Autor Wątek: miało być przez pół Europy a wyszło po Polsce Płn  (Przeczytany 696 razy)

Offline Robert

• Klakier
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Explorer XR
  • Miejscowość: Żagań
miało być przez pół Europy a wyszło po Polsce Płn
« dnia: 08 Wrzesień 2020, 09:02:26 »
Witajcie, plan był bardzo ambitny: 3 tyg w siodle , 5500km przez Niemcy, Belgię, Francję, Hiszpanię, Włochy, Austrię i Czechy. Wyszła z tego tygodniowa wycieczka po Polsce Północnej: Żagań - Kołobrzeg - Gdynia - Mikołajki - Konin - Żagań.
Przejechane ok 1600km z małym postojem na Mazurach.  Atmosfera podczas podróży w kratkę tak jak i pogoda. Ciągłe sprawdzanie radarów pogodowych ( już jedziemy..nie poczekajmy jeszcze ...może przestanie...patrz przejaśnia się ). Po raz pierwszy musieliśmy chować się pod wiaduktami bo trafiło nas jakieś oberwanie chmury. Przetestowaliśmy swoje kombiki przeciwdeszczowe. Ogólnie dały radę i nie przemokły. Docelowo są jednak do wymiany. Za ciężkie i zajmują za dużo miejsca w bagażu. Pójdziemy w kierunku zestawów dwuczęściowych ( można założyć tylko górę lub zostać jeszcze w dole). Na pewno dołożymy ochraniacze na buty ( przemokły ) oraz na rękawice ( też przemokły ). Reszta wyposażenia ok.
Kufry  Kappa szczelne ale pojawiły się problemy z zamkami kufrów bocznych - złapały wodę i piasek i trudno było otworzyć.
Byłem miło zaskoczony stanem dróg na mojej trasie. Podobało mi się zwłaszcza na Mazurach ( to był mój pierwszy pobyt na Mazurach ), zwiedziliśmy Wilczy Szaniec a potem była piękna jazda między jeziorami po lokalnych drogach.
Droga 643 z Wilkas do Mikołajek to po prostu poezja ( na samym końcu jest mały objazd drogą żwirową ). Po raz pierwszy zaliczyłem jazdę drogami żwirowymi ( do tej pory z asfaltu nie zjeżdżałem), z pasażerka i po  lub w deszczu nie jest fajnie. My i motor upierdzieleni piachem po kufer. Na szczęście w hotelu pozwolili mi opłukać motor bo bym chyba nie zasnął.
Doświadczenia zebrane , można planować kolejne wyprawy.

Offline slim3

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: miało być przez pół Europy a wyszło po Polsce Płn
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Wrzesień 2020, 13:56:14 »
 :)