Autor Wątek: Wywala płyn chłodniczy w "korku", bądź przy małych prędkościach miejskich  (Przeczytany 3591 razy)

Offline woj_s

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 955i
Hmmmm .. OK ..w wolnej chwili przy okazji przegladu wymienie wezyk na dluzszy.

Ale w moim przypadku krotszy wezyk mial zalete ... dowiedzialem sie ze mam problem z korkiem ..wlasnie przez to ..ze woda leciala na kolektor. Jakby leciala z tylu .. nie wiedzialbym o tym.

Offline wilczek

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: YellowSubmarine
termostat i korek, jak pisał Baran, to oczywiste powody ale może być jeszcze jedna , prozaiczna przyczyna. Zapowietrzony układ. A niestety niełatwo go odpowietrzyć i jeśli ktoś nie przyłożył się/zrobił to nieumiejętnie, to również mógł wywalać płyn przelewem. Węża lepiej miećdłuższego niżkrótszego ;)
Jestem Dzieckiem Boga

Offline BATMAN

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 885(i)
  • Miejscowość: Łódź
Odp: Wywala płyn chłodniczy w "korku", bądź przy małych prędkościach miejskich
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Wrzesień 2019, 21:25:45 »
Witam wszystkich, Kilka lat temu miałem podobny problem, stojąc w korku lub na światłach rósł poziom płynu w zbiorniku wyrównawczym, aż wyciekało na kata. ale że rzadko się stoi w korku to zbagatelizowałem problem i się jeździło. Niestety pewnego pięknego dnia problem się powtórzył na obwodnicy Pabianic przy 170 km/h, więc zwolniłem żeby zmniejszyć obciążenie silnika. doszło do tego że musiałem kiblować godzinę a może dwie na poboczu bo mi się gotował silnik. Szybkie pytania co się mogło stać i do roboty. Najpierw sprawdziłem odpowietrzenie, było OK. ktoś podpowiedział że może łopatki pompy się zdarły, wiec pompa została zdemontowana, pompa OK. no to może termostat uszkodzony, ale OK. no to korek, że niby nie trzyma ciśnienia, no i to był jeden z problemów, bo był po prostu zasyfiony. ale żeby nie było że wszystkiego nie sprawdziłem no to jeszcze postanowiłem wyczyścić wentylator z syfu, no i wyszło szydło z worka. Oczywiście wentylator był OK, ale chłodnica była tak zabita betonem, błotem, muchami i kamykami że po prostu nie oddawała ciepła. Przy okazji okazało się że jakieś wzmocnienie mi lata jak żyd, więc poskręcałem, następnego dnia ze trzy godziny woziliśmy dzieciaki z domu dziecka wokół budynku, więc ostatnim biegiem była dwójka na mocno otwartej przepustnicy, temperatura stabilna od tej pory wszystko w porządku.

Offline Kris78

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcA
  • Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Odp: Wywala płyn chłodniczy w "korku", bądź przy małych prędkościach miejskich
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Wrzesień 2019, 23:13:05 »
Ja wam sie pochwale mialem taka sytuacje ze wywalalo mi plyn w KTM korkiem od gory . Po przejazdzce bylem uwalony w plynie . A motocykl byl nowym nabytkiem . Ogledziny i wizualnie wszystko wygladalo ok wiec padlo podejrzenie na uszczelke ,wiec glowica zdjeta ,nowa uszczelka skrecanie i dalej wywala . Biala goraczka co jest grane a okazalo sie ze typ zalozyl korek od chlodnicy od strszego modelu i tam korki byly zaprojektowane ze wywala nim przy 1,4bara a powino byc 1,8 . Wymiana korka rozwiazala problem :0