Autor Wątek: Ile kilometrow wasze tygrychy pokonują na jednym zbiorniku?  (Przeczytany 8120 razy)

Offline RoboBat

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: Piła
Ile kilometrow wasze tygrychy pokonują na jednym zbiorniku?
« dnia: 14 Czerwiec 2016, 18:07:52 »
Dziwna sprawa. Jak kupilem moto i się z nim oswajałem tzn jeździłem spokojnie to na jednym zbiorniku dobijałem do 330 km i wtedy juz musiałem się oglądać za jakąś stacją benzynową. Teraz gdy już sprzęta nie oszczędzam to ledwo mi się udaje nakręcić 300 km. Jak to jest z waszymi maszynami?

Offline RyWin

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 447
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcA
  • Miejscowość: Wwa
Odp: Ile kilometrow wasze tygrychy pokonują na jednym zbiorniku?
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Czerwiec 2016, 20:09:52 »
Pewnie się mule, ale z ostatniej wycieczki wyszło mi lekko powyżej 400km na zbiorniku.  Do sucha wyszło by ze 450. Predkosci: ok 120-140 trasa, szutry i wertepy: do 100, bez ciężkiego terenu, bocznych kufrów i pasażerki  :).
Z modyfikacji silnika tylko filtr K&N.
Jak piszesz,  że Tobie styka tylko na 300 i nie palisz gumy, to chyba jest coś nie halo.
Rozumiem,  że trochę wiatru w oponkach masz........

Hmm, na pewno się mule.
To stwierdzam po obejrzeniu filmików zamieszczonych przez Filay'a, i po tym jak mi śmignal kolo moto w zeszłym tygodniu na Wale Miedzeszynskim......

Offline RoboBat

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: Piła
Odp: Ile kilometrow wasze tygrychy pokonują na jednym zbiorniku?
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Czerwiec 2016, 21:55:16 »
Do zera nie dopuszczam ale rezerwa zaczyna mi się palić więc jade zatankować bo nie wiem ile na tej rezerwie jeszcze przejadę. Może mój przebieg + rezerwa to by ze 400 wyszlo.

karson

  • Gość
Odp: Ile kilometrow wasze tygrychy pokonują na jednym zbiorniku?
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Czerwiec 2016, 22:20:22 »
Mój jest z 2006r. i chleje jak Ruski, 7 litrów. Nie ma różnicy czy na filtrze papierowym czy K&N
Jeździmy w dwie osoby i raczej nie mulimy sprzętu.

Offline RoboBat

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: Piła
Odp: Ile kilometrow wasze tygrychy pokonują na jednym zbiorniku?
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Czerwiec 2016, 22:59:07 »
Ja raczej latam sam i tez mam filtr KNa. Chociaż jak sprawdziłem ostatni paragon za paliwo to wlałem 15,5 litra pod korek, więc na moje to jeszcze z 7l bylo w zbiorniku czyli na jakieś 100 km ostrej jazdy. Czyli wychodzi na to że nie jest tak całkiem źle tylko wskaźnik paliwa mam chyba zjebany. A co do paliwka to macie jakieś doświadczenia czy na jakimś konkretnym sprzęt idzie lepiej czy to raczej mit. Czaję się aby lać tego droższego shella co niby czyści wtryski i poprawia osiągi, ale obawiam się, że to tylko marketing. W aucie raz zatankowałem i specjalnej różnicy nie zauważyłem bo i tak jest zamulone w stosunku do moto. Moto jednak żwawszy więc może da się coś odczuć. A świadomość, że się przy okazji wtryski przeczyściło nieco usprawiedliwia drenaż portwela.

Offline RyWin

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 447
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcA
  • Miejscowość: Wwa
Odp: Ile kilometrow wasze tygrychy pokonują na jednym zbiorniku?
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Czerwiec 2016, 23:51:18 »
Na rezerwie spoko przejezdzam 50km. Jest to bezpieczna i stestowana granica. Na szczescie w Tigerze rezerwa wali po oczach tak, ze w nocy i tak sie wiecej nie da przejechac  ;)

Dla mnie optymalne zuzycie to 5, max 6l/100km. Jak cos wiecej, to nie jestem zadowolony.

Zakladajac, ze mowimy o sprawnych technicznie maszynach, to zuzycie paliwa zalezy juz tylko od tego jak kto jezdzi (no i gdzie). Chyba po jezdzie Fazerem i pozniej totalnym skasowaniu poprzedniej FJR troche bardziej preferuje "turystyczna" jazde i stad ta ekonomika w moim wydaniu, czyli "mulenie"  ;D.

No i jeszcze podziele sie dosc swiezym doswiadczeniem a propos specyfikow do ukladow wtryskowych. W samochodzie przetestowalem na pompowtryskiwaczach i odczulem wyrazna roznice. Idac tym trybem, przy okazji w trasie wlalem do Tiger'a zakupiony na stacji STP do czyszczenia ukladow wtryskowych. Jesli jest jakas roznica, to niewielka. Ale nie zaszkodzilo i mysle, ze od czasu do czasu, szczegolnie jak sie jezdzi na roznym paliwie, to warto zastosowac taki specyfik. Aby byl od uznanego producenta.

MaG800

  • Gość
Odp: Ile kilometrow wasze tygrychy pokonują na jednym zbiorniku?
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Czerwiec 2016, 11:16:45 »
Chłopaki z Politechniki Wrocławskiej (lub Warszawskiej) zrobili pojazd który spala 1litr paliwa na 820 km. Zasłyszane w radiu.

A ja uważam że zawsze masz wybór.

! Masz moto które fajnie jeździ i sporo pali,
! Masz moto które mało pali i wolno jeździ.
... wybór należy do Ciebie.

I jeszcze widać jak dużymi krokami wchodzi w świat motocyklowy sprzęt elektryczny.
Jeździł ktoś na takim motocyklu? Jakie odczucia?
Moment wielki, prędkości też mogą być fajne, tylko zasięg ...

Przepraszam za zmianę tematu.

 

Offline RoboBat

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: Piła
Odp: Ile kilometrow wasze tygrychy pokonują na jednym zbiorniku?
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Czerwiec 2016, 15:13:27 »
Wczoraj zakończyłem test. Wcześniej zalałem pod korek i wyzerowałem licznik. Wczoraj wskazówka od paliwa prawie na czerwonym ale kontrolka od rezerwy się jeszcze nie zapaliła. Tankowanie. Zalałem znów pod korek. Weszło 15,5l. Na liczniku przejechane 304 km. Czyli spalanie OK, jakieś 5l/100km, co mnie cieszy lecz wskaźnik poziomu paliwa jakiś nadwrażliwy, bo w baku prawie 10 l a ja za stacją się już rozglądam i niepotrzebnie się stresuję.

Offline Pedros

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 337
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
Odp: Ile kilometrow wasze tygrychy pokonują na jednym zbiorniku?
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Czerwiec 2016, 16:21:58 »
Wskażniki w Tigerach tak mają - krzyczą o końcu paliwa podczas gdy można śmiał jeszcze przynajmniej ze 150 km zrobić na tym co jest. Wolę jednak to niż tak jak ma kumpel w swojej kawie - ostatnio zapaliła mu się rezerwa, a po przejechaniu ok. 15-20 km.  silnik zgasł i odpalił dopiero po dolaniu benzyny  :o

Offline WieRcik

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Opinia +0/-0
  • Urodziłem się zmęczony żyję żeby odpocząć
  • Miejscowość: HoLLyCity
Odp: Ile kilometrow wasze tygrychy pokonują na jednym zbiorniku?
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Czerwiec 2016, 22:59:39 »
A moja menda pali ile wleje i ciągle mu mało hehhehheheheh
Triumph Tiger 885 T400
Triumph Sprint 955i

Offline RyWin

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 447
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcA
  • Miejscowość: Wwa
Odp: Ile kilometrow wasze tygrychy pokonują na jednym zbiorniku?
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Czerwiec 2016, 23:26:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A moja menda pali ile wleje i ciągle mu mało hehhehheheheh

To po twardym. Bo w terenie pali tyle, ile zdąży. .......

Offline Dante

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 124
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Ile kilometrow wasze tygrychy pokonują na jednym zbiorniku?
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Czerwiec 2016, 01:08:10 »
Witka Panowie!
 Spalanie mojego moto to od 6,2 do 6,8 l/100km z filtrem KN. Wszedłem w posiadanie Tygryska w kwietniu więc na bieżąco analizuje jego apetyt. Styl jazdy raczej niemiarodajny bo z reguły na baku jeżdżę albo po mieście ("przeloty" od 2 do 5 km) albo po A4 i A1 przejazdy od 70 do 220 km 1,6-1,9 zł.  C:-)
Tankuję jedynie 98, a dziś na Shell'u 100 oktan (zobaczymy czy warto dać 5,27 zł/l). >:D
 Po zakupie motoru stwierdziłem pływanie obrotów na zimnym silniku oraz brak możliwości jego uruchomienia przy bardzo gorącym silniku. Koleś doradził mi zastosowanie 98, wraz z preparatem do czyszczenia wtrysków i układów paliwowych (w moim przypadku "Xeramic" na Orlenie) - samemu ciężko było mi w to uwierzyć, ale po przejechaniu od stacji 3,5 km do garażu i uruchomieniu silnika po kilku dniach wszelkie złe objawy przestały występować. Zatem uważam, że od czasu do czasu warto to wrzucić do baku. Nawet moja poprzednia Kawa (ur. Anno Domini 1980) paliła po zimie za pierwszym razem po dodaniu STP przy ostatnim jesiennym tankowaniu pod korek.
Nie ukrywam mojego zaskoczenia bo wcześniej wielokrotnie czytałem że tygryski palą około 5 l na setkę, ale na razie się nie czepiam bo jak pisałem wcześniej - raczej ciężko z moich "jednobakowych" przejazdów wysnuć konstruktywne wnioski.
Wtryski były regulowane rok temu więc RACZEJ nie powinny być przyczyną nieco większego apetyciku na paliwko. I "oczy w Wiśle" zgodzę się z maGiem : ! Masz moto które fajnie jeździ i sporo pali,
! Masz moto które mało pali i wolno jeździ.
... wybór należy do Ciebie.

Wcześniej na Suzi V-Strom zdarzało mi się zajść poniżej 4 l (tylko jeśli jeździłem z moim najlepszym kuzynem ;D, a 5,7 uzyskałem jedynie na przelotach przy pełnym obciążeniu bagażowym (Tankbag, trzy kufry i wałek 60 l na siedzeniu).
Nerka 
Ps. Mój komputer pokładowy raczej dobrze wylicza stawkę zużycia paliwa, ale fest późno reaguje na dolewkę  ;D

Offline strażowy

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 1 751
  • Opinia +0/-0
  • był Tiger 955i...jest VFR 1200 cross-tur :)
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Ile kilometrow wasze tygrychy pokonują na jednym zbiorniku?
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Czerwiec 2016, 09:18:33 »
Cze ;)

Po zmianie tłumika nie robiłem trasy ale coś mi się widzi że apetycik na paliwko jest większy i może 250km na zbiorniku zrobię ale dokładniejsze info po wakacjach
Pozdrawiam z Poznania

Offline RoboBat

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: Piła
Odp: Ile kilometrow wasze tygrychy pokonują na jednym zbiorniku?
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Czerwiec 2016, 22:15:00 »
Dante nie wiem czy wiesz, że nie jest zalecane wlewanie paliwa o większej liczbie oktanów niż zaleca producent. Niczego to specjalnie nie poprawia tylko więcej kosztuje.

Offline kamil

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 811
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Płock
Odp: Ile kilometrow wasze tygrychy pokonują na jednym zbiorniku?
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Czerwiec 2016, 06:58:08 »
Raczej można sobie jeszcze pare elementów w silniku przy okazji popsuć. Paliwa z wieksza liczba oktanowa maja znacznie niższa zawartość siarki, a siarka to element smarny dla silnika. Różnica w mocy prawie żadna jesli nie subiektywna, a ewentualne problemy bardziej namacalne.