Autor Wątek: Kamera na kask.  (Przeczytany 9273 razy)

Offline mario

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 253
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: kąty opolskie
Kamera na kask.
« dnia: 17 Grudnia 2015, 22:15:59 »
Coraz częściej się zastanawiam nad takim gadżetem, może w przyszłym sezonie, na razie zbieram informacje, piszcie czym nagrywacie na co zwracać uwage przy zakupie i przede wszystkim które modele sobie od razu darować.

Offline biblo

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 838
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Kamera na kask.
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Grudnia 2015, 22:41:34 »
A znasz się na montażu filmów? I masz do tego cierpliwość?  ;) Jak nie, to kamera jest zbędnym gadżetem...

Ja mam dziesiątki giga filmów, które tylko leżą i się kurzą na dysku. W końcu przestałem używać kamery, tym bardziej, że były to dodatkowe graty do wożenia i pilnowania (baterie, ładowarka, kabelki, itd.).
Pozdrawiam,
Jacek
_______________________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650A V-Strom|TEx XC + Honda Forza 350|

Offline Pedros

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 337
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
Odp: Kamera na kask.
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Grudnia 2015, 23:31:00 »
Ja w tym roku dopiero zacząłem się interesować tym tematem.Jeśli chodzi o montaż to na razie korzystam z pomocy kolegi i już wiem , że nie jest to łatwe i wymaga dużo czasu.Nie ma też sensu trzymać wielkich surowych plików na dysku - najlepiej zmontować ciekawy , kilku minutowy film a resztę wykasować.
Jeśli chodzi o kamerkę to wszystko zależy od tego co oczekujesz i ile masz zamiar wydać.Nie ma co ukrywać , że wzorem do którego wszyscy producenci dążą i jedni zbliżają bardziej inni mniej jest Gopro.Niestety kosztuje dość sporo i trzeba sobie zadać pytanie czego się od kamerki oczekuje bo czasem można skorzystać z tańszej alternatywy.W przypadku korzystania z kamerki na moto podstawą moim zdaniem jest przynajmniej 60 klatek na sekundę - inaczej obraz często będzie niewyrażny i rozmazany.Pewne rzeczy da się wprawdzie nieco poprawić dobrym programem do montażu ale cudów nie ma jeśli surowiec bylejaki.

Offline biblo

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 838
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Kamera na kask.
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Grudnia 2015, 23:48:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nie ma co ukrywać , że wzorem do którego wszyscy producenci dążą i jedni zbliżają bardziej inni mniej jest Gopro.Niestety kosztuje dość sporo...

A trzeba jeszcze dodać do tego koszt zakupu zapasowych baterii, bo na długo nie starczają...
Pozdrawiam,
Jacek
_______________________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650A V-Strom|TEx XC + Honda Forza 350|

Offline Pedros

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 337
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
Odp: Kamera na kask.
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Grudnia 2015, 00:01:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
Nie ma co ukrywać , że wzorem do którego wszyscy producenci dążą i jedni zbliżają bardziej inni mniej jest Gopro.Niestety kosztuje dość sporo...

A trzeba jeszcze dodać do tego koszt zakupu zapasowych baterii, bo na długo nie starczają...
Baterie to pikuś - można znaleźć niezłe zamienniki w przyzwoitej cenie ale np. bardzo przydatny pilot jest droższy niż niejedna kamerka konkurencji  :))

zbych_77

  • Gość
Odp: Kamera na kask.
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Grudnia 2015, 06:46:00 »
Ja podzielam zdanie biblo.
Miałem GHOST HD DRIFT, ze wszystkimi dodatkami. Sprzedałem. Zostało mi po niej kilkadziesiąt GB niezmontowanych filmów z motocykla, nart, wycieczek po górach, pod wodą itp.
Za dużo dodatkowych czynności, ładowania, uruchamiania, mocowania, a później i tak nie ma czasu, żeby to poskładać do kupy w jakiś fajny materiał.

Kamera miała jednak fajną funkcję time lapse - robienie zdjęcia w określonych odstępach czasowych - w sumie tę funkcje polubiłem najbardziej - wystarczyło później przejrzeć zdjęcia i zostawić tylko te ciekawe.

Offline mario

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 253
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: kąty opolskie
Odp: Kamera na kask.
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Grudnia 2015, 12:51:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A znasz się na montażu filmów? I masz do tego cierpliwość?  ;) Jak nie, to kamera jest zbędnym gadżetem...

Ja mam dziesiątki giga filmów, które tylko leżą i się kurzą na dysku. W końcu przestałem używać kamery, tym bardziej, że były to dodatkowe graty do wożenia i pilnowania (baterie, ładowarka, kabelki, itd.).
masz sporo racji, też się zastanawiam czy w ogole wykorzystam prawidłowo kamere, bo bez sensu trzymać tyle nagrań, jak się nie umie skleić konkretnego filmiku,

Offline mario

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 253
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: kąty opolskie
Odp: Kamera na kask.
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Grudnia 2015, 12:57:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ja w tym roku dopiero zacząłem się interesować tym tematem.Jeśli chodzi o montaż to na razie korzystam z pomocy kolegi i już wiem , że nie jest to łatwe i wymaga dużo czasu.Nie ma też sensu trzymać wielkich surowych plików na dysku - najlepiej zmontować ciekawy , kilku minutowy film a resztę wykasować.
Jeśli chodzi o kamerkę to wszystko zależy od tego co oczekujesz i ile masz zamiar wydać.Nie ma co ukrywać , że wzorem do którego wszyscy producenci dążą i jedni zbliżają bardziej inni mniej jest Gopro.Niestety kosztuje dość sporo i trzeba sobie zadać pytanie czego się od kamerki oczekuje bo czasem można skorzystać z tańszej alternatywy.W przypadku korzystania z kamerki na moto podstawą moim zdaniem jest przynajmniej 60 klatek na sekundę - inaczej obraz często będzie niewyrażny i rozmazany.Pewne rzeczy da się wprawdzie nieco poprawić dobrym programem do montażu ale cudów nie ma jeśli surowiec bylejaki.

Gopro odpada, jeśli bym się zdecydował to raczej w przedziale 400-600 zł,

Offline biblo

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 838
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Kamera na kask.
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Grudnia 2015, 16:39:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Gopro odpada, jeśli bym się zdecydował to raczej w przedziale 400-600 zł,

Nie wiem, czy za takie pieniądze można kupić coś ciekawego, nowego... Gdzieś czytałem, że niektóre kamery występują w wersji oryginalnej i nieoryginalnej... czyli po prostu podróby  :o

A może poszukaj jakieś używanej GoPro 2 lub 3 z akcesoriami dodatkowymi? Są ludzie, którzy zmieniają elektroniczne urządzenia jak tylko pojawia się nowsza wersja...

Tu masz na przykład:

GoPro 3: You are not allowed to view links. Register or Login
GoPro 2: You are not allowed to view links. Register or Login
tu też GoPro 2, ale w większym zestawie: You are not allowed to view links. Register or Login
Pozdrawiam,
Jacek
_______________________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650A V-Strom|TEx XC + Honda Forza 350|

Offline Pedros

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 337
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
Odp: Kamera na kask.
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Grudnia 2015, 21:22:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Gopro odpada, jeśli bym się zdecydował to raczej w przedziale 400-600 zł,

Ja mam Denver 8030w i jestem zadowolony.Uważam , że w relacji jakoś/cena wypada bardzo dobrze.
Posiada wspominaną funkcję time laps , jakość filmików niezła , akcesoria pasują od Gopro.
Przed zakupem miałem wątpliwości czy ją kupić bo w sieci są marnej jakości filmy w jej wykonaniu ale w rzeczywistości jest dużo lepiej.

Offline mario

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 253
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: kąty opolskie
Odp: Kamera na kask.
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Grudnia 2015, 21:53:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
Gopro odpada, jeśli bym się zdecydował to raczej w przedziale 400-600 zł,

Nie wiem, czy za takie pieniądze można kupić coś ciekawego, nowego... Gdzieś czytałem, że niektóre kamery występują w wersji oryginalnej i nieoryginalnej... czyli po prostu podróby  :o

A może poszukaj jakieś używanej GoPro 2 lub 3 z akcesoriami dodatkowymi? Są ludzie, którzy zmieniają elektroniczne urządzenia jak tylko pojawia się nowsza wersja...

Tu masz na przykład:

GoPro 3: You are not allowed to view links. Register or Login
GoPro 2: You are not allowed to view links. Register or Login
tu też GoPro 2, ale w większym zestawie: You are not allowed to view links. Register or Login

to na pewno są dobre kamerki, ale chyba bym wolał coś mniejszego mocowanego z boku i blisko kasku, bo chciałbym tej kamerki też używać na drugim kasku na crossie, a co do mojego przedziału cenowego to na moje amatorskie potrzeby myśle starczy, może ktoraś z tych
1 You are not allowed to view links. Register or Login
2 You are not allowed to view links. Register or Login
3 You are not allowed to view links. Register or Login
4 You are not allowed to view links. Register or Login
5 You are not allowed to view links. Register or Login
6 You are not allowed to view links. Register or Login

Offline strażowy

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 1 751
  • Opinia +0/-0
  • był Tiger 955i...jest VFR 1200 cross-tur :)
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Kamera na kask.
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Maja 2016, 09:24:11 »
Cze ;)
You are not allowed to view links. Register or Login
Coraz częściej się zastanawiam nad takim gadżetem....

Nie wiem jak inni, mnie zawsze bardziej kręciły fajnie zrobione foty  podczas wyjazdów ale  lat temu  prawie 20 kamerki nie były tak dostępne jak dziś. Myślę że to podobnie jak z np interkomem, kto się przekona ten używa. To fakt że trochę z tym korowodu ale jeśli ktoś sporo jeździ po mieście, jako dodatkowy dupochron może się przydać. Co do jazdy dalszej, myślę że wygodnym rozwiązaniem jest kumaty "plecaczek" który ma możliwość trafnego kadrowania.
Pozdrawiam z Poznania

Offline Kuzomen

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 193
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Koszalin
Odp: Kamera na kask.
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Maja 2016, 12:07:45 »
Ja używam Garmina virb bez żadnych wodotrysków i jekt OK.  Dodatkowym plusem jest możliwość sterowania kamerą z nawigacji garmina zumo, której używam. Kamerka trochę cięższa niż gopro ale nie wymaga obudowy.

Offline ital

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 1 537
  • Opinia +1/-0
  • Motocykl: 1200 GT EXPLORER
  • Miejscowość: Zielona Góra
Odp: Kamera na kask.
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Maja 2016, 16:51:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ja używam Garmina virb bez żadnych wodotrysków i jekt OK.

Właśnie taką zamierzam nabyć. Możesz troszkę więcej na ten temat napisać? Masz podgląd w telefonie tego co widzi kamerka??
Triumph Tiger 1200 GT PRO Explorer
Gmole Triumph Kufry Lone Rider
Garmin ZUMO XT Skid Plate Triumph

Offline Kuzomen

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 193
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Koszalin
Odp: Kamera na kask.
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Maja 2016, 17:18:04 »
To jest podstawowy model bez bluetootha i wi-fi. Podglądu nie mam ale nie jest potrzebny wg mnie. Jedynie przez ant+ komunikuje się z nawigacją i można startować nagranie i robić zdjęcia. Ja mam kamerę na kasku więc po ustawieniu i próbach wiem co się nagrywa. Nie chciałem wchodzić w koszty bo wiem, że nie wykorzystam wszystkich możliwości kamery. Uważam, że cena ok.500 złotych jest ok.