Autor Wątek: Skąd wibracje?  (Przeczytany 356 razy)

Offline soql

• Sierściuch
  • **
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: Cieszyn
Skąd wibracje?
« dnia: 13 Marzec 2021, 00:26:53 »
Kupiłem ostatnio Tgera Sport z 2019r, 6 tys km, czyli prawie nówka. Byłoby pięknie gdyby nie dziwne wibracje przy prędkościach 130 km/h +. Wrażenie jest takie, jakby łańcuch chamsko współgrał z zębatkami napędu, wrażenie "terkotania", bardziej to czuć niż słychać. Wibracje przy tym są na tyle duże, że widok w lusterkach jest mocno zamazany (widzę jedynie rozmazane światła, zero konturów pojazdów). Napęd jak na moje oko w dobrym stanie (co przy tym przebiegu nie dziwi), naciąg łańcucha ok, opony ok (niewyząbkowane). Wcześniej jeździłem na TT 1050 bez Sport i takich cudów nie było. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, bo już nie wiem jak to ugryźć :).   
« Ostatnia zmiana: 13 Marzec 2021, 00:29:49 wysłana przez soql »

Offline Janosik

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: Cięcina
Odp: Skąd wibracje?
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Marzec 2021, 07:32:53 »
Ja wgrywałem różne mapy do TIGERA ( szukałem przyczyn innych niedomagań) podobne wibracje miałem na jednej z najnowszych map.  Zauważyłem też że silnik bardziej wibruje na mapach dla paliwa RON95 niż RON91 ( oczywiście nie są jakieś trzepotania ale odczuwalne różnice na niekorzyść RON95) Tez mam Tiger od niedawna bo od maja zeszłego roku. W zimie trochę pogrzebałem, odkryłem że miał zrobionego tego moda w wycięty drugim otworem wlotu powietrza do filtra. Kupiłem oryginalną fajkę jeszcze nie jeździłem ale co zauważyłem to to że z oryginalną fajką łatwiej silnik zapala, z tym zmodyfikowanym wlotem rozrusznik kręcił kilka obrotów więcej zanim silnik zapalił. Być może przez to tak się dziwnie zachowywał na RON95. Jak tylko będzie sprzyjać aura to trzeba będzie zrobić testy.

Online chudy1982

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 955i
  • Miejscowość: Wasilków
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Marzec 2021, 15:15:28 »
Kufer centralny jest?

Jak tak to spróbuj bez ;)

Offline soql

• Sierściuch
  • **
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Marzec 2021, 18:21:40 »
Nie no, kufra nie ma :).

Offline soql

• Sierściuch
  • **
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Marzec 2021, 18:28:11 »
Co do map, nie wiem czy poprzedni właściciele (było dwóch) coś przy tym dłubali czy nie jednak takiej ewentualności wykluczyć nie mogę. Chyba umówię się w serwisie Triumph Katowice na wizytę pod kątem właśnie kontroli zainstalowanej mapy zapłonu. Zdaję sobie sprawę, że istnieje program TuneEco w którym to teoretycznie można samemu wgrać mapę jaką się chce, ale jakoś nie potrafię nigdzie znaleźć żadnej stronki z tym programem do pobrania, więc pozostaje serwis.

Offline max71

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcX
  • Miejscowość: Tarnobrzeg
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Marzec 2021, 19:08:11 »
odbiegając od tematu postu ... 2019 rok ... 6tys. przebieg .. jesteś trzecim właścicielem ?  o/^

Offline Janosik

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Marzec 2021, 19:52:40 »
Program i mapy są tu:
You are not allowed to view links. Register or Login
Musisz  mieć jeszcze kabel ODB2.
Najlepiej pobrać tą mapę którą masz w ECU, zapisać na dysku (aby można było ją na nowo w grać)  i wtedy wgrać nową.

Offline tuzmen

• Sierściuch
  • **
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: Warka
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Marzec 2021, 20:56:05 »
Twórca tuneequ twierdzi że tigery po 2016 program nie obsługuje

Offline soql

• Sierściuch
  • **
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Marzec 2021, 23:01:28 »
odbiegając od tematu postu ... 2019 rok ... 6tys. przebieg .. jesteś trzecim właścicielem ?  o/^
Zgadza się. Moto kupione w salonie w Warszawie, serwisowane w salon/serwis Katowice. Jeszcze na gwarancji. Sprawdziłem historię pojazdu, nie było to trudne :). A że było już dwóch właścicieli? Bywa, pierwszy kupił nówkę ale wyszło, że to jednak nie to. Drugi to kumpel pierwszego więc moto łyknął okazyjnie, z ciekawości, ale to też nie jego bajka bo raczej siedzi w nakedach, więc sprzedał mi Sporta i zaraz kupił, z tego co wiem, nówkę KTM-a Super Duke, też na próbę. Skoro kolesia stać to dlaczego nie?
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec 2021, 23:15:12 wysłana przez soql »

Offline soql

• Sierściuch
  • **
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Marzec 2021, 23:11:04 »
Janosik, dzięki za link. Już wcześniej znalazłem tę stronkę ale zrezygnowałem bo wydała mi się zbyt zawiła :), ale skoro twierdzisz że to pewniak to spróbuję. Muszę jeszcze sprawdzić czy u mnie nie ma jakichś dodatkowych otworów w dolocie do filtra powietrza, tak dla pewności :).

Offline soql

• Sierściuch
  • **
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Marzec 2021, 23:13:43 »
Twórca tuneequ twierdzi że tigery po 2016 program nie obsługuje
To pewna informacja? Nikt z was nie modował moto produkcji 2017 i nowszych?

Offline Janosik

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Marzec 2021, 11:20:15 »
Jak moto na gwarancji to wal do serwisu, raczej mało prawdopodobne aby ktoś coś modyfikował w czasie gwarancji.

Offline soql

• Sierściuch
  • **
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Marzec 2021, 17:36:27 »
Już się umówiłem w serwisie. Zauważyłem jednak, że wibracje te nie są kwestią prędkości (a przynajmniej nie tylko) lecz obrotów silnika. Na biegu jałowym przy 6-ciu tys lusterka wibrują jak już pisałem. Ciekawe, kierownica i cały moto nie wibrują aż tak mocno, jedynie lusterka. Jak złapię je ręką to widok się stabilizuje, a zamocowane są solidnie (żadnych luzów).