Autor Wątek: Rozrusznik.  (Przeczytany 209 razy)

Offline Fiftof

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 955i
  • Miejscowość: Lubsko
Rozrusznik.
« dnia: 25 Październik 2021, 08:11:40 »
Witam wszystkich serdecznie. Być może znowu mam nietypowy problem i dlatego stawiam na rozrusznik.
A teraz do sedna.
Akumulator naładowany,powiedzmy świeżo po odłączeniu od prostownika...rozrusznik kreci bardzo powoli,ale tygrysek odpala...ładowanie podczas jazdy oscyluje między 13.5-14.2.
W miarę jeżdżenia i zatrzymania na krótką chwilę ,Moto kreci tak ciężko,a napięcie spada do 7-8v. Wczoraj po przejechaniu od odpalenia ok 10km ,zgasiłem i po minucie postoju już nie zapalił...
Moje pytanko,czyszczenie rozrusznika z wymiana szczotek? Gdzie takie szczotki kupić?.
Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.pozdrawiam Krzysiek

Offline ODKRYWCA

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
Odp: Rozrusznik.
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Październik 2021, 09:59:46 »
To że ako niby prosto od prostownika itd nic nie znaczy. Z fabrycznej mocy rozruchowej mogło mu zostać 50% albo i mniej pomimo, że ładuje się do prawidłowego napięcia. Ważne, że napięcie ładowania masz ok bo byłoby drożej :) Sprawdź dla 100% pewności ako pod obciążeniem. Jak nie masz przyrządu to podjedź do jakiegokolwiek warsztatu i niech ci to zrobią. jak będzie na 100% o.k. pozostaje rozrusznik, ale najpierw sprawdź kable masowe bo lubią się zasiarczyć. Rozrusznik jeśli to byłyby szczotki a nie uzwojenie to groszowa sprawa. Nie wiem czy oryginalne jeszcze można dostać ale magicy od regeneracji alternatorów i rozruszników coś dobiorą. Gdybyś chciał wymienić cały bez zabawy w regenerację to daj znać miałbym dla ciebie po taniości w idealnym stanie.