Autor Wątek: Czy warto kupić pierwszy wypust wtryskowego Tigera czy celowac w 955i  (Przeczytany 2073 razy)

Offline tygrys 955 lpg

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 955i
  • Miejscowość: Głowaczów
Witam,
Niestety z przyczyn finansowych muszę sprzedać swojego ktm990adv (wykończenie domu). I chciałbym kupić coś tańszego aby nie zostać o niczym. Mam bardzo miłe wspomnienia że swoim poprzednim moto, a był to 955i od Benego ten z lpg. Przeglądając oferty wpadły mi w oko tanie egzemplarze z tym słabszym silnikiem. Pytanie brzmi czy warto się tym interesować, czy dużo gorzej to lata od 955i.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec 2020, 08:44:40 wysłana przez tygrys 955 lpg »

Offline ODKRYWCA

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 1 410
  • Opinia +0/-0
Odp: Czy warto kupić pierwszy wypust wtryskowego Tigera czy celowac w 955i
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Marzec 2020, 09:24:21 »
885i lata tak samo jak 955i. Różnica mocy powoduje, że jeden leci 210 km/h a drugi tylko 200km/h różnica w przyśpieczeniu to o ile pamiętam 0,2 s tu 3,9 a tam 4,1s. Zawiecha w 885i ma dłuższy skok z przodu, lepszy w teren niż na miasto jak w 955i ale manewrując gęstością oleju możesz "zbliżyć do siebie" parametry obu zawieszeń. Tył identyczny. Silnik 955i niestety jest ciut bardziej awaryjny szczególnie elektryka (regulatory, alternatory) i niestety częściej lubi wypić olej choć te parę kucyków więcej przyjemniej się czuje. Poza tym są to tak zbliżone motki, że patrz bardziej na stan niż na model. Ewentualnie idź w 955i modele 2005-2006 tak zmian było już bardzo dużo od hamulców po pełne zawieszenie tył-przód łącznie z innym wahaczem, elektryka - instalacja, listwy wtryskowe, panel paliwowy,  koła, kanapy, kolory, moc już znacząco podniesiona do 106km i wiele innych drobiazgów.

Offline chudy1982

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 530
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Wasilków
Odp: Czy warto kupić pierwszy wypust wtryskowego Tigera czy celowac w 955i
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Marzec 2020, 10:46:04 »
Jeszcze z jakim budżetem celujesz? Bo jak szukasz Tigera 885 czy tym bardziej 955 za jakieś 6 tys PLN, to cukiereczki nie zajechanego będzie ciężko znaleźć.

Offline tygrys 955 lpg

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 955i
  • Miejscowość: Głowaczów
Odp: Czy warto kupić pierwszy wypust wtryskowego Tigera czy celowac w 955i
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Marzec 2020, 14:22:38 »
No budżet nie za wysoki 7 Max 8 koła bo 10 tysięcy co najmniej muszę wycofać z kata. Spodziewam się że nie kupię igły, wystarczy że raz zawiezie mnie do Rumunii i spełni swoją rolę. Swoją drogą poprzedniego Tigera sprzedałem za 8 koła a było to 2 lata temu. Byl mega doposazony a jakiegoś szału potencjalnych kupujących nie było, może ten gaz odstraszał.

Offline chudy1982

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 530
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Wasilków
Odp: Czy warto kupić pierwszy wypust wtryskowego Tigera czy celowac w 955i
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Marzec 2020, 14:44:28 »
Te 955 to akurat znam:

You are not allowed to view links. Register or Login

Sam je z UK ściągałem. Ma nowe sprzęgło. Nie było powypadkowe. Wymienione miało lewe lusterko, stopkę i dźwignię zmiany biegów. Przyczyną tych uszkodzeń było zaczepienie motocykla o kufer z prawej strony na parkingu przez samochód i się wywalił, ot cała historia. Z motocyklem były jeszcze kufry boczne i centralny. Nie skręcany był itd. Silnik zdrowy. Jak się postarasz to może do 8 tyś zbijesz cenę, choć właściciel dziwny i uparty ;)

Offline ODKRYWCA

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 1 410
  • Opinia +0/-0
Odp: Czy warto kupić pierwszy wypust wtryskowego Tigera czy celowac w 955i
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Marzec 2020, 08:59:21 »
Jak będziesz zdecydowany na 885i to daj znać, napisz lub zadzwoń. Mam dwa w jedynym słusznym kolorze  ;) ;) czyli czarnym - "lepszego" i "gorszego" i mam na myśli tylko stan wizualny/lakierniczy, a nie stan techniczny. Jeden jest naszego kolegi z forum ale bez jego zgody nie ujawniam tematu :) drugi mój od wielu lat. Wszystko to kwestia twojego wyboru i dogadania ceny.