Autor Wątek: Tiger Explorer - znane problemy  (Przeczytany 14755 razy)

Offline unek

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Explorer
  • Miejscowość: Marcinowice
Odp: Tiger Explorer - znane problemy
« Odpowiedź #60 dnia: 09 Marzec 2020, 12:00:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
'2014 nabiłem od nowości 15tys
metzelery tourance exp - pozostało 4mm bieżnika (czyli pewnie jeszcze przejedzie ok 5 tys)

A jaką masz opinię o tych oponach? Przednia nie wydaje z siebie delikatnego, pulsacyjnego "wycia" tak koło 70 km/h? U mnie tak, szczególnie przy jeździe na wprost... Podobno może to być spowodowane ząbkowaniem opony, a właśnie te gumy są podobno podatne na ten problem - już kiedyś na forum V-Stromów o tym czytałem...

Cześć! Ponieważ wątek hałasu przy 70 km/h pojawił się wczęsniej chciałem zapytać czy faktycznie ma to związek z oponami. Ja mam ten sam problem z dziwnym wyciem ale byłem skłonny przypuszczać, że to łożysko koła , ale sprawdziłem jest bez luzów i przebieg 16000 nie wskazuje by to była przyczyna. Dyfer sprawdzony, olej w porządku. Czy to faktycznie był by to problem opon? Czy więcej TEX ma ten problem i czy faktycznie ustąpiło to po wymianie opon na inne niż Metzeler?

Offline biblo

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
« Odpowiedź #61 dnia: 09 Marzec 2020, 12:45:11 »
Wymiana opon rozwiązała problem 😎
Pozdrawiam,
Jacek

Offline PIT

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
  • "Simplicity is the ultimate sophistication"
« Odpowiedź #62 dnia: 09 Marzec 2020, 23:10:10 »
Zgadzam się z przedmówcą o- -o
==Piotr==
The difference between TRI and TRIUMPH is a little umph!

Offline unek

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #63 dnia: 10 Marzec 2020, 12:04:28 »
Dzięki za odpowiedź, bo już nieszczęsne łożyska chciałem oskarżać. Na sezon wlecą Piloty bo ja raczej w teren się nie zapuszczam. A moglibyście powiedzieć jaki wy Panowie wrzuciliście gumy?  o/"

Offline biblo

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #64 dnia: 10 Marzec 2020, 12:27:35 »
Dzięki za odpowiedź, bo już nieszczęsne łożyska chciałem oskarżać. Na sezon wlecą Piloty bo ja raczej w teren się nie zapuszczam. A moglibyście powiedzieć jaki wy Panowie wrzuciliście gumy?  o/"

Ja po tych EXP-ach Metzelera zakładałem takie opony - a od razu dodam, że w teren też się nie zapuszczam, ale po gorszych asfaltach lub twardych szutrach zdarza mi się jeździć:

- Michelin Anakee 2 - przejechałem na nich ok. 19-20 kkm, praktycznie całą wyprawę do Mongolii i z powrotem, po białoruskich i rosyjskich dziurawych drogach,

- Pirelli Scorpion Trail II - też zrobiłem ze 20 kkm, ale głównie wkoło komina i po Polsce. Przód się wyząbkował, a tył wypłaszczył...

- teraz mam Michelin Anakee Adventure i jak na razie jestem bardzo zadowolony.

Poprzednim motocyklem jeździłem na Michelin Pilot Road 4 i ogólnie było OK, ale na wypolerowanych albańskich asfaltach  8) czasem się trochę ślizgałem... A obecne Piloty 5, to chyba już na tor się tylko nadają  ;)

Tu masz wątek dedykowany oponom: You are not allowed to view links. Register or Login
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec 2020, 12:30:09 wysłana przez biblo »
Pozdrawiam,
Jacek

Offline unek

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #65 dnia: 10 Marzec 2020, 13:16:23 »
 D_o Dzięki

Offline Naczelnik

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcX
  • Miejscowość: Cz-wa
« Odpowiedź #66 dnia: 10 Marzec 2020, 14:56:45 »

- Michelin Anakee 2 - przejechałem na nich ok. 19-20 kkm, praktycznie całą wyprawę do Mongolii i z powrotem, po białoruskich i rosyjskich dziurawych drogach,

Taka ciekawostka. Ja je założyłem do V-stroma i przez nie, niepotrzebnie wymieniałem łożyska w kołach. Właściwie bez znaczenia przy jakiej prędkości generował się hałas przy najmniejszym wychyleniu motocykla. Wymiana łożysk kompletnie nic nie dała... Zaznaczam od razu że nie były wypłaszczone bo zaraz po wymianie zaliczyłem trochę jazdy torowej i potem po dłuższej trasie znów śmigałem pół dnia na torze. Tylna była całkiem zamknięta, przednia prawie.

Offline biblo

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #67 dnia: 10 Marzec 2020, 15:15:26 »
Hmm... Pierwsze słyszę o takim przypadku, a są to bardzo popularne i całkiem dobrze oceniane opony...

Ja miałem je wcześniej również na kołach V-Stroma i nie zauważyłem jakiejś znaczącej głośności... Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale są chyba określane przez producenta jako 80/20 (asfalt/off), stąd może ta podwyższona głośność w porównaniu do opon typowo szosowych...

P.S. A może odwrotnie założyli Ci te opony??? ;)
Pozdrawiam,
Jacek

Offline Naczelnik

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcX
  • Miejscowość: Cz-wa
« Odpowiedź #68 dnia: 10 Marzec 2020, 21:29:54 »
Założone były prawidłowo. Poza halasem który był jednak znaczący to były bardzo ok i dokladnie jak piszesz 80/20 dlatego je zmieniłem z Anakee 3 na których kupiłem suzi. Właśnie szutry i błoto chciałem lepiej ogarniac. Dlatego jak zjade Nexty ktore są brand new to znów pomysle o czyms 80/20 bo mnie strasznie kusi Theth i podobne lekkie offy.

Offline Śmigło

• Sierściuch
  • **
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: Warszawa/Września
« Odpowiedź #69 dnia: 13 Kwiecień 2020, 21:41:33 »
Hejka,
Wybaczcie  nie chce mi się szukać po całym forum więc napiszę tutaj najwyżej admini post przesuną na właściwie miejsce 😉 szybkie info o moim Texie z 2015...od dłuższego czasu miałem objaw jakby sypało się sprzęgło (mam na myśli dźwięk dochodzący z silnika). W Almocie na bank obstawiali sprzęgło..tylko detale się różniły co do kwestii co by trzeba było wymienić...troche przypadkowa wizyta u Zajączka w Kato całkiem zmieniła sytuację...okazalo się, że już się spotkał z tym objawem i...to nie sprzęgło mi się sypało tylko alternator...koszt naprawy z renowacją niektórych elementów obił się o dwa koła i ze dwa czy trzy dni roboty...gdybym tego  nie zrobił chwilę później byłoby po moto (Zajączek też to przerobił z innym moto)
Strzała!

Offline biblo

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #70 dnia: 13 Kwiecień 2020, 22:11:21 »
A jaki masz przebieg?
Pozdrawiam,
Jacek