Autor Wątek: 885i, 1999r, ogień w przepustnicach :(  (Przeczytany 3098 razy)

Offline tigerplock

  • Sierściuch
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: Płock
885i, 1999r, ogień w przepustnicach :(
« dnia: 23 Maja 2016, 22:10:42 »
Witam wszystkich, po ostatniej dosyć szybkiej trasie , podczas szybkiej jazdy zapłonęła mi lampa alladyna i silnik stracił wolne obroty, jesli przytrzymam manetką jest ok, potem znów puszczę gaśnie, wymieniałem rozrząd, i było super, czy komp odczytuje synchronizację zapłonu wraz z impulsem???? wali mi ogniem w przepustnice najbardziej w środkową, krokowy chyba jest trupem w ogóle sie nie ruszył nie nastawił się na początku nic a nic, ale skąd wali w dolot żywym ogniem?? mogłem przekręcić silnik???? znaczy przestawił się rozrząd?? dla mnie to żaden kłopot ale wolę zapytac przed tą cała akcją , może jest jakaś magia w otaczającym nas świecie :)))

Silnik w wyższych obrotach pracuje normalnie, jednak spadła mu ciuteczkę moc. potrzebuję pomocy, wielkie dzięki za info
« Ostatnia zmiana: 23 Maja 2016, 22:12:35 wysłana przez tigerplock »

Offline tigerplock

  • Sierściuch
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: Płock
Odp: 885i, 1999r, ogień w przepustnicach :(
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Maja 2016, 09:20:50 »
Naprawdę nikt nic, rozrząd jest okey, luzy na in: 0,15 na ex: 0,20  . hmmm...... chyba dzis podmienie silniczek krokowy pasuje od opla trzeba przełożyć tylko mechanizm :)

Offline tigerplock

  • Sierściuch
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: Płock
Odp: 885i, 1999r, ogień w przepustnicach :(
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Maja 2016, 23:53:46 »
To rozwiazalem zagadke, uwalony byl silniczek krokowy

Offline ODKRYWCA

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 1 415
  • Opinia +0/-0
Odp: 885i, 1999r, ogień w przepustnicach :(
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Maja 2016, 19:26:47 »
Tigerplock napisz jaki patent z tym silniczkiem krokowym od "opla" od jakiego modelu może fotka?  Może przyda się w przyszłości bo nigdy o tym nie słyszałem.

Offline blacktiger

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 625
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: 885i, 1999r, ogień w przepustnicach :(
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Czerwca 2016, 14:52:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Witam wszystkich, po ostatniej dosyć szybkiej trasie , podczas szybkiej jazdy zapłonęła mi lampa alladyna i silnik stracił wolne obroty, jesli przytrzymam manetką jest ok, potem znów puszczę gaśnie, wymieniałem rozrząd, i było super, czy komp odczytuje synchronizację zapłonu wraz z impulsem???? wali mi ogniem w przepustnice najbardziej w środkową, krokowy chyba jest trupem w ogóle sie nie ruszył nie nastawił się na początku nic a nic, ale skąd wali w dolot żywym ogniem?? mogłem przekręcić silnik???? znaczy przestawił się rozrząd?? dla mnie to żaden kłopot ale wolę zapytac przed tą cała akcją , może jest jakaś magia w otaczającym nas świecie :)))

Silnik w wyższych obrotach pracuje normalnie, jednak spadła mu ciuteczkę moc. potrzebuję pomocy, wielkie dzięki za info

A jak go pod kompa podłączyłeś to nie wurzucil od razu ze silniczek walniety? Nie dawno to z Filayem przerabiališmy, wymienił krokowy i śmiga

Offline tigerplock

  • Sierściuch
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: Płock
Odp: 885i, 1999r, ogień w przepustnicach :(
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Sierpnia 2016, 00:13:48 »
no własnie nie mam kompa ale ogarnałem to faktycznie był padnięty silniczek krokowy - profesjonalnie opisujac : nastawnik biegu jałowego, :) , po za tym zmniejsył sie ogień z przepustnic , ale sądzę iż powypalane mam gniazda, zawory i luzy są okey, w między czasie się jebłem na maszynie ale skopo luz kiedys musi być ten 1szy raz ciut zbiornik ucierpial ,  wróciła moc na 6tym biegu tygrys jedzie na maksa czyli do odcięcia bez żadnego kłopotu, polecam naprawdę wymianę rorządu, uwaga na śruby w deklu sa z gumy do żucia i gwinty pod nie tez są z gumy do żucia - polecam !!!!! mały klucz dynamometryczny,!!!!! i jaks manual,