Autor Wątek: Jakie motocykle wam się podobają oprócz Tigera?  (Przeczytany 7777 razy)

Offline strażowy

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
  • Tiger = użytkowe enduro = :) :) :)
  • Motocykl: 955i
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Jakie motocykle wam się podobają oprócz Tigera?
« Odpowiedź #45 dnia: 02 Luty 2019, 10:02:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login

...
Stażowy, ja lubię jeździć na motocyklach, które mi się podobają
...
 Jak Wy będziecie wydawać kilkadziesiąt tysięcy na nowy motocykl to ja Wam w tym przeszkadzał nie będę.

hehe, no jasne, chyba większość z nas tak właśnie ma a że gusta u nas nieco odmienne to i może ogólnie zdrowiej dla motoryzacji   ;D

a co do "przeszkadzania" - skoro takową dyskusję odbierasz jako przeszkadzanie to dziwi mnie fakt że tu wpisujesz swoje przemyślenia...  ::) ...ja dla odmiany lubię się zapoznać z innymi punktami  widzenia co by porobić stosowne przemyślenia które potem źycie weryfikuje . Wiedza i doświadczenia forumowiczów są wg mnie bezcenne.....i na bank mi nie " przeszkadzają"  ;)

...faktycznie , może naród ma  gumkę lekko napiętą w majtasach bo jazdy ostatnio niewiele   o/^
Pozdrawiam z Poznania

Offline intruz

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Lębork
« Odpowiedź #46 dnia: 02 Luty 2019, 12:28:48 »
Chemik, nikt tu raczej Tobie w kieszeń nie zagląda.Twoj wybór motocykla to Twoja sprawa i nie musisz nikogo przekonywac o slusznosci wyboru. Jednak sam zacząles porownania na temat cen.  Zyczę Tobie satysfakcji z nowego nabytku jak i tego abysmy spotkali  sie w tym samym miejscu za te 4 lata i mogli wymienic sie doswiadczeniami  potwierdzając zalety  porownywanych tutaj modeli.701 to niewątpliwie fajny motocykl.
Wiem że trudno w takiej sytuacji opanować emocje związane z zakupem i nie bardzo jest sens się spierać o słuszność wyboru tym bardziej że każdy z nas już wybrał, nie mniej oceniając parametry i wlasciwowsci  jesteś w dużym błędzie porównując co poniektóre z wymienionych. Choć w wyborze nie kierujemy sie tylko suchymi liczbami bo ważne jest też to że moto ma nam się podobać i wzbudzać emocje to jednak starajmy się w tych porownaniach zachować odrobinę obiektywizmu odnosząc się do rzeczywistych faktów.

Wspomnianym nazwijmy to przewrotnie "budżetowym" kitem (dobrze doczytalem, 1000€ za owiewkę i lampę???) i tak nie osiągniesz parametrów użytkowych AJP i nizszej finalnie cenie.  Mówimy tutaj o owiewce, większym zbiorniku i wygodnej kanapie zamiast drewnianej deski. Nie wspominając już tutaj o wydechu i kilku innych pierdołach.

Pisząc o większej mocy która i tak dostępna jest w wyższym zakresie obrotów i dedykowana z myślą o wersji supermoto i średnio  przydatne w terenie to jak spieranie się dzieci w przedszkolu że moja zabawka jest lepsza, ale ok możemy się tutaj trzymać liczb i przyznać ten parametr jako plus dla 701 ;)

Co do obaw w kwestii rozpoznawalnosci marki  AJP za 4  lata najwidoczniej nie prześledziłes historii marki, a w swoim "research" ograniczyłeś się do naszego rodzimego rynku i mozemy uznc ze na tej podstawie Twoje obawy mogą się wydać zrozumiałe co nie znaczy że słuszne.

W przypadku AJP na obiektywną ocenę z perspektywy uzytkowania na dluzsza metę nadal za wcześnie, możemy sobie poteoretyzować i porownac suche liczby i pierwsze odczucia, chociaż na temat 701 juz można powiedzieć coś więcej...i niestety wyglada na to ze daleko jej do marki premium za jaką sie uwaza.

Ps. Rozumiem ze w swoim porównaniu takie  parametry jak skoki zawiasu i prześwit  pominałes celowo ;)

« Ostatnia zmiana: 02 Luty 2019, 16:07:03 wysłana przez intruz »
LS 650/VS1400/XL1200C/FLSTN/ WR250R / XT 660R - TT 800 XCx - AJP PR7

Offline Peter75

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Gdynia
« Odpowiedź #47 dnia: 02 Luty 2019, 17:44:13 »

Zamówiona 14 stycznia. 30 stycznia była gotowa do odbioru. :) Odnoszę dziwne wrażenie, że jestem pierwszym w kraju, który ma MY2019. :)

Gratuluję i życzę wielu bezproblemowych kilometrów   o- -o

Offline Peter75

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #48 dnia: 02 Luty 2019, 18:44:42 »

Kupując kit od Rade Garage cena 701 ciągle będzie poniżej ceny AJP.

Być może, ale żeby doposażyc Huśkę do poziomu AJP ciągle trzeba dołożyć kolejne 1 - 1,5 tys. ojro a nie rozmawiamy tu o "drobnych".
Inwestując w poprzednie motocykle po kilkanaście tysięcy złotych w celu dostosowania ich do swoich wymagań i tak naprawdę nigdy nie osiągając ideału zdecydowałem się na PR7.Motocykl tak naprawdę gotowy do wyprawy, a nie kolejny zestaw do majsterkowania.

Każdy z nas ma inne oczekiwania i wymagania oraz, co chyba najważniejsze kupuje motocykl z innym przeznaczeniem.

Tobie pasuje Huśka, mi AJP i miejmy nadzieję że oboje będziemy zadowoleni.

Nie mam zamiaru przekonywać Cię, że moje jest lepsze.

Po prosto porównujemy dwa motocykle o zbliżonym przeznaczeniu i w podobnej cenie ustalając co "fabryka" daje w tejże cenie.

Offline X ELEVEN

• Klakier
  • Opinia +0/-0
  • "Wstań rano koło 5 tej, latem to już widno...
  • Motocykl: 885
  • Miejscowość: Sieradz
« Odpowiedź #49 dnia: 03 Luty 2019, 14:42:53 »
Ja to bym w garażu postawił jeszcze Bonneville-a, Cagiva Elephant 900, ZZR1400 i któregoś z trojaczków z R6 silnikiem z lat 80 tych :) najlepiej Hondę CBX :)  o/"
Maciej B. X-eleven
CB1100 X11 / Mojito Custom 125 / LS SP250 / Tiger 885

Offline chemik

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: Wrocław
« Odpowiedź #50 dnia: 04 Luty 2019, 08:05:56 »
2 dni byłem odcięty od internetu, a tu tak dyskusja rogorzała. ;)

7. Huska jest dwuosobowa - po co?

Aby rwać dziewczyny. ;)

a co do "przeszkadzania" - skoro takową dyskusję odbierasz jako przeszkadzanie to dziwi mnie fakt że tu wpisujesz swoje przemyślenia...  ::) ...ja dla odmiany lubię się zapoznać z innymi punktami  widzenia co by porobić stosowne przemyślenia które potem źycie weryfikuje . Wiedza i doświadczenia forumowiczów są wg mnie bezcenne.....i na bank mi nie " przeszkadzają"  ;)

Oj, mi tez nie przeszkadzają, tylko nie lubię, jak ktoś, kto mnie w ogóle nie zna pisze "Trzeba było kupić..." Otóż nie, nie trzeba było.

Wspomnianym nazwijmy to przewrotnie "budżetowym" kitem (dobrze doczytalem, 1000€ za owiewkę i lampę???) i tak nie osiągniesz parametrów użytkowych AJP i nizszej finalnie cenie.  Mówimy tutaj o owiewce, większym zbiorniku i wygodnej kanapie zamiast drewnianej deski. Nie wspominając już tutaj o wydechu i kilku innych pierdołach.

Ale mi owiewka niepotrzeba, więc nie będę inwestował we wspomniane 1000 Euro. Kanapa w husce mnie nie przeraża, dla mnie jest OK. Na PR7 nie siedziałem więc nie mam porównania. Wydech 701 ma, więc nie ma konieczności zmiany.

Pisząc o większej mocy która i tak dostępna jest w wyższym zakresie obrotów i dedykowana z myślą o wersji supermoto i średnio  przydatne w terenie to jak spieranie się dzieci w przedszkolu że moja zabawka jest lepsza, ale ok możemy się tutaj trzymać liczb i przyznać ten parametr jako plus dla 701 ;)

Ej, trochę nadinterpretujesz fakty. Silnik LC4 historycznie wywodzi się z motocykli enduro. Charakterystyka tego silnika dobrana jest właśnie pod ten segment i dopiero stąd trafił do SM. Przebieg momentu obrotowego, jak na singla jest wypłaszczony. To tak jakby dyskredytować KTM 790ADV, gdyż ten ma silnik rodowodem z Duka, a na dodatek wykastrowany mocą o 30KM.
Silnik w 701 to akurat jej największy atut.

Co do obaw w kwestii rozpoznawalnosci marki  AJP za 4  lata najwidoczniej nie prześledziłes historii marki, a w swoim "research" ograniczyłeś się do naszego rodzimego rynku i mozemy uznc ze na tej podstawie Twoje obawy mogą się wydać zrozumiałe co nie znaczy że słuszne.

Wiem, czym jest AJP na świecie. Lecz tak, pisałem w szerokim kontekście rozpoznawalności marki w kraju. To tu motocykl się kupuje, użytkuje, serwisuje i sprzedaje. I o ile z częściami do silnika może nie być problemu, to jak połamie się owiewka, albo chłodnica to mogą być kłopoty z dostępnością. Tak, wiem, że dealer ściągnie w 2 tygodnie. Tylko czy za 4 lata dealer w Polsce będzie ciągle istniał? Nie mówiąc/pisząc już o rynku części używanych. Potencjalnie problem może pojawić się też przy odsprzedaży, bo na rynku zdecydowanie mniej jest entuzjastów egzotyki. Mam 2 kumpli, którzy mieli AJP (aczkolwiek nie PR7) i oboje sprzedali po sezonie użytkowania. Oboje mieli problemy z odsprzedażą.

W przypadku AJP na obiektywną ocenę z perspektywy uzytkowania na dluzsza metę nadal za wcześnie, możemy sobie poteoretyzować i porownac suche liczby i pierwsze odczucia, chociaż na temat 701 juz można powiedzieć coś więcej...i niestety wyglada na to ze daleko jej do marki premium za jaką sie uwaza.

Zgłębiłem temat przed zakupem dość dokładnie. Wiem jakie 701 ma bolączki i jestem ich świadom. A przypadku AJP to taka trochę niewiadoma, bo mało tego jeździ. Ja nie lubię aż takiego ryzyka.

Ps. Rozumiem ze w swoim porównaniu takie  parametry jak skoki zawiasu i prześwit  pominałes celowo ;)

Tak. Tak samo jak dłuższe o 66% interwały serwisowe w 701. I pewnie jeszcze wiele innych różnic na plus i na minus każdego z tych motocykli.

Być może, ale żeby doposażyc Huśkę do poziomu AJP ciągle trzeba dołożyć kolejne 1 - 1,5 tys. ojro a nie rozmawiamy tu o "drobnych".

Pod warunkiem, że komuś na takim wyposażeniu zależy. Zauważ, że nigdzie nie napisałem, że mi potrzebna owiewka. Była ona wspomniana w kontekście estetycznym.

Inwestując w poprzednie motocykle po kilkanaście tysięcy złotych w celu dostosowania ich do swoich wymagań i tak naprawdę nigdy nie osiągając ideału zdecydowałem się na PR7.Motocykl tak naprawdę gotowy do wyprawy, a nie kolejny zestaw do majsterkowania.

Mnie majsterkowanie nie przeraża, zwłaszcza, że dołożenie do 701 owiewki + handbarów + płyty pod silnik to jedno sobotnie popołudnie z piwkiem w ręku (o ile komuś wszystko to potrzebne). Płytę bagażową, czy tyle stelaże boczne, jak ktoś chce to musi dołożyć do obu motocykli. A do 701 wybór tych akcesoriów jest zdecydowanie większy.

Każdy z nas ma inne oczekiwania i wymagania oraz, co chyba najważniejsze kupuje motocykl z innym przeznaczeniem.
Tobie pasuje Huśka, mi AJP i miejmy nadzieję że oboje będziemy zadowoleni.
Nie mam zamiaru przekonywać Cię, że moje jest lepsze.
Po prosto porównujemy dwa motocykle o zbliżonym przeznaczeniu i w podobnej cenie ustalając co "fabryka" daje w tejże cenie.

I to jest dobre podsumowanie tego wątku. Z tym, że porównanie zaczęło się od moich osobistych preferencji, które niekoniecznie muszą odpowiadać Waszym. Mi nie podoba się ani 701 (o czym napisałem na samym początku), ani PR7, z tym, że ten drugi nie podoba mi się bardziej. Tak czy siak cieszę się, że PR7 jest w ofercie, bo nawet jeśli zupełnie nie jestem zainteresowany jego kupnem, to nawet nieświadomie na tym zyskuję poprzez to, że na rynku pojawia się nowy gracz, który wymusza na innych jeszcze większą konkurencję. A konkurencja producentów jest dobra dla klienta. I tak Kowalski woli 701, Nowak PR7, a Wiśniewski twierdzi, że oboje to idioci, bo mogli kupić choppera z frędzlami.

A pozostając w temacie motocykli, które mi się podobają oprócz tigera, to podobają mi się nowe lekkie enduro/cross. Zauważyliście, że mniej więcej od roku 2015-2016 producenci zaczęli przywiązywać większą wagę do ich wyglądu? Wcześniej w tym segmencie motocykle miały urok kowadła, gdyż liczyły się ich parametry użytkowe. Od 3-4 lat przykłada się większą wagę do stylistyki i to nie tylko tej ogólnej bazującej na całościowym kształcie motocykla, ale też na detalach takich jak półki, podnóżki, zestawienie kolorów itp. itd.

Offline Peter75

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #51 dnia: 04 Luty 2019, 14:42:01 »
Pojawiła się też nowa, trochę bardziej hardcorowa opcja.
Na minus okresy przeglądowe oraz zbiornik paliwa.

Offline chemik

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #52 dnia: 04 Luty 2019, 14:53:46 »
Myślałem o niej. Niestety wymiana oleju co 1000km i masa 130kg (przy mocy 23KM) skutecznie mnie zniechęciły. Ale motocykl pewnie osiągnie sukces sprzedażowy podobny do "sióstr" CRF250L oraz CRF250Rally.

Offline intruz

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: Lębork
« Odpowiedź #53 dnia: 04 Luty 2019, 18:45:45 »
Zamysł hondy  był dobry ale coś chyba jednak nie wyszło, być może honda poległa w starciu z normami Euro. W tych 3 parametrach  kompletnie brakuje spójności i logiki interwały serwisowe 1000km  - 25KM - cena 45 tyś zł ! Ciężko tu wróżyć sukces bo tak naprawdę nie wiadomo do czego ten sprzęt ma służyć, chyba że będzie można jakoś odblokować trochę dodatkowych KM.
LS 650/VS1400/XL1200C/FLSTN/ WR250R / XT 660R - TT 800 XCx - AJP PR7

Offline chemik

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #54 dnia: 04 Luty 2019, 18:57:54 »
Zamysł hondy  był dobry ale coś chyba jednak nie wyszło, być może honda poległa w starciu z normami Euro.

Dokładnie tak. Zadanie domowe dla niewierzących: sprawdź specyfikację tego motocykle na rynek USA. ;)

Offline Peter75

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #55 dnia: 04 Luty 2019, 23:05:59 »
Zamysł hondy  był dobry ale coś chyba jednak nie wyszło, być może honda poległa w starciu z normami Euro.

Dokładnie tak. Zadanie domowe dla niewierzących: sprawdź specyfikację tego motocykle na rynek USA. ;)

45+,slprawdzone już dawno temu  >:D Przeglądy,czyli tak naprawdę wymianę oleju przy jeździe "turystycznej" można wydłużyć do 3000km.
Acerbis pewnie wypuści akcesoryjny zbiornik.
Tu jest fajny artykuł, patrz pkt.4

Widać, że coś się dzieje w tej klasie motocykli.

Offline karson

• Moderator forum
  • Stary kocur
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 955i
  • Miejscowość: Częstochowa
« Odpowiedź #56 dnia: 04 Luty 2019, 23:49:41 »

Widać, że coś się dzieje w tej klasie motocykli.

Dzieje się, zawsze tak było. To sport wyczynowy przeciera szlak, a następnie jest to "kopiowane" dla szerokich mas.
Oczywiście w tańszej wersji.
Pisałem już o tym.

Odp: Tenereczka.
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Styczeń 2019, 16:41:31 »

Kiedyś przeciętna pojemność silnika w motocyklach startujących w Rajdzie Dakar wynosiła 700cm. ( 10 lat temu )
Teraz ta pojemność wynosi 450cm. I z tej pojemności wyciskana jest niesamowita moc. Waga również mocno poszła w dół.
Piszesz: i interwałami serwisowymi nie krótszymi niż 5 tys. km
To jest marzenie ściętej głowy, W tych silnikach olej wymienia się po każdym odcinku specjalnym. W warunkach "cywilnych" Można by było wydłużyć do ok. 3-5 tyś.
Nie mówiąc już o cenie takiego moto. Cena z pewnością by zabiła  :(
A CRF 250L to można legalnie najwyżej pojechać po asfalcie do najbliższego lasu i tam nielegalnie wyszaleć się.
FJ 1200 , TDM 850 , Tiger 955i

Offline Kris78

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcA
  • Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
« Odpowiedź #57 dnia: 26 Luty 2019, 10:04:18 »
  Honda fajna o moc nie ma co sie bac bo napewno jest tylko zdlawiona . Mialem wczesniejsze modele tej hondy - crf450x. Fajne modele nie wymagaly jakis wiekszych napraw ,fajnie bo walek rozrzadu na lozyskach. Ale uwazam ze ktm ,bergi ,huski  sa tansze w ekspaltacji i wiecej jest firm produkujacych zamienniki .MOwie o modelech od 11r. Honda blotnik przedni 200zl ktm 100zl . Ktm boczki na zbiornik z grafika malowana 300zl honda same naklejki na boczki 300zl  o^

Offline Majka11

• Sierściuch
  • **
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: Wielun
« Odpowiedź #58 dnia: 23 Sierpień 2019, 08:30:20 »
Od gimnazjum  o niej marzyłem i w zasadzie to mój niedzielny  motocykl który  rzadko wyciągam  z pod koca.
Tiger jest osiołkiem roboczym  do dalszych wycieczek i  dojazdu do pracy

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Offline goncior

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcA
« Odpowiedź #59 dnia: 23 Sierpień 2019, 10:36:33 »
Pieeeeekna...
Mnie coś nosi na zmianę
Tylko nie wiem czy na armaturę, bo tego jeszcze nie miałem czy może na Hondę...