Autor Wątek: Filmiki własnej produkcji  (Przeczytany 62436 razy)

Offline JacekZet_Jazzon

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Opinia +0/-0
  • ...dwa z czterech kółek oberżnięte...co dalej?
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Filmiki własnej produkcji
« Odpowiedź #165 dnia: 09 Marzec 2020, 01:19:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Jacek, spoko, nie ma co się spierać  8) Pogadamy na jakimś spotkaniu  o- -o

Jestem otwarty na propozycje!
W miłym towarzystwie zawsze warto!
Może na zlocie? W końcu chyba jest jakiś konsensus w tym temacie!
Do zobaczyska!


Wysłane za pomocą Tapatalk

Offline pawel

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 158
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Filmiki własnej produkcji
« Odpowiedź #166 dnia: 09 Marzec 2020, 08:39:24 »
Jak na debiut nie ma tragedii ;)
Nie jestem jakimś super twórcą ale z mojego doświadczenia dodam że:
- film nie powinien trwać dłużej niż 3 mim inaczej mało kto dotrwa do końca bez przewijania
- usuń całkiem szum wiatru.
- warto robić dużo krótkich ujęć z różnych lokalizacji kamery.

Krytykować jest łatwo więc nie przejmuj się znawcami tematu, czekam na następne super produkcje  o- -o
Happiness is a way of travel not a destination ...

Offline JacekZet_Jazzon

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Opinia +0/-0
  • ...dwa z czterech kółek oberżnięte...co dalej?
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Filmiki własnej produkcji
« Odpowiedź #167 dnia: 09 Marzec 2020, 10:33:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Jak na debiut nie ma tragedii ;)
Nie jestem jakimś super twórcą ale z mojego doświadczenia dodam że:
- film nie powinien trwać dłużej niż 3 mim inaczej mało kto dotrwa do końca bez przewijania
- usuń całkiem szum wiatru.
- warto robić dużo krótkich ujęć z różnych lokalizacji kamery.

Krytykować jest łatwo więc nie przejmuj się znawcami tematu, czekam na następne super produkcje  o- -o
Super! Dzięki Pawel.
Oczywiście wezmę pod uwagę Twoje rady. Cóż, krytyka jest tez potrzebna żeby człowiek w samozachwyt i auto uwielbienie nie popadł! . Jeśli będę tworzył nowe filmy, na pewno je bardziej „ogarnę”.



Wysłane za pomocą Tapatalk

Offline Zulakldz

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Opinia +0/-0
    • Zapraszam do subskrypcji kanału ZULAK MOTOADV
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Kłodzko
Odp: Filmiki własnej produkcji
« Odpowiedź #168 dnia: 10 Marzec 2020, 22:03:15 »
@JacekZet_Jazzon
Wrzucając filmy/ zdjęcia do sieci należy liczyć się również z krytyką. Nie każdemu bowiem będzie podobać się to co nam.
Ważne, by nie brać sobie tych słów aż tak bardzo do serca. Trochę krytyki nie zaszkodzi. Wyciągnij jakieś wnioski, popraw ewentualnie błędy i tyle. Jeśli lubisz to robić to rób to dalej.

 Spójrz na to z innej strony, ktoś na kilka set osób skomentował właśnie Twój film, czyli poświęcił swój czas na to by wyrazić swoje zdanie. Miło z jego strony :)

************************************************
Co do Twojego filmu. Patrząc na to okiem amatora, to dawno temu nagrywalem podobne filmiki, chodź nie co krótsze maks do 5min.

Jeśli chcesz by inni oglądali Twoje dzieła to musi być w nich jakiś motyw przewodni.
Dobra Ty pokazałeś Czersk z siodła Triumpha, ale taka sama jazda nie robi wrażenia.
To miasto jak dla mnie w Twoim filmie wygląda jak każde inne. Nic ciekawego. Brakuje obiektów, w których byś zainspirował odbiorcę.
Ujęcia z jednej pozycji powinny trwać maks 10s
Dobrze jakbyś kamerkę zamontował jeszcze w inne miejsce niż sam kask. Pozwala to patrzeć na trasę z różnych perspektyw, co jest o wiele ciekawsze.
Muzykę legalną do filmów możesz pobrać z różnych darmowych stron, np. Biblioteka YouTube - na początek powinna wystarczyć
Przy takim nagraniu, lepiej jakby była bardziej dynamiczna.

Myślę, że tyle wystarczy
Może moje wypociny Ci się przydadzą xD

Ps.
Wywiązała się dyskusja tutaj dlatego otworzyłem video, które udostępniłeś i szczerze z 25min, przewijając obejrzałem może 15s.
Zapraszam do subskrypcji mojego kanału YouTube
You are not allowed to view links. Register or Login

Facebook/ Instagram  - ZULAK Motoadv

Offline JacekZet_Jazzon

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Opinia +0/-0
  • ...dwa z czterech kółek oberżnięte...co dalej?
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Filmiki własnej produkcji
« Odpowiedź #169 dnia: 10 Marzec 2020, 22:22:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
@JacekZet_Jazzon
Wrzucając filmy/ zdjęcia do sieci należy liczyć się również z krytyką. Nie każdemu bowiem będzie podobać się to co nam.
Ważne, by nie brać sobie tych słów aż tak bardzo do serca. Trochę krytyki nie zaszkodzi. Wyciągnij jakieś wnioski, popraw ewentualnie błędy i tyle. Jeśli lubisz to robić to rób to dalej.

 Spójrz na to z innej strony, ktoś na kilka set osób skomentował właśnie Twój film, czyli poświęcił swój czas na to by wyrazić swoje zdanie. Miło z jego strony :)

************************************************
Co do Twojego filmu. Patrząc na to okiem amatora, to dawno temu nagrywalem podobne filmiki, chodź nie co krótsze maks do 5min.

Jeśli chcesz by inni oglądali Twoje dzieła to musi być w nich jakiś motyw przewodni.
Dobra Ty pokazałeś Czersk z siodła Triumpha, ale taka sama jazda nie robi wrażenia.
To miasto jak dla mnie w Twoim filmie wygląda jak każde inne. Nic ciekawego. Brakuje obiektów, w których byś zainspirował odbiorcę.
Ujęcia z jednej pozycji powinny trwać maks 10s
Dobrze jakbyś kamerkę zamontował jeszcze w inne miejsce niż sam kask. Pozwala to patrzeć na trasę z różnych perspektyw, co jest o wiele ciekawsze.
Muzykę legalną do filmów możesz pobrać z różnych darmowych stron, np. Biblioteka YouTube - na początek powinna wystarczyć
Przy takim nagraniu, lepiej jakby była bardziej dynamiczna.

Myślę, że tyle wystarczy
Może moje wypociny Ci się przydadzą xD

Ps.
Wywiązała się dyskusja tutaj dlatego otworzyłem video, które udostępniłeś i szczerze z 25min, przewijając obejrzałem może 15s.


@Zulakldz,
Dzięki za garść porad. Nie ukrywam, że dużo Twoich filmów obejrzałem i z powagą chylę czoła... Masz kosmiczny zasób tras, wspomnień - materiałów do filmów. Ja jeszcze nie. Jak popatrzysz "o mnie", ja dopiero wracam na trasy moto po dłuuugiej przerwie. Ten sezon to mój "nowy" debiut, a ten film, to pierwsze minuty nagrań. Nakręciłem, "oklepałem" na ile potrafiłem i wrzuciłem na forum zgodnie z ideą tego działu, czyli: "..jak mata, to wrzucajta...". Ruch się zrobił w postach taki, że sam zaskoczony jestem zainteresowaniem :-) . No ale nie wiedziałem że to grupa twórców filmowych i że trzeba tu błysnąć techniką reżyserską! (żart oczywiście!). Ja oczywiście mam dystans do sprawy, film wrzuciłem jako se-takie wspomnienie, ale skoro tyle porad i krytyki, to mam dwa wyjścia: jeździć, a filmy schować w meandry dysków dla siebie, albo się poprawić i tworzyć coś dalej... zobaczę, na ile wystarczy mi czasu i zaparcia... Zarówno krytykę jak i porady zapisuję i przyjmuje jako początkujący - ze skruchą i szacunkiem.
Pozdrawiam i...
..czekam na dalsze Twoje filmy!  D_o

Offline Ezekiel

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Olkusz
Odp: Filmiki własnej produkcji
« Odpowiedź #170 dnia: 10 Marzec 2020, 22:44:53 »
Problem jest złożony bo można napisać że ten film pod względem czasu, muzyki, kadrowania, dzięku to istna tragedia Aleeeeee Aleeeeee....  Jak włączyłem sobie swój pierwszy film i ostatni to chciałem się zapaść pod ziemię jaki gniot zrobiłem... A jak puściłem sobie swój najlepszy a obojętnie jaki zulaka to widzę ile mi jeszcze brakuje do niego a zulak nie robi też jakiś cudów.  Moje filmy to jakieś tam pocięte elementy z wypraw, sklecone zlepki z sezonu pocięte pod muzykę itd... Zulak to surowy kontent pokazujący codzienność motocyklisty, świetne trasy, super narracje i swietne kadrowanie filmów + ujęcia z drona.

Ludzia się w dupach poprzewracalo i muszą mieć teraz ujęcia z 5 kamer + samochód asystujący bo inaczej ble.  Ale siąść 5-6h i przewijać spacja co 5 sec i kleić materiał cały dzień to już nie ma cwaniaka.  Jak chce pooglądać fajny kontent to włączam mototreck, Royal Jordanian, zulaka albo revzilla i inne podobne.

Kolego kartka w rękę i spisz uwagi. Nie zrażaj się i poprawiaj kanał.
Powodzenia :)

Offline JacekZet_Jazzon

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Opinia +0/-0
  • ...dwa z czterech kółek oberżnięte...co dalej?
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Filmiki własnej produkcji
« Odpowiedź #171 dnia: 11 Marzec 2020, 08:33:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Problem jest złożony bo można napisać że ten film pod względem czasu, muzyki, kadrowania, dzięku to istna tragedia Aleeeeee Aleeeeee....  Jak włączyłem sobie swój pierwszy film i ostatni to chciałem się zapaść pod ziemię jaki gniot zrobiłem... A jak puściłem sobie swój najlepszy a obojętnie jaki zulaka to widzę ile mi jeszcze brakuje do niego a zulak nie robi też jakiś cudów.  Moje filmy to jakieś tam pocięte elementy z wypraw, sklecone zlepki z sezonu pocięte pod muzykę itd... Zulak to surowy kontent pokazujący codzienność motocyklisty, świetne trasy, super narracje i swietne kadrowanie filmów + ujęcia z drona.

Ludzia się w dupach poprzewracalo i muszą mieć teraz ujęcia z 5 kamer + samochód asystujący bo inaczej ble.  Ale siąść 5-6h i przewijać spacja co 5 sec i kleić materiał cały dzień to już nie ma cwaniaka.  Jak chce pooglądać fajny kontent to włączam mototreck, Royal Jordanian, zulaka albo revzilla i inne podobne.

Kolego kartka w rękę i spisz uwagi. Nie zrażaj się i poprawiaj kanał.
Powodzenia :)
Hejka!
Dziękuje. W miarę moich możliwości czasowych będę pracował nad następnymi filmikami. Co z tego wyjdzie? -poddam Waszej krytyce. . Masz racje, ja tez uważam ze dużo pracy jeszcze przede mną! Ta wrzutka to czysty spontan, taka radość z jazdy która chciałem się podzielić.
Ale teraz faktycznie, poza czysto estetycznymi walorami, spojrzę na techniczne aspekty prac doświadczonych w filmowaniu kolegów! Może to być ciekawe wyzwanie!
Dzięki @Ezekiel!


Wysłane za pomocą Tapatalk

Offline Zulakldz

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Opinia +0/-0
    • Zapraszam do subskrypcji kanału ZULAK MOTOADV
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Kłodzko
Odp: Filmiki własnej produkcji
« Odpowiedź #172 dnia: 25 Marzec 2020, 20:40:23 »
Zbyt dużo czasu na nic nie robienie, dlatego stworzyłem intro dla swojego kanału ;)

You are not allowed to view links. Register or Login
Zapraszam do subskrypcji mojego kanału YouTube
You are not allowed to view links. Register or Login

Facebook/ Instagram  - ZULAK Motoadv

Offline Slavko

  • Sierściuch
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Opinia +0/-0
    • Milsoft
  • Motocykl: 1200 XcA
  • Miejscowość: Zielona Góra
Odp: Filmiki własnej produkcji
« Odpowiedź #173 dnia: 26 Marzec 2020, 07:50:22 »
 D_o !ww!

Offline Marttino

  • Moderator forum
  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 1 798
  • Opinia +5/-2
  • Motocykl: 1200 Desert
  • Miejscowość: ŁÓDŹ/ROKICINY
Odp: Filmiki własnej produkcji
« Odpowiedź #174 dnia: 26 Marzec 2020, 19:33:42 »
Brawo ty

Offline Neno

  • Sierściuch
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Zambrów
Odp: Filmiki własnej produkcji
« Odpowiedź #175 dnia: 07 Kwiecień 2020, 19:24:07 »
Taka tam domowa produkcja mojej pięknej połówki ;)

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Marttino

  • Moderator forum
  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 1 798
  • Opinia +5/-2
  • Motocykl: 1200 Desert
  • Miejscowość: ŁÓDŹ/ROKICINY
Odp: Filmiki własnej produkcji
« Odpowiedź #176 dnia: 07 Kwiecień 2020, 19:44:46 »
 !ww! o- -o

Offline max71

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 1 129
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcX
  • Miejscowość: Tarnobrzeg
Odp: Filmiki własnej produkcji
« Odpowiedź #177 dnia: 07 Kwiecień 2020, 20:00:36 »
 D_o

Offline biblo

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 838
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Filmiki własnej produkcji
« Odpowiedź #178 dnia: 07 Kwiecień 2020, 21:22:59 »
BRAWO!  8)
Pozdrawiam,
Jacek
_______________________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650A V-Strom|TEx XC + Honda Forza 350|

Offline Neno

  • Sierściuch
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Zambrów
Odp: Filmiki własnej produkcji
« Odpowiedź #179 dnia: 10 Kwiecień 2020, 12:32:24 »
Część 1, fauna. Produkcja jeszcze ciepła ;)

[youtube]NtXNXC0YGxY[/youtube]

Część druga pewnie za tydzień.