allowed to view links. Register or Login poza moim budżetem ale chyba z ciekawości podlecę zobaczyć

szczerze mówiąc na początku chciałem 800, ale nawet nie miałem gdzie jej spróbować, 1200XCx wynająłem w karliku w Poznaniu i się przekonałem, ze mój wzrost (170cm) jest wystarczający mimo wszystko i duże maszyny mi nie straszne

Offline morhot

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Maj 2020, 21:42:29 »
Jak obejrzysz Złotów to KONIECZNIE napisz co w trawie piszczy.
Zastanów się też które z opcji dodatkowych są Ci konieczne do szczęścia. Ja niestety chcę sztukę wszystkomającą :-) Raz, żeby się nie wkurzać, że czegoś brakuje, dwa, potem przy odsprzedaży najłatwiej sprzedać wypasa, a nie golasa. A przecież za rok, dwa, trzy - trzeba będzie moto sprzedać, bo to nie jest na dożywocie.
Ja mogę zrezygnować ze szprychowych kół, mimo że są kozackie. I wydech nie musi być Arrow. Ale: halogeny, grzane manety, grzana dupa, gmole (najlepiej góra i dół), osłona pod silnik muszą być. No i trzy kufry, bo jak nie ma, to trzeba od razu doliczyć do ceny ich zakup...

Z ciekawostek wypłynęła ostatnio super sztuka :-) Tylko... nie mój budżet... no i drugi koniec Polski po przekątnej!
Suwałki: You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Przemszon

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Lipiec 2020, 10:03:36 »
mamy kogoś z okolic Krosna?
kojarzy ktoś ten model:
You are not allowed to view links. Register or Login ?

Offline morhot

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Lipiec 2020, 13:14:49 »
Mogę napisać tylko, że nie wisi długo na otomoto. Ogłoszenie nie ma więcej niż 2-3 tygodnie. Miesiąc temu na 100% jeszcze nie był wystawiony.