Autor Wątek: Nawigacja Motocyklowa  (Przeczytany 56721 razy)

Offline ital

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 1 539
  • Opinia +1/-0
  • Motocykl: 1200 GT EXPLORER
  • Miejscowość: Zielona Góra
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #60 dnia: 20 Lutego 2017, 18:24:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Krótko i na temat moim zdaniem:

Dokładne mapy to podstawa, po pierwsze.
Umiejętność posługiwania się nimi, to dwa.
Dobry zmysł orientacyjny w terenie, to trzy.
Po czwarte nawigacja.

Jazda po Europie: TomTom
Chcesz jechać do ciapatych, lub na białe niedźwiedzie: ZUMO
Chcesz kupić chinola do Tygrysa, bądź pewny, że w tedy będziesz przypominał faceta idącego plażą w sandałach i białych skarpetkach.

Wybór należy do Ciebie  o/"

Pozdrawiam, Wasz moderator.......  o/^

sam bym tego lepiej nie ujął
Triumph Tiger 1200 GT PRO Explorer
Gmole Triumph Kufry Lone Rider
Garmin ZUMO XT Skid Plate Triumph

Offline magik

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 582
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 GT EXPLORER
  • Miejscowość: Nowogród Bobrzański, Kopenhaga
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #61 dnia: 20 Lutego 2017, 19:16:30 »
Nawigacja, to nawigacja. Mogą być trzy takie same, a i tak każda poprowadzi inną drogą.
Jedno jest pewne, że za dobrą trzeba dobrze zapłacić  8)
Magik

Offline mops

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: Rawicz
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #62 dnia: 20 Lutego 2017, 19:57:24 »
Mam TT Rider 400. To to samo co Rider 410 tylko nie ma tych gotowych tras i mapa tylko na europe. Po roku mogę coś napisać:

- ekran wymaga naklejenia matowej folii inaczej robi za lustro
- ekran jest czuły na spadające krople wody (mam z tego powodu wymieniony sprzęt na gwarancji - nie miałem okazji przetestować czy się poprawiło)
- mapy są w OK jak narazie nie miałem problemów
- wyznaczanie krętej trasy - fajne ale irytuje mnie fakt, że jak masz na trasie przejazdu przez jakąś aglomerację miejską to też chce mnie prowadzić po bocznych uliczkach (raz wylądowałem na jakimś blokowisku;-))
- na pierwszy rzut oka soft wydaje się być fajny ale im głębiej tym więcej baboli np: układasz sobie na kompie trasę (np jakaś pętelka po okolicy) i importujesz ją jako GPX do navi. Spróbuj zmienić miejsce docelowe z miejscem startowym  I--o I--o
- użytkownicy na forum TT rzucają mięsem za jakość połączenia głosowego po BT gdy masz włączony transfer danych tel<->GPS. Podobno jest masakra - ja tego problemu nie mam bo łącze tel bezpośrednio do Interkomu jednym kanałem a GPS drugim.
- stacja dokująca do moto o niebo lepsza niż w poprzedniej generacji TT Rider
- bateria jest super nie udało mi się jej rozładować

Jak są jakieś pytania to walcie śmiało.
Jestem na INSTAGRAMIE ;-) You are not allowed to view links. Register or Login

Offline kamil

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 811
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Płock
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #63 dnia: 20 Lutego 2017, 20:17:49 »
Tem mam TomTom Rider 400 i mogę powiedzieć, że padający deszcz potrafi uruchamiać różne funkcjonalności mapy. Ciekawe, że wymieniali na gwarancji. Potwierdzam również tragiczną jakość połączenia telefonu do rozmów przy jednoczesnym połączeniu dla danych z Trafic. Dlatego połączyłem telefon niechętnie ponownie z intercomem. Jak był połączony do navi to wyświetlał ładnie kto dzwoni. Obudowa pancerna, bateria super trzyma. Największa wada to bardzo wolno działające menu (chyba jakieś padło procesor tam włożyli do środka). Pisałem do tomtoma czy nie mogą zaktualizować softu, żeby dodać funkcję playera mp3. Podziękowali ładnie za pomysł i od roku cisza. Chyba kwestia bardzo słąbej wydajności. Szkoda bo po mimo mamy europy pozostało prawie 6 GB miejsca na muzę. Na Garminie nie ma z tym problemu. Kolejnym różnicą na niekorzyść Tomtoma z Garminem jest bark informacji o wysokości. Statystyki są, ale brak danych np. najniższy punkt trasy i najwyższy i takie tam pierdoły. W Garminie podoba mi się, że wyświetla się topologia terenu. Tutaj zwykły widok 3D. Szkoda. Generalnie ok, ale szału nie ma.

Kobrzak

  • Gość
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #64 dnia: 20 Lutego 2017, 20:47:42 »
Ja mam 410 i menu śmiga szybko a ulewny deszcz nie powodował żadnych  zakłóceń.

Według mnie idealnej nawigacji nie ma. Każda ma swoje plusy i minusy. Ja np z navi nie odbieram telefonu a muzykę puszczam z telefonu, dlatego te funkcje są mi nie potrzebne.


Offline magik

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 582
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 GT EXPLORER
  • Miejscowość: Nowogród Bobrzański, Kopenhaga
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #65 dnia: 20 Lutego 2017, 21:08:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ja mam 410 i menu śmiga szybko a ulewny deszcz nie powodował żadnych  zakłóceń.

Według mnie idealnej nawigacji nie ma...



Mądre słowa Kobrzak :)
Magik

Offline kamil

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 811
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Płock
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #66 dnia: 20 Lutego 2017, 21:09:57 »
Ja też puszczam muzę z telefonu, ale telefon mam w kieszeni. Łatwiej było by sterować tym z navi. 410 nie dziwi, że śmiga, bo się niczym innym pewnie nie różny oprócz procesora. Więc lagów już nie ma.

Offline mops

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: Rawicz
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #67 dnia: 20 Lutego 2017, 21:43:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ja też puszczam muzę z telefonu, ale telefon mam w kieszeni. Łatwiej było by sterować tym z navi. 410 nie dziwi, że śmiga, bo się niczym innym pewnie nie różny oprócz procesora. Więc lagów już nie ma.
Tomtom Rider 400 to dokładnie to samo co 410.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Jestem na INSTAGRAMIE ;-) You are not allowed to view links. Register or Login

Offline mops

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: Rawicz
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #68 dnia: 20 Lutego 2017, 21:45:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tem mam TomTom Rider 400 i mogę powiedzieć, że padający deszcz potrafi uruchamiać różne funkcjonalności mapy. Ciekawe, że wymieniali na gwarancji. Potwierdzam również tragiczną jakość połączenia telefonu do rozmów przy jednoczesnym połączeniu dla danych z Trafic. Dlatego połączyłem telefon niechętnie ponownie z intercomem. Jak był połączony do navi to wyświetlał ładnie kto dzwoni. Obudowa pancerna, bateria super trzyma. Największa wada to bardzo wolno działające menu (chyba jakieś padło procesor tam włożyli do środka). Pisałem do tomtoma czy nie mogą zaktualizować softu, żeby dodać funkcję playera mp3. Podziękowali ładnie za pomysł i od roku cisza. Chyba kwestia bardzo słąbej wydajności. Szkoda bo po mimo mamy europy pozostało prawie 6 GB miejsca na muzę. Na Garminie nie ma z tym problemu. Kolejnym różnicą na niekorzyść Tomtoma z Garminem jest bark informacji o wysokości. Statystyki są, ale brak danych np. najniższy punkt trasy i najwyższy i takie tam pierdoły. W Garminie podoba mi się, że wyświetla się topologia terenu. Tutaj zwykły widok 3D. Szkoda. Generalnie ok, ale szału nie ma.
Zgłaszasz i wymieniają. Najpierw wymienili sam wyświetlacz, nie pomogło. To przy drugim podejściu wymienili całość. Zero problemów - gwarancja Door To Door.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Jestem na INSTAGRAMIE ;-) You are not allowed to view links. Register or Login

Offline kadet

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #69 dnia: 20 Lutego 2017, 22:20:01 »
w ubiegłym roku jeszcze na DL`u jeździłem z "chińczykiem" za 100 $ chociaż na Transalpinie potrafił gubić zasięg to był ok. Routing wiadomo jak to w standardowej nawigacji. Na atrakcyjne motocyklowo trasy nie było co liczyć.
 
W tym roku inny plan.

Zainstalowałem appkę Calimoto
You are not allowed to view links. Register or Login

Oprócz tego zanabyłem uchwyt od:
You are not allowed to view links. Register or Login

zobaczymy jak to się sprawdzi.
DL 650 ---> Tiger 800 XCa--->brak danych

Offline Skipper

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #70 dnia: 21 Lutego 2017, 11:47:15 »
Dzięki Wszystkim za opinie. Mam jeszcze chwilę na pomyślenie i priorytetyzację wydatków.
 D_o
Skipper

Offline kamil

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 811
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Płock
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #71 dnia: 21 Lutego 2017, 12:06:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
Ja też puszczam muzę z telefonu, ale telefon mam w kieszeni. Łatwiej było by sterować tym z navi. 410 nie dziwi, że śmiga, bo się niczym innym pewnie nie różny oprócz procesora. Więc lagów już nie ma.
Tomtom Rider 400 to dokładnie to samo co 410.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


Skąd ta informacja jeśli można się zapytać? Wg mnie żaden producent nie wypuszcza nowego oznaczenia produktu, jeśli czegoś nie zmienia.

Offline kamil

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 811
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Płock
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #72 dnia: 21 Lutego 2017, 12:28:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Zgłaszasz i wymieniają. Najpierw wymienili sam wyświetlacz, nie pomogło. To przy drugim podejściu wymienili całość. Zero problemów - gwarancja Door To Door.
Dzięki za info. Myślałem, że już będę musiał z tym żyć. Dzwoniłem do nich i usłyszałem, że .... naprawią  ^-^. Jutro wysyłka na ich koszt.

Offline mops

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: Rawicz
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #73 dnia: 21 Lutego 2017, 20:47:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
Ja też puszczam muzę z telefonu, ale telefon mam w kieszeni. Łatwiej było by sterować tym z navi. 410 nie dziwi, że śmiga, bo się niczym innym pewnie nie różny oprócz procesora. Więc lagów już nie ma.
Tomtom Rider 400 to dokładnie to samo co 410.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


Skąd ta informacja jeśli można się zapytać? Wg mnie żaden producent nie wypuszcza nowego oznaczenia produktu, jeśli czegoś nie zmienia.
Przecież zmienił. Dał mapy na cały świat + preinstalowane ciekawe trasy ;) Taki upgrejt by TomTom ;). Oba modele zresztą maja niestety te same niedoróbki sprzętowe i oprogramowania.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Jestem na INSTAGRAMIE ;-) You are not allowed to view links. Register or Login

Offline mops

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: Rawicz
Odp: Nawigacja Motocyklowa
« Odpowiedź #74 dnia: 21 Lutego 2017, 20:49:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
Zgłaszasz i wymieniają. Najpierw wymienili sam wyświetlacz, nie pomogło. To przy drugim podejściu wymienili całość. Zero problemów - gwarancja Door To Door.
Dzięki za info. Myślałem, że już będę musiał z tym żyć. Dzwoniłem do nich i usłyszałem, że .... naprawią  ^-^. Jutro wysyłka na ich koszt.
Z tym "naprawią" to proponuję podejść na chłodno. Ja mam wymienione urządzenie ale test prysznicowy coś mi mówi że nie jest wcale lepiej.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Jestem na INSTAGRAMIE ;-) You are not allowed to view links. Register or Login