Autor Wątek: Kaski - te posiadane i te wymarzone  (Przeczytany 31084 razy)

Offline kamil

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 811
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Płock
Odp: Kaski - te posiadane i te wymażone
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Sierpień 2015, 21:35:29 »
Ha ha uśmiałem sie po pachy. Po jajcach to mnie co innego drapie. Fakt kosztują troche te ciuchy, ale jesli jesteś zdeterminowany i duzo planujesz jeździć w gorsza pogodę to sie opłaci. Ja na razie obserwuje, ale nie wykluczam zakupu w przyszłości. W naszych tygrysach jest niezła elektrownia wiec nie ma sie o co martwić. Pamietam jak nie raz prowadziłem swoje motocykle do kumpla na przegląd na początku sezonu, to czasami i śnieg jeszcze na ulicy leżał, bo chciałem mieć juz wszystko zrobione przed sezonem. W minusowe temperatury tez sie jeździło, ale na dłuższa metę to jest niezły hardcor. Kiedyś jak jeszcze było BMW r1150r to przez 30 minut grzałem ręce na cyckach a i tak paluchów nie czułem, ale dojechałem gdzie chciałem :-)
« Ostatnia zmiana: 01 Wrzesień 2015, 10:09:09 wysłana przez kamil »

Offline woj_s

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 955i
Odp: Kaski - te posiadane i te wymażone
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Wrzesień 2015, 09:05:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Zainwestuje w bieliznę elektryczna, tj. Kalesony i bluzę. Opłaci sie, bo metoda moze i dobra, ale na starość wszystkie te wyczyny odczujesz. :-)

Ale tu sie nie ma z czego smiac ... Kamil .. masz naprawde racje ..
Wszystko to co teraz robimy wyjdzie na starosc .. reumatyz ..powykrecane palce ... problemy z korzonkami itp.

Offline kamil

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 811
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Płock
Odp: Kaski - te posiadane i te wymażone
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Wrzesień 2015, 10:12:07 »
Doszła już kurteczka, którą zaproponował WieRcik. Całkiem fajny gadżet. Dzisiaj testuje na dojazd do pracy, a skoro jestem jeszcze na siedlisku to będzie ze 100km. Rano było bardzo przyjemnie, a po południu powinno być jeszcze lepiej, bo dziś zapowiadają ponad 30 stopni.  ::)

 

Offline mario

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 253
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: kąty opolskie
Odp: Kaski - te posiadane i te wymażone
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Wrzesień 2015, 20:31:35 »
MaG800 gdybyś zdecydował się na tego Caberga, to daj znać jak tam z wyciszeniem wygląda, ja też biore pod uwagę Caberga ale szczękowca, jednego z tych dwóch You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

MaG800

  • Gość
Odp: Kaski - te posiadane i te wymażone
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Wrzesień 2015, 00:09:08 »
Ja to w tym roku już stopuję z zakupami. Kask może za 2 sezony będzie nowy. A co będzie za 2 lata .... 

zbych_77

  • Gość
Odp: Kaski - te posiadane i te wymażone
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Listopad 2015, 18:09:56 »
A ja przeczytałem już chyba wszystko na temat kasków Dual Sport....

i na dziś wiem, że nie kupię Nexx XD1 - po ci mi ta blenda.... :)
Wybrałem ICON VARIANT CONSTRUCT

Offline DWC0098

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 XR /XRx
  • Miejscowość: wrocław
Odp: Kaski - te posiadane i te wymażone
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Grudzień 2015, 14:46:04 »
nie mam "xc" więc dual-sporty mnie nie kręcą . mam białego sharka nano na skuter , miałem schubertha c3 w kolorze czarny mat + src , niestety kupiłem XL zamiast L i poszedł do ludzi dwa miesiące temu  :) . intercom ma Paweł  :) , ja mam od dzisiaj c3 pro + SRC /good price + jakieś urodziny / . tym razem w białym kolorze , matowych kasków nikomu nie polecam bo po roku wygladają jak hełmy armii czerwonej . przez chwilę miałem ochotę na E1 schubertha , ale po kiego mi ten daszek  :) .


Offline biblo

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 838
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Kaski - te posiadane i te wymażone
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Grudzień 2015, 17:06:22 »
Ja również mam czarnego, matowego C3 i też nie polecam matowego malowania. Dopóki jest nowy, to wszystko fajnie, ale po pewnym czasie wygląda nieciekawie... Dlatego drugi (letni) kask, który sobie kupiłem (Nolan N43 Air) jest w kolorze białym, błyszczącym. I choć przeszedł dość sporo w Maroku i Albanii, to wygląda lepiej od Schubertha...

BTW, podobne doświadczenia z matowym malowaniem mam również z motocyklem. Miałem taki jeden matowy. Utrzymanie lakieru, to duże wyzwanie i jest przy tym więcej roboty. Jak zacząłem interesować się Explorerem, to najpierw rzucił mi się w oczy ten w zielonym kolorze, pokazywany w folderach i zdjęciach reklamowych. Ale po bliższym poznaniu :-) już wiedziałem, żeby omijać ten kolor, bo dość szybko motocykl traci świeży wygląd. Nastawiłem się na szary błyszczący, a w końcu mam biały metaliczno/perłowy(?).
Pozdrawiam,
Jacek
_______________________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650A V-Strom|TEx XC + Honda Forza 350|

Offline strażowy

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 1 751
  • Opinia +0/-0
  • był Tiger 955i...jest VFR 1200 cross-tur :)
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Kaski - te posiadane i te wymarzone
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Marzec 2016, 18:55:50 »
Cze ;)

Jestem zdania że klamoty typu skorupa, kurtka, rękawice itd kupuje się na dłużej więc warto zainwestować jeśli mamy za co  ^-^...wcześniejsze Nolany, AGV , HJC były przyzwoite, od niedawna mam Arai Tour-X i wiem że będzie smacznie  :)
Pozdrawiam z Poznania

zbych_77

  • Gość
Odp: Kaski - te posiadane i te wymarzone
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Marzec 2016, 19:36:07 »
A ja w końcu jestem z ICON VARIANT CONSTRUCT.

Miał być NEXX XD1 ale zauważyłem wadę, którą spora użytkowników w USA podnosi - przy zdejmowaniu z głowy odpinają się boki. I mi to cały czas się robiło więc pomimo blendy odpada.

No i jest ICON - jest bardzo ok ale podsumuję jak przejadę w różnych warunkach przynajmniej 10 tys KM.

Plusy:
- wykonanie (po USA spodziewałem się gorszego wykonania niż JPN),
- łatwość obsługi (jak dla każdego rookie),
- w miarę cichy jak na dual (chociaż mam szumy uszne więc moje zdanie podzielcie sobie przez 2 ha ha ha),
- wygląd -nie ma drugiego takiego oryginalnego :)

Minusy:
- na razie brak - choć dwa razy mi leciuteńko przyparował - nie ma pinlocka - więc muszę sprawdzić jak to będzie jak słońce wyjdzie






Offline ital

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 1 529
  • Opinia +1/-0
  • Motocykl: 1200 GT EXPLORER
  • Miejscowość: Zielona Góra
Odp: Kaski - te posiadane i te wymarzone
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Marzec 2016, 20:19:44 »
Na chwilę obecną poruszam się IS MAX II i sobie chwalę. Nie jest to może TOP ale spełnia moje oczekiwania szczególnie na "dużym" motorsie bo tam i tak jestem cały schowany za szybą, choć i na "małym" zrobiłem w nim Alpy i z powrotem bez problemu

Jeśli chodzi o kask na Tigera to planuję zakup jednego z dwóch nowych kasków Adventure Schuberta E1 lub Touratecha.

Niestety nie miałem jeszcze możliwości przetestowania żadnego z nich ale jak tylko pogoda pozwoli to pierwsze kroki skieruję właśnie po kask :)
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec 2016, 20:21:59 wysłana przez ital »
Triumph Tiger 1200 GT PRO Explorer
Gmole Triumph Kufry Triumph
Garmin ZUMO XT Skid Plate Triumph

Offline pawel

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 158
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Kaski - te posiadane i te wymarzone
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Marzec 2016, 20:42:22 »
A touratech to nie nexx w kolorkach? 
Happiness is a way of travel not a destination ...

Offline ital

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 1 529
  • Opinia +1/-0
  • Motocykl: 1200 GT EXPLORER
  • Miejscowość: Zielona Góra
Odp: Kaski - te posiadane i te wymarzone
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Marzec 2016, 21:01:04 »
Nie. To nowy kask zrobiony dla Touratecha przez Schuberta
Triumph Tiger 1200 GT PRO Explorer
Gmole Triumph Kufry Triumph
Garmin ZUMO XT Skid Plate Triumph

Offline spaw

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 320
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Tychy
Odp: Kaski - te posiadane i te wymarzone
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Marzec 2016, 21:16:52 »
A ja teraz jeżdżę w swoim drugim kasku: HJC IS-16

Wg mnie jest bardzo dobry, nic w nim nie trzeszczy, dobrze siedzi na garnku no ale... Latem, w gorące dni jest trochę za gorąco, albo w terenie (jak jeszcze jeździłem :P) Może po prostu ma słabą wentylacje, albo mój garnek potrzebuje jej więcej :P

Offline Peter75

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 414
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Gdynia
Odp: Kaski - te posiadane i te wymarzone
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Marzec 2016, 18:29:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na chwilę obecną poruszam się IS MAX II i sobie chwalę. Nie jest to może TOP ale spełnia moje oczekiwania szczególnie na "dużym" motorsie bo tam i tak jestem cały schowany za szybą, choć i na "małym" zrobiłem w nim Alpy i z powrotem bez problemu

Jeśli chodzi o kask na Tigera to planuję zakup jednego z dwóch nowych kasków Adventure Schuberta E1 lub Touratecha.

Niestety nie miałem jeszcze możliwości przetestowania żadnego z nich ale jak tylko pogoda pozwoli to pierwsze kroki skieruję właśnie po kask :)


Ital,jak uda Ci sie przetestowac lub chociaz przymierzyc Schubertha E1 podziel sie opinia.
Tez planuje zakup E1.Taki mi sie marzy:

You are not allowed to view links. Register or Login