Autor Wątek: Akcesoryjny wydech  (Przeczytany 1935 razy)

Offline soql

  • Sierściuch
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: Cieszyn
Akcesoryjny wydech
« dnia: 14 Styczeń 2021, 20:23:06 »
Właśnie kupiłem (mogę chyba tak powiedzieć choć moto, ze względu na pogodę, stoi jeszcze u byłego właściciela) TT 1050 Sport z 2019r i chciałbym wymienić tłumik bo ten fabryczny nie pasuje mi wizualnie, a z tego co słyszę w różnych filmikach, akustycznie też nie powala. Nie szukam jakiegoś wyjątkowo głośnego wyjca, chodzi mi bardziej o podkreślenie dźwięku, obniżenie masy, no i poprawę estetyki. Zainteresowały mnie produkty SC Project (nowa linia SC1-R, X-Plorer) jednak ceny mają kosmiczne. I tutaj pytanie mam, czy słyszeliście kiedykolwiek o marce Delkevic ? Mają ciekawy wydech (tak się przynajmniej wydaje) X-OVAL TITANIUM. Jeżeli wiecie coś więcej na ten temat, proszę o info. Nie chciałbym się wpakować w jakąś chińszczyznę. No chyba, że macie inne propozycje dla rocznika 2019.
Pozdrawiam.

Offline Jaca78

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Explorer
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Akcesoryjny wydech
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Styczeń 2021, 23:01:26 »
Delkevic to jedna z szanujących się marek. Jednak żaden dźwięk nagrany komórką czy kamerą nie odda rzeczywistości i to może wprowadzić w błąd. Ja mam scorpiona slip - on serket i fajnie wymiata jak dla mnie. Daje fajnie dźwięk basowy a przy wyższych obrotach muzyka dla moich uszu...,ale to jest moje subiektywne zdanie. Zależy kto co lubi i czego oczekuje. Zapewne nagrany dzwięk z mojego komina nie odda to co w rzeczywistości usłyszysz. --I
Pozdrawiam,
Jacek

Offline soql

  • Sierściuch
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: Cieszyn
Odp: Akcesoryjny wydech
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Styczeń 2021, 08:52:54 »
Jasna sprawa z tym dźwiękiem, wiem, że usłyszeć klang na żywca to zupełnie inna bajka. Chodziło mi o markę Delkevic, czy waszym zdaniem to jakaś lipa czy w miarę konkret, bo jak już pisałem, ich wyroby zdają się być całkiem do rzeczy. W międzyczasie trochę powęszyłem po innych forach, poczytałem trochę materiałów/opinii zagranicznych na temat Delkevic i wygląda to dość dobrze, więc chyba jednak pójdę w tą stronę :)

Offline Pawlo

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Akcesoryjny wydech
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Styczeń 2021, 19:23:59 »
Delkevic'a na żywo nie widziałem ani nie słyszałem, ale też się poważnie zastanawiałem nad ich wydechem. Ze względu na cenę i dostępność zmieniłem wydech na Scorpiona, ale model Factory Oval Slip-on, bo nie mam Sporta tylko starszy model SE. Wykonanie tego wydechu jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie, wręcz idealne, nie ma się do czego przyczepić. W moim podpisie poniżej masz linka do filmu, jazda bez DB-killera, dźwięk z GoPro 8 - w rzeczywistości bez DB-killera jest głośno, okrutnie niski i męczący bass, na krótkie latanie po mieście daje radę. Na co dzień latam z DB-killerem i wtedy wydech jest idealny na każdą okazję, fajnie podkreśla dźwięk "tripla" + lekki "popcorn" przy hamowaniu silnikiem, no i nie męczy w trasie. Różnica w masie w porównaniu do ori oczywiście masakra ;)
Duke 690 '11 + Tiger 1050 SE '10
You are not allowed to view links. Register or Login 🏍💨
You are not allowed to view links. Register or Login 💥

Offline soql

  • Sierściuch
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: Cieszyn
Odp: Akcesoryjny wydech
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Styczeń 2021, 21:46:19 »
Fajny filmik w dobrej jakości, no i klang, bomba :). Niestety, jakoś nie potrafię namierzyć żadnej oferty Scorpiona do mojego rocznika. Jak na razie to biorę pod uwagę coś takiego.
You are not allowed to view links. Register or Login
Tytanowego Delkevica do mojego rocznika też nie potrafię znaleźć (a nie chcę błyszczącego :)).
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2021, 22:28:47 wysłana przez soql »

Offline Janosik

  • Sierściuch
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: Cięcina
Odp: Akcesoryjny wydech
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Październik 2021, 13:29:18 »
A sobie taki zapodałem, GPR Scarico M3 z homologacją.
Mocowanie było dedykowane do BMW R1200R, dopasowałem do mojego.
Fajnie brzmi i nie zagłusza   :).