Autor Wątek: Podgrzewane manetki.  (Przeczytany 456 razy)

Offline KrypeK88

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Explorer Xc
  • Miejscowość: Ilkeston
Podgrzewane manetki.
« dnia: 23 Grudzień 2018, 09:10:59 »
Witam wszystkich. posiadam Triumph Tiger Explorer 1200Xc i ostatnio padła mi lewa manetka. Przestała grzać ,prawa pracuje na dwóch stopniach grzania. Miał ktoś z tym problem? Jakieś rady? Rocznik 2015 dodam . pozdrawiam serdecznie

Offline chudy1982

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 955i
  • Miejscowość: Wasilków
Odp: Podgrzewane manetki.
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Grudzień 2018, 11:06:19 »
Ja mam 955 ale tez batalie z manetkami przeszedlem. Na poczatek wez odepnij wtyczke kabla co idzie do manetki. Wez miernik i sprawdz czy jest przejscie w kostce kabla co idzie do manetki. Jesli jest przejscie to w teori manetka dziala, jesli nie ma przejscia, to element grzewczy jest padniety.
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień 2018, 14:07:47 wysłana przez chudy1982 »

Offline sebaxll

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: Chełm
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Grudzień 2018, 16:37:37 »
U mnie była taka sytuacja. Nie grzała lewa. Po zdemontowaniu manetki okazało się że tam są takie małe kabelki ktore mialem naderwane i których nie można polutowac - trzeba by oddać do kogoś kto zajmuje się elektroniką. Sprawdziłem cenę nowych i okazało się ze jest śmiesznie niska, kupiłem i z zamontowalem i zapomniałem o problemie.

Offline KrypeK88

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: Ilkeston
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Grudzień 2018, 15:31:53 »
Z tego co się orientowałem w salonie Triumph koszt manetek i montaż kosztował by mnie około £200

Offline sebaxll

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: Chełm
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Grudzień 2018, 19:06:18 »
Ja placilem coś w granicach 120 pln za lewą manetke. Kolega mi zakładał to przy okazji innych prac serwisowych. W serwisie autoryzowanym będziesz miał napewno drożej naprawę.

Offline Paweł

• Klakier
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Explorer XR
  • Miejscowość: Gliwice
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Grudzień 2018, 13:10:22 »
Problem z grzanymi manetkami to wg mnie wada konstrukcyjna tych motocykli.
1. przekrój przewodów ja w chińskich lampkach choinkowych
2. ukrywanie tych przodów w kierownicy zwłaszcza prawego od manetki gazu gdzie przewód cały czas pracuje w wywierconym otworze pod manetką, który jest ostry ( nie obrobiony od wewnętrznej strony rury) powoduje przecięcie izolacji i w najlepszym wypadku brak grzania.
Trzeba  zdemontować manetki, pod manetką gazu wyszlifować i wypolerować wejście do kierownicy, założyć dodatkową izolację na przewody  i powinien być spokój na jakiś czas.  :)
TEX XRX 1200
K175 1958 r.