Autor Wątek: Zębatka zdawcza.  (Przeczytany 504 razy)

Offline robert73

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: lodz
Zębatka zdawcza.
« dnia: 19 Maj 2020, 20:22:11 »
Witam chciałbym się zapytać czy ma ktoś patent na odkręcenie zębatki zdawczej . Dzisiaj próbowałem odkręcić śrubę od zębatki kluczem pneumatycznym , kluczem z przedłużają z marnym skutkiem . Podgrzanie śruby też nic nie pomogło . Jeszcze jedno pytanie gwint na wałku zdawczym jest prawy .

Offline chudy1982

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 955i
  • Miejscowość: Wasilków
Odp: Zębatka zdawcza.
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Maj 2020, 20:53:34 »
To kolego mogłeś sobie trochę biedy tym grzaniem narobić. Oby nie przytopiło uszczelniacza na wałku zdawczym.
Klej przez koszyk okazji dni WD 40 lub czymś podobnym.

Jeśli śruba ma nabitą kreskę, to jest to lewy gwint, jak nie ma to jest prawy gwint.

W 955 jest gwint prawy, a to prawie ten sam silnik co 1050, chyba że w sporcie jest już tak mocno zmodyfikowany silnik, że coś innego jest.

Tu masz filmik jak w 955 się to robi:
You are not allowed to view links. Register or Login
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2020, 21:04:47 wysłana przez chudy1982 »

Offline mercucio1

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Zębatka zdawcza.
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Maj 2020, 22:59:12 »
Przerabiałem temat i zawiodło wszystko od pneumatycznego klucza, mega długiej przedłużki, hektolitrów WD-40 i nic I--o I--o I--o ... nagle na jednym z filmów znalazłem że delikatne ostukiwanie nasadki/klucza podczas odkrecania zębatki pomaga (patrz od 14:00 na filmie od chudy 1982). Nie mając nic do stracenia, przygotowałem jeszcze dłuższa rurę, będąc przygotowanym że coś na pewno urwę, a tu bach niespodzianka  o/" o/", nawet nie musiałem się zbytnio zapierać i zębatka puściła. Diabeł tkwi w szczegółach  o/" o/" o/" o/"