Autor Wątek: Modyfikacja sprzęgła  (Przeczytany 2179 razy)

Offline Demus

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 955i
  • Miejscowość: Legnica
Modyfikacja sprzęgła
« dnia: 20 Październik 2021, 19:51:31 »
Witam. Zastanawiałem się co zrobić aby sprzęgło w moim Tygrysie pracowało lżej. Dokonałem małej modyfikacji polegającej na zamianie dźwigni sprzęgła (element montowany w pokrywie sprzęgła nr 1170662) na dźwignię od nowszego modelu Tigera 955 (nr 1170683) która ma dłuższe ramię. Ta sama dźwignia była montowana w silnikach 1050. Dodatkowo linkę sprzęgła poprowadziłem obok silnika i wyprostowałem metalowy odcinek pancerza z dwoma nakrętkami, który był gięty pod dość ostrym kątem. Po dzisiejszych testach stwierdzam, że jest to bardzo dobrze wydane 44 zł (tyle kosztowała pokrywa sprzęgła wraz z dźwignią, śrubami i uchwytem linki od Sprinta ST 1050) i polecam taką przeróbkę posiadaczom szprychowych Tigerów 955.

Offline motosimsun

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
Odp: Modyfikacja sprzęgła
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Marzec 2023, 14:48:28 »
Z których roczników Sprinta ( a może ogólnie: silnika 1050) można brać to ramię do Tigera 955i ?

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

Offline Demus

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 955i
  • Miejscowość: Legnica
Odp: Modyfikacja sprzęgła
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Kwiecień 2023, 20:40:56 »
Zestawienie modeli z dłuższą dźwignią: You are not allowed to view links. Register or Login

Offline motosimsun

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
Odp: Modyfikacja sprzęgła
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Kwiecień 2023, 20:48:40 »
Dzięki.
Z Twojej modyfikacji zaczerpnąłem zmianę prowadzenia linki ( wypróbowałem parę możliwości) oraz kształt końcówki przy silniku. Teraz jest gładko przy włączaniu i wyłączaniu sprzęgła. Na zmniejszeniu siły potrzebnej do włączania sprzęgła aż tak bardzo mi nie zależy tymbardziej, że ceny części szybują w kosmos.
Fajne pomysły. Dzięki