Autor Wątek: Selfie z Syrenką w Kopenhadze  (Przeczytany 1391 razy)

Offline Robert

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Explorer XR
  • Miejscowość: Żagań
Selfie z Syrenką w Kopenhadze
« dnia: 24 Lipiec 2019, 09:51:14 »
Witam, plan jest taki : w najbliższy piątek dojechać do Świnoujścia i zapakować się na nocny prom do Trelleborga. W sobotę od rana pokręcić się trochę pomiędzy Trelleborgiem, Ystad a Malme potem mostem do Kopenhagi. Tu fotka z syrenką i dalej jazda bocznymi drogami  do Gedser na prom do Rostocku. Gdzieś w Niemczech nocleg i w niedzielę powrót do domu.
Ponieważ jest to mój pierwszy wyjazd do Skandynawii może dostanę od Was jakieś porady i przestrogi, może coś czekowego jest do zobaczenia w okolicy przez którą będę przejeżdżał. Pozdrawiam

Offline mircio

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Explorer
  • Miejscowość: Płock, Sochaczew
Odp: Selfie z Syrenką w Kopenhadze
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Styczeń 2020, 12:39:55 »
Witaj

Czy udało Ci się zrealizować wyjazd? Jakie koszty, jakieś problemy na które trzeba zwrócić uwagę? Nie ukrywam, ż pomysł na trasę bardzo mi się podoba i rozmyślam o takiej wycieczce.
Nic tak nie psuje piątku jak świadomość, że jest dopiero środa.

Offline Robert

  • Klakier
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Explorer XR
  • Miejscowość: Żagań
Odp: Selfie z Syrenką w Kopenhadze
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Styczeń 2020, 08:22:01 »
Witam, wyjazd zrealizowany. Opis znajdziesz w zakładce "Relacje z podróży zagranicznych". Sam  wyjazd polecam , sporo atrakcji po drodze: prom do Szwecji, przejazd mostem nad cieśniną Sund, Kopenhaga z Syrenką. Nie robiłem podsumowania kosztów. Ile trzeba wydać, tyle trzeba wydać. Wszystko zależy od zasobności portfela. Skandynawia nie należy do tanich krajów. Największym kosztem są bilety na promy, zwłaszcza ze Świnoujścia do Szwecji ( do Ystad lub Trelleborga). I tu pierwsza uwaga: warto się zakupem biletów na prom do Szwecji zainteresować grubo wcześniej. Ja musiałem lekko przesunąć termin wyjazdu ponieważ nie było już biletów w wybranym wcześniej terminie.
Z innych uwag: 1. gdybyś jednak chciał zrobić sobie sefie z Syrenką to pamiętaj, że w bezpośrednim otoczeniu pomnika nie ma gdzie zaparkować nawet motocykla. My parkowaliśmy na pobliskim osiedlu i dalej z buta kilkaset metrów.
2. generalnie Kopenhaga jest bardzo zatłoczona i przejazd zajmuje dużo czasu  3. warto wcześniej zakupić trochę koron, zarówno szwedzkich jak i duńskich ( obydwa kraje nie są w strefie euro ) 3. przejazd mostem nad Sundem ok 30 EU ( można płacić kartą), przed wjazdem na most warto zjechać na punkt widokowy..jest na co popatrzeć.
4. polecam spacer po starym mieście w Ystad
Nic tylko wsiadać na koń i jechać.