Autor Wątek: Tiger 1050 Salon PL Stan perfekcyjny!  (Przeczytany 941 razy)

Offline maciej910

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: Wrocław
Tiger 1050 Salon PL Stan perfekcyjny!
« dnia: 20 Luty 2019, 17:35:02 »
Link do ogłoszenia: You are not allowed to view links. Register or Login

Sprzedam swój prywatny motocykl Triumph Tiger 1050 ABS w oryginalnym malowaniu z 2007 roku. Motocykl jest zakupiony w Polskim Salonie w Poznaniu w 2007r. Chciałbym, żeby wziął go ktoś z forum i godnie od niego dbał! Jeśli komuś się nie chce jeździć i 10 razy oglądać zapraszam!!!  ;D
« Ostatnia zmiana: 02 Maj 2019, 13:04:00 wysłana przez maciej910 »

Offline BrunoWarcianski

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: Świętochłowice
Odp: Tiger 1050 Salon PL Stan perfekcyjny Jedyny taki w PL!
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Luty 2019, 06:49:24 »
Z ciekawością obserwują i kibicuję twojej aukcji.
Sam chwilę temu dosłownie szukałem Tigera 800 lub Tigera 1050, stanęło na 1050.
W Tigerach 1050 roztrzał cenowy jest szalony i wynosi spokojnie około 10tys. między najtańszym i najdroższym - i to mówię o przedliftach.
Twój jest rzeczywiście perełką i wyceniony realnie, aczkolwiek, nie obraź się, choć cena jest adekwatna do stanu lub przynajmniej ma szansę taką być, moim zdaniem za Chiny Ludowe tak tego nie sprzedasz...
Sam mam na sprzedaż jeszcze swoje poprzednie moto, które także wyceniłem wysoko, choć relatywnie nie aż tak jak Ty, i ta moja wysoka cena również ma konkretne uzsadnienie i w efekcie mam:  ponad 3000 wyświetleń aukcji, 43 osoby obserwują, ale wciąż nie sprzedałem...

Złości mnie to okropnie i powoduje przykrość, ale naprawdę zasady kierujące rynkiem moto u nas ładnie wpisują w pojęcie "wiocha", czy "janusze biznesu"...

Mam nadzieję, że twój przypadek zaprzeczy tej tezie i mimo wszystko znajdziesz klienta, który motocykl doceni.

Sam swojego 1050 kupiłem w górnych widełkach, a teraz i tak dopieszczam i doinwestowuję.

Offline Wicher

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: Ruda Śląska
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Luty 2019, 10:04:58 »
Obserwuję ten wątek z wielkim zaciekawieniem.
Oczywiście kibicuję koledze, ale czuję w kościach, że z tą ceną, to będzie długa telenowela......
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Wicher

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Luty 2019, 14:04:52 »
Tak,tylko ten motocykl ma 12 lat.
Tiger Sport z 2013 roku z rodzimego salonu, 22tys.nalotu po dogadaniu 31tys.zł,motocykl o połowę młodszy, 6tys.zł drożej.....hmmmm.
Lub 2014,też nasz salon 32500zł.
To chyba coś tutaj nie tak.
Nie to,że się czepiam,życzę koledze żeby się sprzedał, ale widzę po ogłoszeniach, że jakieś niezdrowe anomalie tam występują.
Wygląda na to, że 1050 jak wino, im starszy,tym droższy....

Offline jazda na kuli

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • tiger 800 xf
  • Motocykl: 800 XR /XRx
  • Miejscowość: pszczyna
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Luty 2019, 17:28:56 »
Obserwuję ten wątek z wielkim zaciekawieniem.
Oczywiście kibicuję koledze, ale czuję w kościach, że z tą ceną, to będzie długa telenowela......

Dokładnie. Życzę, zeby poszedł, bo sam ostatnie swoje motki sprzedałem najdrożej jak za rocznik, a jeden drożej niż kupiłem ALE. No właśnie, ale -  jest różnica między ceną max za rocznik, a ceną z kosmosu. W tym przypadku, przy tym roczniku, kolorze i przebiegu to może, powtarzam może sprzeda się za jakieś 18k . Oczywiście obym się mylił , bo sprzęt zdaje się być zacny .
Pozdrowionka.
Ps, może żona kazała sprzedać, a kolega nie  bardzo chce  😁
jazda na kuli

Offline maciej910

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Luty 2019, 22:43:58 »
Tak czytam i się uśmiecham! Dzięki za ciekawą dyskusję. Jakoś dwa lata temu sprzedawałem swoją Hondę CBR 600 f4i doinwestowaną też perełkę. Stan idealny jak na ten rocznik (2004r). Ceny zaczynały się powiedzmy od około 8 tyś, wystawiłem za 14 tys. Trochę stała, ale trafił się jeden klient i zadowolony jeździ do dziś  ;) Jeśli chodzi o to moto.. jest tak dobre, że jak nie dostanę tyle ile założyłem po prostu sobie zostawię i będę dalej się nim cieszył. Oczywiście cena jest do jakiejś negocjacji. Kupiłem sporta (nowy model po 2016) lecz kolosalnej różnicy nie odczuwam a dobry kumpel jest zainteresowany.  o- -o

Offline maciej910

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Marzec 2019, 14:11:21 »
Up :)

Offline maciej910

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Marzec 2019, 10:18:58 »
góra!

Offline marek_w

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: Olsztyn
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Marzec 2019, 16:34:24 »
Coś chyba mało chętnych na te nasze tygrysy

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Offline chudy1982

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 955i
  • Miejscowość: Wasilków
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Marzec 2019, 17:40:22 »
Zgadza się.
Nie liczy się stan i co było zrobione, a cena, cena i jeszcze raz cena.

Offline BrunoWarcianski

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: Świętochłowice
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Marzec 2019, 09:52:00 »
Nie liczy się stan i co było zrobione, a cena, cena i jeszcze raz cena.

Z przykrością potwierdzam.

Dodam uwagę o własnym przykładzie.

Jesienią zeszłego roku wystawiłem swoje poprzednie moto "wszystkomające", czyli m.in. stelaż + 3 kufry Kappa, nawigację motocyklową, części zamiennę (sprzęgło, linka sprzęgła, 2 komplety klocków przod i tył, olej do lag, olej do silnika, wszystkie filtry etc.) i masę dodatków - gmole, światła halogenowe, akcesoryjną kanapę i in. Naprawdę moto było doinwestowane, czy nawet przeinwestowane, a wystawione z ceną może 1-1,5zł więcej niż średnia "goła" sztuka. Ta różnica w cenie oczywiście w żadnym razie nie odzwierciedlała kosztów doinwestowania.
Generalnie nowy właściciel wymieniłby sobie olej (jeśli zrobiłby to sam, to koszt 0zł) i w zasadzie do końca sezonu 2019 jeździłby bez inwestycji a kolejne wymiany robił z materiałów i części, które mu bym dołożył. Fajnie? Bo mi się wydaje, że tak.
Jednak nie było chętnych...
Wobec tego kolejno sprzedawałem osobno:
- dedykowaną nawigację motocyklową,
- boczne kufry,
- kompletne sprzęgło,
- komplet na wymianę eksploatacyjną, czyli filtry olej + paliwo + powietrze i olej silnikowy,
- pozostałe smary do łańcucha (w nowym moto mam oliwiarkę),
potem było jeszcze zabawniej...
Zaczął się demontaż i grabież - a to kolega chciał przedłużenie lusterek, a to inny wziął komplet kluczy fabrycznych, jeszcze inny akcesoryjną osłonę chłodnicy itd.

Sukcesywnie obniżałem cenę aukcji. Koniec końców, kiedy cena zjechała poniżej średniej, nagle telefony,  po 3-4 dziennie i chcieli się umawiać na oględziny w  tygodniu w każdy dzień. Dla mnie szok.

Większość rzeczy, które zdjąłem lub sprzedałem osobno i tak będą albo już albo za chwilę potrzebne nabywcy lub będą stanowiły ciekawy dodatek do moto, ale nieważne, że będzie je kupował koniec końców drożej i pojedynczo, najważniejsze, że przecież motocykl kupił "tanio"...

Ja ostatecznie licząc wszystkie sprzedaże mniej więcej wyszedłem na to, co chciałem, ale musiałem się przy tym nadenerwować, użerać ze sprzedażami detalicznymi i naczekać... I po co to wszystko?

I śmieszno i straszna jak mawiali.
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec 2019, 10:01:53 wysłana przez BrunoWarcianski »

Offline Wicher

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Marzec 2019, 10:55:57 »
Cena rynkowa, tego motocykla to 16-19 tys. zł.
Wartość tych dodatków, jakieś 2 tys, a fakt że w serwis i eksploatację też coś się włożyło, to nikogo nie obchodzi i tego nikt nie zwróci.
Rozumiem,że trzeba do ceny dorzucić swoje "widzimisie", ale trzeba też zachować zdrowe podejście.
Mam taki sam rocznik, w wyposażeniu więcej, a w zeszłym roku na konto Tigera poszło 7,5 tys, ale jakie to ma znaczenie.
Chcę za niego 18 tys.
Tak jak pisałem wcześniej, dokładam 6 tys. zł i mam Sporta z 2013, zamiast 12-to latka i do tego z mniejszym nalotem.

Offline maciej910

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Kwiecień 2019, 11:36:25 »
up

Offline maciej910

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
Odp: Tiger 1050 Salon PL Stan perfekcyjny!
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Maj 2019, 13:05:17 »
Podbijam! Niższa cena.

Offline Ezekiel

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Olkusz
Odp: Tiger 1050 Salon PL Stan perfekcyjny!
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Maj 2019, 08:21:02 »
Masakra. Masakra z tego powodu że każdy do tego żeby kupić moto:
-Igła
-Sprawdzony
-Doinwestowany
-Dbany
-Z możliwością sprawdzenia gdzie się chce
-Pewny

I jak juz jest.... to oczekiwania są że będzie kosztował tyle ile "normalnie" stoją a jak wywindujesz cenę choćby o 2-3 tys to już nie ma telefonów albo każdy chce od razu zjechać z nią do średniej rynkowej. I w dupie mają że masz osłony, scotoilery, gmole, kufry i nawigację. 

Ja tak patrze po swoim. Zawsze wszystko robie na czas na najlepszych olejach i filtrach. Nawet do czyszczenia KN'a kupuje czyścik do filtrów KN a nie normalny do czyszczenia no name. Zawsze najlepsze oleje, smarowania itp... oczywiście ma swoje niedoskonałości ryska tu i tam bo to jest moto do takiej jazdy a nie asfaltowy krążownik.
Ostatnio zrobiona synchro i sprawdzona cała elektryka... odpalam i jadę do Mongolii bo jestem go po prostu pewien.
Ja go aktualnie wyceniam z tym co ma na 27... ale w życiu mi nikt za niego tyle nie da bo każdy ma w dupie że dołożyłem do niego w ostatnich 2 sezonach 4 tys....  wydech, serwis, opony, klocki, oleje, filtry, czujniki ciśnienia w oponach i masę murzyńskiej pracy typu smarowania linek, czyszczenie lag po każdym wyjeździe żeby nie było oznak korozji albo rozszczelnienia jak jakiś syf podejdzie itp.  Ludzie to mają w dupie. Średnia na rynku to 25 a jak wystawisz 26 to to jest jakaś fanaberia a aukcja jest pomijana.