Autor Wątek: Jakie opony polecacie?  (Przeczytany 79026 razy)

Offline Gregor

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 546
  • Opinia +0/-0
  • W życiu piękne są tylko chwile...
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Sieraków
Odp: Jakie opony poecacie?
« Odpowiedź #135 dnia: 15 Maja 2019, 21:01:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Test opon do enduro turystycznych...
Zdrowia !

Offline cdsmarcin

  • Sierściuch
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Explorer
  • Miejscowość: Bielsk Podlaski
Odp: Jakie opony poecacie?
« Odpowiedź #136 dnia: 15 Maja 2019, 21:08:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Teraz jest TOURANCE NEXT ( zrobione 5000 km.) trzymają równie dobrze co PIRELLI i do tego motocykl jest stabilny. Polecam.

Za to ja aktualnie mam TOURANCE NEXT, przód wyząbkowany, tył już kwadratowy dlatego czas na zmianę. Nie wiem jaki przebieg zrobiły bo rok temu już na nich motocykl zakupiłem.

Offline CINU

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 477
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Kętrzyn
Odp: Jakie opony poecacie?
« Odpowiedź #137 dnia: 15 Maja 2019, 21:30:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
... przód wyząbkowany, tył już kwadratowy...

W taki sam sposób skończyły mi się zarówno ANAKEE 2 (22000 km) jak i TRAIL 2 (15000). na NEXT-ach już widzę podobną tendencję.

Offline Ezekiel

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Olkusz
Odp: Jakie opony poecacie?
« Odpowiedź #138 dnia: 01 Stycznia 2020, 10:27:19 »
Miałem anakee jeden sezon teraz mam skorpiony od 2 sezonów i te opony dały mi tyle pewności jeśli chodzi o jazdę że szok.   

ale....   


Czasami zjeżdżam z asfaltu na szuter więc strasznie ścieram i kaleczę tą oponę więc myślę o czymś 80% assfalt i 20% jakieś kamyki, szuter,leśne dukty, trawa i piasek. ( nie jakoś hardcorowo )

Myślałem o K60 Scout .

Wiem że temat wałkowany ale może ktoś ma jakieś świeże spostrzeżenia. Nie zależy mi na przebiegach bo mogę ją zmienić na koniec sezonu.

Na skorpionach super asfalt ale jak zjade na delikatny piach to koniec i szarpanie się z moto.

Offline Bandi

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Opinia +0/-0
  • Lubię powoli ....
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Warszawa
Jakie opony poecacie?
« Odpowiedź #139 dnia: 01 Stycznia 2020, 14:44:52 »
No ja wlasnie przed  tym samym dylematem,
Znajomy ujeżdżający bmw 800, jezdził do tej pory na kostce, teraz anakee adventure i bardzo poleca.
Ja zastanawiam sie miedzy nimi a tourance do małego Tygrysa
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2020, 15:04:16 wysłana przez Bandi »

Offline Robert

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Explorer XR
  • Miejscowość: Żagań
Odp: Jakie opony poecacie?
« Odpowiedź #140 dnia: 17 Stycznia 2020, 14:33:33 »
Jestem typowym asfaltowym turystą, więc drogą kupna wszedłem w posiadanie kompletu opon Pirelli Scorpion Trail II. Przed sezonem zmienię i hajda w drogę.

Offline Gregor

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 546
  • Opinia +0/-0
  • W życiu piękne są tylko chwile...
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Sieraków
Odp: Jakie opony poecacie?
« Odpowiedź #141 dnia: 17 Stycznia 2020, 16:19:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Miałem anakee jeden sezon teraz mam skorpiony od 2 sezonów i te opony dały mi tyle pewności jeśli chodzi o jazdę że szok.   

ale....   


Czasami zjeżdżam z asfaltu na szuter więc strasznie ścieram i kaleczę tą oponę więc myślę o czymś 80% assfalt i 20% jakieś kamyki, szuter,leśne dukty, trawa i piasek. ( nie jakoś hardcorowo )

Myślałem o K60 Scout .

Wiem że temat wałkowany ale może ktoś ma jakieś świeże spostrzeżenia. Nie zależy mi na przebiegach bo mogę ją zmienić na koniec sezonu.

Na skorpionach super asfalt ale jak zjade na delikatny piach to koniec i szarpanie się z moto.

Jeździłem na K60 Scout, co prawda starą Africa Twin, więc nie ta moc, co Tiger. Jak dla mnie na Afryce scouty asfalt dobrze, szutry bardzo dobrze, piasek słabo. Teraz w Tigerze ujeżdżam Pirelli Scorpion trail 2 i jestem zachwycony ale tylko jeżdżę po czarnym.
Zdrowia !

Offline maras_mws

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 425
  • Opinia +0/-0
    • Tu jestem na FB:
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Płońsk
Odp: Jakie opony poecacie?
« Odpowiedź #142 dnia: 18 Stycznia 2020, 06:51:46 »
Jak ktoś szuka czegoś co faktycznie się nadaje do jazdy w terenie (a nie tylko po twardym szutrze) to można rozważyć:
Mitas E10 Dakar
Brigestone Battlax AX41
Motoz Tractionator Adventure
i płynie teraz do Europy nowy model - Motoz Rall Z




Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Marek [maras_mws]
You are not allowed to view links. Register or Login
--
TRIUMPH Motocykle/Części/Akcesoria -sprzedam/kupię/zamienię:
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Zulakldz

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Opinia +0/-0
    • Zapraszam do subskrypcji kanału ZULAK MOTOADV
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Kłodzko
Odp: Jakie opony polecacie?
« Odpowiedź #143 dnia: 18 Stycznia 2020, 22:28:12 »
a może Pirelli Scorpion Rally Str, dość kontrowersyjna kostka, która na prawdę sprawdza się na asfalcie w różnych temperaturach, deszczu i na suchym. Zrobiłem na nich już 10tys km, jestem mega zaskoczony jak Tiger XC zachowuje się na zakrętach z nimi. W moim stylu jazdy przeważa czarny asfalt (jakieś 70%), ale jak mnie najdzie ochota to zjadę z niego w teren.

Dla mnie opona trafiła na moją liste jako number one, opinie innych użytkowników też utwierdzają mnie w tym że jest ona warta uwagi.
Zapraszam do subskrypcji mojego kanału YouTube
You are not allowed to view links. Register or Login

Facebook/ Instagram  - ZULAK Motoadv

Offline Ezekiel

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Olkusz
Odp: Jakie opony polecacie?
« Odpowiedź #144 dnia: 19 Stycznia 2020, 18:10:02 »
Zmiana opon. Jazda 70 % asfalt i 30 % szuter, kamyki,leśne dukty, trawa,piasek.   
1- Motoz Tractio ( nowe jestem ich bardzo ciekawy ) 
2- Heidenau k60 ( wszyscy się nimi podniecają )
3-Mitas E07 ( sporo dobrych opini asfalt/czarne)

Wiadomo że co jest do wszystkiego to jest do niczego ale potrzebuje trochę mięsa do jazdy po asfalcie by nie męczyło w przelotach i trochę przerw między bieżnikiem kiedy znajdę fajny wjazd do lasu żeby nie pchać tego moto i sie nie zabić na szutrze albo luźnym piachu.
Mieliśmy, mamy różne moto więc ktoś może coś napisać. Mówię o ciężkich ATV a nie leśnych przecinakach. 

Nie wiem czy nie skończy się na jakichś dobrych używkach  żeby je dojechać za 30% ceny żeby sprawdzić co i jak bo to będa moje pierwsze "kostkowe" opony. 

np: You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Wojt

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Opinia +0/-0
  • wheels must spin baby!
  • Motocykl: 1200 Explorer
  • Miejscowość: Kraków
Odp: Jakie opony polecacie?
« Odpowiedź #145 dnia: 19 Stycznia 2020, 20:13:47 »
Te opony z allegro wyglądają jakby były mocno wyząbkowane, ale może to tylko kwestia zdjęć.

Offline Cianek

  • Sierściuch
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 955i
  • Miejscowość: SinnCity
Odp: Jakie opony polecacie?
« Odpowiedź #146 dnia: 19 Stycznia 2020, 22:02:35 »
@Ezekiel  ,te opony to już szmelc.
Szkoda motoru i na pewno sobie zdania o "kostkach" nie wyrobisz (chyba że negatywne)
Moje pierwsze kostki to były Michelin T63 na tył i TKC 80 przód, jeździło mi się na tym zestawie wybornie.
Przód "można"(moja wenętrzna cebula ;) profilaktycznie co 5 tyś.obrócić , wtedy się równomierniej "wyząbkowuje"
« Ostatnia zmiana: 19 Stycznia 2020, 22:11:51 wysłana przez Cianek »
955i

Offline BartekR

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Łódź
Odp: Jakie opony polecacie?
« Odpowiedź #147 dnia: 27 Stycznia 2020, 22:23:54 »
Cześć.
Przejechałem na Pirelli Scorpion trial II ponad 12K km. Zarówno w trasie jak i po mieście, torze, lesie i piachu u mnie na wsi. Opona jest super, ale na asfalcie, niezależnie czy rozgrzanym w 35 stopniowym upale na torze czy na mokrym i zimnym w jesienne poranki. W terenie i na szutrze to już szału nie ma z takim bieżnikiem się nie poszaleje.
Testowałem też nową Tenere fabrycznie obutą w Pirelli Rally STR. Jako że to nie był mój moto to nie szalałem, ale na czarnym bardzo poprawnie, na mokrym naprawdę daje radę. Nie miałem okazji jeździć w jakim super ciężkim terenie, ale przejazd polną/leśną drogą nie zrobił na mnie absolutnie żadnego złego wrażenia. W październikowym motocyklu porównywali opony do adventure-ów zarówno on jak i off road. STR były wg. nich najbardziej uniwersalne. Polecali też nowe Continentale Trail Attack 3, ale to też bardziej na asfalt.
Obecnie mam na swoim tygrysie Pirelli Rally (bez STR). Na czarnym trochę strach, ale w poza normalnymi drogami zaczyna się życie  o/" .

Pozdro.
« Ostatnia zmiana: 27 Stycznia 2020, 22:30:47 wysłana przez BartekR »

Offline Kamil_007

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • Opinia +0/-0
  • Tekst ten to tekst osobisty
  • Motocykl: 1200 Explorer
  • Miejscowość: Marki/Warszawa
Odp: Jakie opony polecacie?
« Odpowiedź #148 dnia: 31 Stycznia 2020, 15:25:30 »
Czy ktoś z was zamówił kiedyś opony:
Metzeler TOURANCE NEXT R 150/70 R17
a otrzymał
Metzeler TOURANCE NEXT R 150/70 R17 (B)
?
Dopytałem sprzedawcy o tą "R" i otrzymałem info, że to Rear.
Mam 1200 i będzie jazda głównie po asfalcie (90%). Z tego co wiem to (B) są do niższych pojemności i BMW. Zakładać czy raczej walczyć o bez (B)? I czy w ogóle mam jakąkolwiek szansę?

Ale jestem zły... wrrr
Pozdrawiam, Kamil.

Tajger jest Tajger, kóń jakich mało.

Offline biblo

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 838
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Jakie opony polecacie?
« Odpowiedź #149 dnia: 31 Stycznia 2020, 16:05:50 »
Kamil, jak zamówiłeś przez internet, to możesz zrezygnować z zakupu bez podawania przyczyny. Odsyłasz opony na swój koszt i dostajesz zwrot całej zapłaconej kwoty.

Jeśli natomiast otrzymane opony są niezgodne z Twoim zamówieniem, to należy Ci się bezpłatna wymiana na właściwe. To sprzedawca zrobił błąd i to on ponosi odpowiedzialność (również koszty). Zarówno przy zakupie przez net, jak i w jakimś serwisie/salonie.

Z tego co się orientuje, to "litera (B) sugeruje, że konstrukcja optymalizowana pod BMW F650/F700, jakby było (C) to pod Super Tenere 1200, a bez literek to po prostu uniwersalna do każdego moto".

Czyli jeśli zamawiałeś bez jakiekolwiek literki, to takie opony powinieneś otrzymać.


P.S. Nie wiem, czy tak jest nadal, ale Metzeler produkował równolegle te opony w Chinach. I niektórzy mieli o nich kiepskie opinie... Ale to tylko wiedza z jakiegoś forum motocyklowego...  8)
Pozdrawiam,
Jacek
_______________________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650A V-Strom|TEx XC + Honda Forza 350|