Autor Wątek: Nawigacja Motocyklowa  (Przeczytany 56370 razy)

Offline wilczek

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 382
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: YellowSubmarine
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #30 dnia: 17 Sierpień 2016, 00:28:59 »
Na moto i w aucie używam garmina najcześciej . Czasem ze smartfona właśnie gogle. I rzeczywiście cos im się pieprzy, bo trasy jakie pokazuje ( wybiera) to jakieś kuriozum. Co ciekawe , zero algorytmu, powtarzalności trasy , przy kolejnym wprowadzeniu tych samych punktów start/ meta. Ostatnio z ciekawości włączyłem toto na trasie , którą znam z zamkniętymi oczami , żeby sprawdzić jak poprowadzi . I poprowadziła ...nadłożyłem kilka km i zaliczyłem niepotrzebnie ( ściągnął mnie z s8 ) wjazd do centrum miasteczka....po to, by znów wrócić na s8. Masakra. "Awaryjnie" wolę już używać janosika, mimo błędów " strzałek" przynajmniej trasę wyznacza ok.
Jestem Dzieckiem Boga

Offline Bilobil

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Opinia +0/-0
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #31 dnia: 17 Sierpień 2016, 06:57:36 »
A ja od niedawna używam aplikacji SYGIC. Mimo wcześniejszych złych opinii postanowiłem sciągnąć darmowa wersje - na 7 dni otrzymujesz pełna wersje. I jest dobrze. To co ma zrobić robi. Kwestia ustawień i zdrowego rozsądku :-). Zastanawiam się nad kupnem pełnej wersji - jest promocja ok 25 euro za wersje z traffic i cała Europą. Pozdrawiam

MaG

  • Gość
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #32 dnia: 17 Sierpień 2016, 19:14:19 »
O ile dobrze pamiętam Sygnic bazuje na danych z sieci.
Zobacz Waze też miła aplikacja, używam od kilku lat i nigdy się nie zawiodłem (kwestia ustawień)

A jak bez internetu to MapFactor Navigator

Offline elemeledudek

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #33 dnia: 17 Sierpień 2016, 21:51:30 »
PAnowie, fajnie że polecacie alternatywy, ale powiedzcie mi jedno, czy da sie tego używać podobnie jak mapy googla? Czyli przeciągając kropki czy coś tam, ustawiam sobie DOKŁADNIE jakimi konkretnie ulicami chće jechać. Wklepywanie miejscowości i pozwalanie wyznaczania trasy pomiedzy nimi programowi mi nie leży. Wiecie jak to jest podczas niedzielnych przejażdżek. NIe zależy mi aby dotrzeć do konkretnego punktu , ale na tym aby pokręcić sie po atrakcyjnych i najczęsciej bocznych dróżkach. I dlatego tak świetnie do tego nadawały sie Mapy Googla.
Nawt im nie własczałem funkcji nawigowania jako takiego, ale wyświatlało mi wybranatrasię i punkt w którym jestem. To mi wystarczało i sprawdzało sie najlepiej. Jeśłi zboczyłem z trasy poprostu widziałem czy mam ją po prawej czy po lewej i przy możliwej okazji w te stronę skręcałem.

Offline PIT

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 651
  • Opinia +0/-0
  • "Simplicity is the ultimate sophistication"
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Żywiec
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #34 dnia: 17 Sierpień 2016, 23:28:07 »
A ma ktoś doświadczenie z GPS-em NAVITEL G550 MOTO? Zdaje się być całkiem porządna ze sporym zestawem map. Jestem ciekaw jak z ich dokładnością i precyzją prowadzenia.
=The end=
MTS 😁

Offline wilczek

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 382
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: YellowSubmarine
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #35 dnia: 17 Sierpień 2016, 23:53:15 »
Elemelek, przecież taką funkcję ma każda navi....kwestia ustawienia skali i pokazuje wiele dróg w promieniu od punktu przebywania. Chyba , ze źle zrozumiałem i masz co innego na myśli.
Jestem Dzieckiem Boga

Offline mops

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: Rawicz
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Sierpień 2016, 20:09:54 »
elemelek - TOMTOM Rider ma to o co pytasz.
Jestem na INSTAGRAMIE ;-) You are not allowed to view links. Register or Login

Offline elemeledudek

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #37 dnia: 19 Sierpień 2016, 23:10:05 »
Poogladałem sobie tego TOMTOMa i faktycznie wyglada to nieźle.....ino kurde ta cena.

Offline mario

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 253
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: kąty opolskie
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Sierpień 2016, 19:55:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
O ile dobrze pamiętam Sygnic bazuje na danych z sieci.
Zobacz Waze też miła aplikacja, używam od kilku lat i nigdy się nie zawiodłem (kwestia ustawień)

A jak bez internetu to MapFactor Navigator

na smartfonie też używam MapFactor Navigator, dobrze prowadzi, MaG a korzystasz z tych darmowych map czy płatnych?, zastanawia mnie czy jest az tak duża różnica i czy warto wogole wydawac kase,

Offline szpaku

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Pleszew
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Wrzesień 2016, 19:42:21 »
Jak swego czasu używałem Larka 35 AT z  Automapą. Sprawowało to się bardzo dobrze uwzględniając jego cenę. Niestety po kilku latach zaczął gubić zasięg i padł ekran dotykowy.

Już byłem skłonny kupić porządna navi, Tom Tom'a lub Garmina, ale naszła mnie myśl o wykorzystaniu smartfona:
1. Kupiłem używkę Samsung Xcover 2 - wodo, pyłoszczelny, dobry GPS i w miarę dobre bebechy - 400zł
2. Część mocowania (metalowe), które zostało mi z Larka.
3. Stacja dokują mojego wykonania - 30zł materiał z wycinaniem - stal KO.
4. Automapa na androida - 17zł/tydzień - kupujesz kiedy chcesz.
I  Voila ;D

W miarę szybko łapie zasięg i go nie gubi. Dobra widoczność w słońcu. Łatwa obsługa.
I najważniejsze, nie ma opcji na łatwą kradzież. Można spokojnie iść zapłacić za paliwo, zjeść obiad w knajpie. Bez piłki do metalu nie podchódź >:D
« Ostatnia zmiana: 03 Wrzesień 2016, 19:45:24 wysłana przez szpaku »

Kobrzak

  • Gość
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #40 dnia: 20 Wrzesień 2016, 10:19:18 »
Ja mam tomtom rider 410, to z mapami całego świata.

Co do navi z telefonu: też jeździłem na takiej i uważałem "a po co mi navi motocyklowa". Aż nie kupiłem tomtoma. To jest całkowicie co innego. Navi w telefonie zawsze prowadzi jak najszybszą trasą. Tomtom ma te ekscytujące trasy, gdzie można sobie po prostu dotknąć miejsce na mapie a on wyznacza nam trasę do punktu i z powrotem. 3 opcje krętości i różnic wysokości. Nigdy nie zgubił sygnału, w pełnym słońcu zawsze widać.  Jak do tej pory zakup navi motocyklowej to mój najlepszy zakup mimo, że kosztował mnie 2 tysiące to nie żałuje.

Offline ODKRYWCA

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 1 410
  • Opinia +0/-0
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #41 dnia: 20 Wrzesień 2016, 15:09:26 »
Za te pieniądze to nie dziwota. Jedna z najlepszych ale i najdroższych navi na rynku. Strach odejść od motoru ;D ;D

Kobrzak

  • Gość
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Wrzesień 2016, 01:37:19 »
Ogólnie to ją zdejmuje :D Ale w komplecie są zestawy antykradzieżowe. Ogólnie rozwiązania proste a jednak navi zdjąć się nie da.
W każdym razie w Słowacji, Węgrzech i Rumunii spisywała się świetnie.
A cena bolała jak klikałem potwierdzenie przelewu, ale myślałem o Riderze od 2 lat więc przygotowałem się psychicznie :D
Tańsza opcja bez pokrowca i uchwytów antykradzieżowych to 1500 zł.

Offline biblo

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 838
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Wrzesień 2016, 08:26:27 »
Nowy Garmin Zumo 595 to ma dopiero kosmiczną cenę! Kosztuje w granicach 3,2-3,3 kPLN!
Pozdrawiam,
Jacek
_______________________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650A V-Strom|TEx XC + Honda Forza 350|

Offline Skipper

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Wrzesień 2016, 09:11:25 »
Ja się tak przygotowuję do TomTom Rider 410 (~1650PLN) - już z pół roku. Jeszcze 1,5 i kupuję :-) Twierdzisz, że po 2 latach dalej boli?
Skipper