Autor Wątek: Toolbox na lewą strone za boczny kufer  (Przeczytany 574 razy)

Offline Naczelnik

• Klakier
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcX
  • Miejscowość: Cz-wa
Toolbox na lewą strone za boczny kufer
« dnia: 11 Styczeń 2021, 22:59:56 »
Montował ktoś może coś takiego do 1200 po lifcie (2016-2018), ze stelażem do bocznych Givi(ory). Do Tygrysów na ali wiele nie ma, może to Gełesowe by spasowało...?

54,48 zł  33%OFF | Dla BMW R1200GS LC Adventure R1250GS ADV 2013-2021 motocykle plastikowe pudełko dekoracyjne przybornik 5 litrów skrzynka narzędziowa uchwyt
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Mario mast

• Klakier
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 xrx
  • Miejscowość: Wolsztyn
Odp: Toolbox na lewą strone za boczny kufer
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Styczeń 2021, 10:23:24 »
Ja próbowałem. Nie da rady. GS ma z tyłu mocowanie stelaża płasko. U nas rurka mocującą idzie skośnie zakrywając miejsce gdzie jest pokrywa tolboxa. Chyba, że zamiast mocować między stelaż a koło zamocujesz na zewnątrz zamiast kufra.

Offline RyWin

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcA
  • Miejscowość: Wwa
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Styczeń 2021, 10:42:13 »
A ja spróbuję.
Widziałem gdzieś w necie zdjęcie z zamontowanym w XCA 1200. Jest tak jak pisze Mario mast, ale po wstępnej przymiarce wygląda, że da się z tego korzystać. Poprzeczka ogranicza, ale nie wyklucza. Zobaczymy.
Tu filmik - wydaje mi się, że w 1200 jest bardzo podobnie do przedstawionego na filmie 800.

Offline Mario mast

• Klakier
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 xrx
  • Miejscowość: Wolsztyn
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Styczeń 2021, 13:31:40 »
Zapodaj foty jak Ci się uda. 3mam kciuki!

Offline Naczelnik

• Klakier
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Styczeń 2021, 18:55:09 »
No rzeczywiście ta skośna rurka blokuje troche dostęp do pokrywki ale to nie powinna być wada dyskalifikjąca przynajmniej w moim wypadku. Potrzebuje ten box żeby schować przeciwdeszczówki i nie brać kufra centralnego na krótkie wypady. Resztę drobnicy wcisnę w torby na gmole, więc boxa raczej otwierał będe rzadko. @RyWin, kibicuję

Offline RyWin

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Styczeń 2021, 18:06:53 »
Czołem!
Poprzymierzałem.
Główne parametry przymiarki: ma być funkcjonalnie, estetycznie, solidnie i bez istotnej ingerencji w konstrukcję.

I w tym wypadku pogodzić się tego nie da.
Brakuje dosłownie 1cm. Tego typu tool box ma ok. 31cm. Kappa/Givi KS250 ma według mnie ok. 26cm długości i wygląda na to, że będzie pasować (tak jak pokazane było na filmiku).

Na forum advrider You are not allowed to view links. Register or Login jest kilka ciekawych informacji, które można wykorzystać, jak ktoś bardzo chce zamontować jakiś tool box. Warto rzucić okiem. Wykorzystanie np.: blaszki mocującej odblask lub nagwintowanego otworu w stelażu to wg mnie niezłe pomysły, które nawet przetestowałem :). Cóż z tego, jak ten konkretny tool box jest po prostu za duży :(.
Dorzucę wam link do potencjalnej, taniej i wydaje się hermetycznej skrzynki :) You are not allowed to view links. Register or Login

No i jeszcze znalazłem tego typu rozwiązanie You are not allowed to view links. Register or Login. Dla mnie mało estetyczne (pomijając, że już niedostępne).

Offline GrzeTom

• Sierściuch
  • **
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Styczeń 2021, 21:34:44 »
Czołem!
Poprzymierzałem.
Główne parametry przymiarki: ma być funkcjonalnie, estetycznie, solidnie i bez istotnej ingerencji w konstrukcję.

a  nie możesz sobie zamówić  narzędziówki na wymiar?   
Gość robi fajne kufry i projekty nietypowe,  może coś  wymodzicie, razem jak  do niego podjedziesz.
--
"Kierunek jest znacznie ważniejszy od prędkości, wielu ludzi zapier.. donikąd"
Był:  Caponord Rally RAID
Jest: TT900RP

Offline Krzychu

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: Wołomin
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Styczeń 2021, 18:04:29 »
Czołem!
Poprzymierzałem.

Brakuje dosłownie 1cm. Tego typu tool box ma ok. 31cm. Kappa/Givi KS250 ma według mnie ok. 26cm długości i wygląda na to, że będzie pasować (tak jak pokazane było na filmiku).

Na forum advrider You are not allowed to view links. Register or Login jest kilka ciekawych informacji, które można wykorzystać, jak ktoś bardzo chce zamontować jakiś tool box. Warto rzucić okiem. Wykorzystanie np.: blaszki mocującej odblask lub nagwintowanego otworu w stelażu to wg mnie niezłe pomysły, które nawet przetestowałem :). Cóż z tego, jak ten konkretny tool box jest po prostu za duży :(.
Dorzucę wam link do potencjalnej, taniej i wydaje się hermetycznej skrzynki :) You are not allowed to view links. Register or Login

No i jeszcze znalazłem tego typu rozwiązanie You are not allowed to view links. Register or Login. Dla mnie mało estetyczne (pomijając, że już niedostępne).

Czyli prościej zmienić moto  ha/o
Krzychu

Offline biblo

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: Warszawa
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Styczeń 2021, 19:54:44 »
Czyli prościej zmienić moto  ha/o

I to jest chyba wyjaśnienie wielu ostatnich zmian dużych Tigerów na inne maszyny  o/"

P.S. Myślałem, że GS-y to przemyślane rozwiązania, zaawansowane technologie, ergonomia, itd. a tu okazuje się, że główna zaleta to... narzędziówka  ha/o
Pozdrawiam,
Jacek

Offline mercucio1

• Sierściuch
  • **
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Rzeszów
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Styczeń 2021, 12:50:53 »
Czołem!
Poprzymierzałem.

To rozwiązanie z hermetyczną skrzynką bardzo pomysłowe i wyglada że też nie drogie, wieć jak nie zaboli jak nie bedzie zbyt trwałe, ale denerewowało użytkownika.

Offline Naczelnik

• Klakier
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Luty 2021, 19:39:55 »
@RyWin jak pisałes że ten Gełesowy Ali box za długi to już do mnie niestety/stety leciał. Wpasowałem się więc ogólnoświatowo tendencję do dawnsizingu i pomniejszyłem boxa jak dzis pomniejsza się wszystko z wyłączniem podatków i przyrodzeń.

Operacja skrócenia była banalna. Trasowanie suwmiarko brzeszczot i po temacie. Potem nożykiem do tapet przeciąłem klej w kołnieżach denka i wyrwałem ten pasek bez najmniejszego kłopotu. Wkleiłem na lepszy klej niż chińczyk. Potem zabawa z wkładką. Zależało mi żeby mieć ten sam kluczyk co i do bocznych toteż poprosiłem Pana Marcina Z expeditioncases (pozdrawiam i polecam) o dosłanie mi wkładki. Niestety nie miał akurat wkładki o tym samym numerze wiec podesłał mi inna i pare blaszek. Czas operacyjny dostosowania wkładki pod kluczyk 15 min. Potem zabawa z wpasowaniem. Obyło się bez wiekszej rzeźby. Tylko skośny płaskowniczek musiałem dorobić, reszta z zestawu. Zabawa polegała na tym aby rozminąć się z mocowaniam kufra. Zaznaczam że oryginale mocowania odblasków ze stelaży zostały odcięte podczas montazu kufrów bocznych. Niby to GIVI a jednak było trochę zmodyfikowane.

Fakt podpora stelaża kufra zasłania światło klapki ale tak 60% powierzchni jest wystarczające żeby napakowac tam sporo gratów.

« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2021, 19:42:39 wysłana przez Naczelnik »

Offline RyWin

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Luty 2021, 21:19:00 »
No, Panie Naczelniku...... Szacun!
Wgląda naprawdę nieźle.

Ja mam taką skrzyneczkę z nakładkami alu, więc ciąć nie będę.

Może rozpatrzę sugestię Krzycha ha/o

Offline Naczelnik

• Klakier
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Luty 2021, 21:27:54 »
Pieprzone mokre lagi i podejście serwisu... o^
Zachodze w głowe co i po co zmienili bo przecież TSAS już jest poliftach i nie słychać o nieszczelności.

Dzięki@RyWin