Autor Wątek: Tiger 1050 '08 LPG  (Przeczytany 2359 razy)

Offline beny

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Przysucha
Tiger 1050 '08 LPG
« dnia: 01 Listopad 2019, 09:00:02 »
Przyszła pora na przesiadkę, brak mi off'a, wiec sprzedaję Tigera 1050 LPG i przesiadam się na 800 XC, wiec zamiana też wchodzi w rachubę.

You are not allowed to view links. Register or Login

Dla forumowicza oddam za 18 tyś. PLN
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad 2019, 17:27:18 wysłana przez beny »
Triumph Tiger 800 XC
HONDA XR 400

Offline jazda na kuli

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 477
  • Opinia +0/-0
  • tiger 800 xf
  • Motocykl: 800 XR /XRx
  • Miejscowość: pszczyna
Odp: Tiger 1050 '08 LPG
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Listopad 2019, 09:05:46 »
Świetny sprzęt. Beny to Ty byłeś 2 lata temu na torze w łodzi zielonym Tigerem, co nikt nie zgadł, czym się różni od zwykłego?
jazda na kuli

Offline beny

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Przysucha
Odp: Tiger 1050 '08 LPG
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Listopad 2019, 09:07:03 »
Tak to ja byłem na torze, zielony podobno teraz w Łodzi śmiga.
Triumph Tiger 800 XC
HONDA XR 400

Offline spaw

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 320
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Tychy
Odp: Tiger 1050 '08 LPG
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Listopad 2019, 14:38:33 »
A ja się natknąłem na Twojego tiger'a przez ścigacz.pl :D

You are not allowed to view links. Register or Login

Wicher

  • Gość
Odp: Tiger 1050 '08 LPG
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Listopad 2019, 18:36:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A ja się natknąłem na Twojego tiger'a przez ścigacz.pl :D

You are not allowed to view links. Register or Login
I jak zwykle specjaliści od hejtu w komentarzach mają najwięcej do powiedzenia ;)

Offline spaw

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 320
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Tychy
Odp: Tiger 1050 '08 LPG
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Listopad 2019, 19:05:29 »
No dokładnie :)
Ja tsm podziwiam kolegę za pomysł i realizację :)

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


Offline jazda na kuli

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 477
  • Opinia +0/-0
  • tiger 800 xf
  • Motocykl: 800 XR /XRx
  • Miejscowość: pszczyna
Odp: Tiger 1050 '08 LPG
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Listopad 2019, 19:29:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
No dokładnie :)
Ja tsm podziwiam kolegę za pomysł i realizację :)

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Dokładnie -  hejtują, a każdy chętnie przytulił by tigerka, skoro mocy full a jazda za pół ceny ... tylko mało kto się przyzna
jazda na kuli

Offline beny

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Przysucha
Odp: Tiger 1050 '08 LPG
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Listopad 2019, 10:09:00 »
Instalację miałem na półce, zwróciła się w poprzednim motocyklu, wiec mnie nie kosztowała nic, trochę czasu i śmigam na gazie, a że hejtują, to się tego spodziewałem, nawet redaktor mnie uprzedzał.

Najczęściej chyba hejtują ci co mają kasę i nic nie potrafią sami zrobić, więc trochę nawet mi ich szkoda.
Triumph Tiger 800 XC
HONDA XR 400

Offline biblo

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 838
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Tiger 1050 '08 LPG
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Listopad 2019, 10:16:15 »
A możesz odpowiedzieć na jedno pytanie, które pojawiło się na Scigaczu?

Czy taka instalacja jest legalna i przechodzi przegląd?
Pozdrawiam,
Jacek
_______________________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650A V-Strom|TEx XC + Honda Forza 350|

Offline pawel

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 158
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Tiger 1050 '08 LPG
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Listopad 2019, 10:32:47 »
I tu mamy problem homologacyjno - jakiśtam :D. Trochę o tym poczytałem i wynika z tego tylko jedna konkluzja , mianowicie że to nielegalne jest na dzisiaj i w przypadku eksplozji mamy problem którego nie pokryje OC/NW/AC ...

cytuję:

W celu potwierdzenia stanu prawnego gazowych jednośladów na polskim rynku zwróciliśmy się z zapytaniem do Ministerstwa Infrastruktury. Obowiązujące w Polsce przepisy dotyczące homologacji typu pojazdu dla motorowerów i motocykli są określone rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 28 lipca 2005 r. w sprawie homologacji typu pojazdów samochodowych mających dwa lub trzy koła, niektórych pojazdów mających cztery koła oraz motorowerów (Dz. U. z 2005 r. Nr 162, poz. 1360 z późn. zm.). Rozporządzenie to jest wynikiem implementacji w polskim prawie dyrektywy 2002/24/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 marca 2002 r. w sprawie homologacji typu dwu- lub trzykołowych pojazdów mechanicznych i uchylającej dyrektywę rady 92/61/EWG (Dz. Urz. WE L 124/1 z 09.05.2002 r.). Wymagania homologacyjne zawarte w regulaminach cząstkowych nie określają procedur badań homologacyjnych dla zbiorników paliw gazowych oraz instalacji przystosowujących motocykle/motorowery do zasilania gazem, co skutkuje brakiem możliwości udzielania homologacji typu pojazdu na zgodność z dyrektywą 2002/24/WE. W związku z tym dopuszczenie do obrotu handlowego motocykli przystosowanych do zasilania gazem jest możliwe wyłącznie w oparciu o przepisy krajowe poszczególnych państw członkowskich UE.

Odpowiedź Ministerstwa Infrastruktury nie zamyka możliwości wprowadzenia na rynek gazowych jednośladów ponieważ dotychczas jednak żaden z producentów motocykli przystosowanych do zasilania gazem nie występował do Ministra z wnioskiem o dopuszczenie do obrotu handlowego na terytorium RP takich pojazdów. Z tego powodu nie ma w tym zakresie krajowych regulacji prawnych. Złożenie pierwszego wniosku w takiej sprawie może stanowić podstawę do podjęcia analiz dla wypracowania alternatywnych wymagań oraz metod badań dla motocykli, w zakresie nieobjętym przepisami UE. Opracowane wymagania mogą być wykorzystane do wprowadzenia w odniesieniu do ww. pojazdów krajowych wymagań homologacyjnych regulujących dopuszczenie napędzanych gazem jednośladów do obrotu handlowego na terytorium RP, tj. procedur homologacji typu pojazdu w ramach małej serii.

Jak widać furtka w Ministerstwie Infrastruktury pozostaje otwarta, oczekując na podmiot chcący zająć się sprzedażą motocykli zasilanych gazem na polskim rynku. Przejście całej procedury może być dość trudne i czasochłonne, jednak zgodnie z deklaracją resortu nie niemożliwe do zrealizowania.

@mario
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad 2019, 10:49:16 wysłana przez pawel »
Happiness is a way of travel not a destination ...

Offline beny

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Przysucha
Odp: Tiger 1050 '08 LPG
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Listopad 2019, 12:17:24 »
Przegląd przechodzi bo nikt się instalacji nie dopatrzy, do momentu otwarcia kufra.

W polce są co najmniej 2 motocykle, które mają wbity gaz. Jeden to ural z butlą w koszu, drugi to FJR 1300 butlę ma zawieszoną za tylnym kołem na stelażu, ale ta instalacja została wykonana za granicą, w Holandii bodajże.
Triumph Tiger 800 XC
HONDA XR 400

Offline beny

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Przysucha
Odp: Tiger 1050 '08 LPG
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Listopad 2019, 12:23:29 »
Eksplozja raczej nie możliwa, bo nie ma się gdzie gaz zgromadzić :), w razie w, zatrzymanie silnika, brak zasilania to odcięcie gazu (wielozawór). W pogromcach mitów to nawet z pocisków smugowych strzelali, bo zwykłe przy przestrzeleniu butli nie mogły jej zapalić. Butla ma przyspawane śruby, które przechodzą na wylot przez kufer i stelaż. Zamocowałem to dosyć mocno, aby mi butla w plecach w razie w nie wylądowała.
Triumph Tiger 800 XC
HONDA XR 400

Offline beny

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Przysucha
Odp: Tiger 1050 '08 LPG
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Listopad 2019, 12:26:40 »
W testach, które widziałem to zbiornik z benzyną jest kilkukrotnie bardziej niebezpieczny od butli gazowej (opary), w podpalonym samochodzie wybuch zbiornik z benzyną, a dopiero po kilku minutach wielozawór zaczął upuszczać, podkreśla upuszczać gaz, który płomieniem się wypala, ale nie wybucha.
Triumph Tiger 800 XC
HONDA XR 400

Offline beny

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Przysucha
Odp: Tiger 1050 '08 LPG
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Listopad 2019, 12:28:18 »
Jeśli się mylę to podeślijcie mi link do jakiegoś niusa z ostatnich lat, w którym była mowa o wybuchu pojazdu zasilanego gazem, który wybuchł. Ja takiego niusa nie kojarzę.
Triumph Tiger 800 XC
HONDA XR 400

Offline pawel

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 2 158
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Tiger 1050 '08 LPG
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Listopad 2019, 12:33:58 »
Wiesz, to jest trochę jak z jazdą w kasku.
Można latać dwadzieścia sezonów i kask służy tylko jako osłona przed owadami, ale jak przyjdzie chwila grozy to beez niego kapota.
Happiness is a way of travel not a destination ...