Autor Wątek: 800xc z olx  (Przeczytany 221 razy)

Offline TerN

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 955i
  • Miejscowość: Podl.
800xc z olx
« dnia: 30 Lipiec 2020, 13:18:39 »
Oferta przedstawiona na stronie oraz zdjęcia bardzo korzystnie wyglądają. Czy mogę prosić ludzi z forum, którzy mogli by sprawnym okiem sprawdzić czy motocykl jest ok? Ewentualnie ma ktoś może blisko i mógłby na żywo obejrzeć motocykl i zdać relację lub kogos polecić do pomocy? Motocykl mial w Niemczech trzech właścicieli od nowości, brak książki serwisowej. Czy  zmiany zawieszenia z przodu , tarczy, wydechu mogą byc wynikiem jakiejs przygody czy raczej takiezmiany w tym motocyklu sa normalna rzecza i nie należy az tak mocno się na nich skupiać?

You are not allowed to view links. Register or Login

« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec 2020, 14:41:07 wysłana przez TerN »

Offline Ezekiel

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Olkusz
Odp: 800xc z olx
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień 2020, 19:36:23 »
Nie wydaje Ci się za dużo tych zmian w przodzie motocykla ? 
Całe zawieszenie, tarcze... ja bym dokładnie sprawdził przód motocykla czy nie było jakiejś niespodzianki.

Oryginalne kufry to jakaś pomyłka.  Jakieś 50 % ich gabarytów to plastik. Masakra. Od razu do wymiany bo nic do nich nie spakujesz.

Tak o... po pierwszym wyglądzie. Wypucowany, wyplakowany.

Offline TerN

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 955i
  • Miejscowość: Podl.
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Sierpień 2020, 20:29:13 »
Fakt, to od razu rzuca się to w oczy, chociaż czytałem że wiele osób decyduje się na modyfikacje przedniego zawieszenia względem oryginału, a z drugiej strony..."dzwon podstawą tuningu". Niestety osoba sprzedająca uniemożliwia jazdę próbną, chyba że po wpłacie pełnej kwoty, a chciałem podesłać tam pewną osobę, aby mi ten motocykl sprawdziła, więc odpuściłem sobie póki co ten egzemplarz tym bardziej jeśli mam jechać ponad 600km w jedną stronę do czegoś co ma zbyt wiele niewiadomych.

Offline Krzychu

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Wołomin
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Sierpień 2020, 22:43:23 »
Nie ma „niestety” to normalna praktyka. Chcesz się przejechać daj zabezpieczenie. Nigdy nie wiadomo kim jest kupujący. Będziesz kiedyś sprzedawał to tez jakoś będziesz chciał się zabezpieczyć. Także sorry, ale trzeba uszanować.
Krzychu

Online ODKRYWCA

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Sierpień 2020, 07:42:49 »
Krzychu ma w 100% rację. Nauczony doświadczeniem kolegi, który sprzedawał moto umówiony na parkingu Auchana też tak robię już zawsze. Przyjechało dwóch kolesi jednym motocyklem, pogadali z moim kumplem, niby im się podoba, kupujący chciał jazdę próbną, kolega dał mu się gaznąć i już nigdy nie widział moto. Ten drugi z motocyklem, który pozostał z moto, którym przyjechali po paru minutach zaczął udawać głupa, że niby też się martwi czemu koleś nie wraca, zaczął opowiadać bajki, że dopiero co go poznał, zna tylko imię, a podwiózł go z dobrego serca. Potem, że musi już jechać. Oczywiście kumpel wezwał niebieskich, ale przed ich przyjazdem ten od moto się zmył. Na siłę kumpel go nie zatrzymywał tym bardziej, żę tamten był sporych rozmiarów, zrobił tylko fotki m. in. tablic rejestracyjnych kolesia. I co ? Tablice z innego motka, sprawa w umorzenie i zero kasy bo AC na starsze moto ma mało kto. Jak sprzedawałem jednego koledze z naszego/tego forum też był zdziwiony, mało się nie obraził i prawie zawinął bez oglądania motka jak mu powiedziałem, że kasa w depozyt a dopiero potem jazda próbna. Może teraz zmieni zdanie i się już nie będzie dziwił :)

Offline biblo

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Sierpień 2020, 08:09:35 »
A jeżeli nawet kupujący nie ma "niecnych" zamiarów, to może się np. wyglebić i narobić szkód... I wówczas, mając kasę w kieszeni, dużo łatwiej negocjować kwotę rekompensaty...
Pozdrawiam,
Jacek

Offline RyWin

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcA
  • Miejscowość: Wwa
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Sierpień 2020, 08:17:35 »
Nawet jak masz AC, to odszkodowania nie dostaniesz. To nie był rozbój/napad. Kluczyki wydałeś dobrowolnie.
Ja robiłem tak, że spisywalismy umowę użyczenia/ kupna ze wszystkimi danymi z prawa jazdy i DO i zaliczka w gotówce. Jakby przy jeździe próbnej była gleba itp, to moto z automatu sprzedane. No, ale sprzedaję motory rzadko i raczej są to modele dla świadomych użytkowników. Nie dałbym FJR czy TT1200 osobie bez doświadczenia do jazdy próbnej.