Autor Wątek: Przesyłki z UK  (Przeczytany 922 razy)

Offline biblo

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 838
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Przesyłki z UK
« dnia: 25 Styczeń 2021, 11:03:14 »
Panowie, może któryś z Was sprowadzał coś/kupował online w UK w tym roku? Jak wygląda sprawa z kosztami przesyłek, cłem, VAT-em? Od razu dodam, że nie chodzi mi o drobiazgi, które omijają odprawę celną, lecz o droższe rzeczy lub zakupy na firmę.

Póki co, to na worldoftriumph cena za przesyłkę do PL podskoczyła do min. 36 GBP, a przy podsumowaniu zamówienia ich ceny nie robią się netto... Czyli, jeśli zakupy online w UK będą wyglądały tak, jak z innych krajów poza UE, to na naszej granicy zostanie doliczone cło i VAT (do ich kwoty brutto, czyli z angielskim VAT-em!).

Na brytyjskim eBayu już podawane są dodatkowe opłaty importowe przy zakupie do Polski. Przy towarze za 100 GBP i koszcie przesyłki 15 GBP doliczają ok. 26 GBP z tytułu wspomnianych opłat. Jest to dokładnie nasz VAT naliczony od wartości celnej, czyli ceny towaru powiększonej o koszt transportu.

Wygląda to wszystko trochę nieciekawie i zanosi się, że dotychczasowe "drogo" zamieni się w baaardzo drogo...
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń 2021, 11:05:01 wysłana przez biblo »
Pozdrawiam,
Jacek
_______________________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650A V-Strom|TEx XC + Honda Forza 350|

Offline chudy1982

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 530
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Wasilków
Odp: Przesyłki z UK
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Styczeń 2021, 11:29:09 »
Już nawet w UK nie szukam części bo po prostu się to przestało opłacać.
Kolejny temat to jak to wpłynie na cenę części do naszych Triumpów u dealerów w PL.
Przeglądałem ostatnio clictrans żeby zobaczyć jakie są obecnie koszty transportu motoru z UK do PL.
To większość transportów nawet ofert od przewoźników nie ma, a jeśli są to ceny ponad 2x większe niż w zeszłym roku. Mi w zeszłym roku koszt transportu z okolic Londynu pod Białystok były 1100-1200 PLN.
Teraz w okolice łodzi krzyczą busiarze 2500.

 

Offline ODKRYWCA

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 1 410
  • Opinia +0/-0
Odp: Przesyłki z UK
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Styczeń 2021, 13:30:41 »
Dlatego niektórzy zapełnili magazyn w 2020r. przeczuwając wzrost cen ;) ;)